4.12.2021 | Svátek má Barbora


MINIPOVÍDKA: Manželé na zahradě

16.2.2018

Karel Čapek seděl na bobku ve své zahradě ve Strži u Staré Huti a vyrýpával plevel mezi skalničkami. Ptáci zpívali, mouchy bzučely a všude kolem lezli brouci. Na břehu potoka pochodoval černožlutý mlok a ledňáček přelétával z kamene na kámen. Zahradník je neviděl - byl do toho nimrání tak zabraný, že si nevšiml ani příjezdu své ženy Olgy Scheinpflugové.

„Kačenko, už jsem tady!“ zahlaholila herečka.

Zamířila s úsměvem k manželovi a šlápla při tom na hrábě, které byly nedbale pohozené v trávě. Násada se vymrštila a udeřila umělkyni do čela. To byla řacha! Nebohá žena se skácela a ztratila vědomí.

Spisovatel jí přispěchal na pomoc. Začal s poplácáváním, potom ji pohotově pokropil kropáčem. Když to nepomohlo, zkoušel ji odtáhnout pod střechu, ale při své chatrné konstrukci toho brzy nechal. Pak si vzpomněl, že by jí mohl dát čichnout octu. V domě ho hledal velmi dlouho, všude se válely počmárané papíry. Nakonec flašku s octem objevil. Manželka se však mezitím probrala, postarali se o to zrzaví mravenci, kteří koušou nejvíc. Paní Olga docela čiperně vstala a vběhla do koupelny. Tam se s mravenci vypořádala.

Když se zase objevila, podívala se do zrcadla a otázala se:

„Kačenko, nejsem z toho nějaká bílá? Asi na mě leze nějaká nemoc.“

„Ne, vypadáš normálně,“ uklidnil ji manžel a pospíšil si ke svému psacímu stolu, protože mu blesklo hlavou, jak se jeho rozepsaná divadelní hra bude jmenovat.Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.