19.5.2022 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

MINIPOVÍDKA: Komikové

Správce Hříběcí boudy v Krkonoších vyhledal svého pomocníka a svěřil se mu: „Jsem hrozný blbec. Úplně jsem zapomněl, že nám došlo máslo a marmeláda. Tihle rekreanti jsou nějak moc žraví.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 7.6.2017 22:16

Re: Zaplat Pán Bůh....

Jj, jako sprat si pamatuji z 50tých let vedení "Domovní knihy" rodiči na chatě v Mikulově v Krušných horách.

M. Bílý 7.6.2017 22:14

Setkal jsem náhodou (bylo mi 21 let) osobně s Vlastou ....

.... Burianem poté, co mu dali bolševíci alespoň trochu pokoj. Nebyl hubený, jak se píše v povídce, ale mírně při těle. Krásně jsme si povídali asi půl hodiny o komicích první republiky a o tom, jak nyní žije na svém statku. Byl velmi sympatický.

M. Krátký 7.6.2017 15:06

Re: Zaplat Pán Bůh....

v padesátých letech jsem to ještě moc nechápal - jsem ročník 1943 - ale moc a moc dobře si pamatuji jak nás v těch dobách v noci v naší chatičce na Sázavě ( mezi Nespekami a Týncem nad Sázavou ) navštívili "místní soudruzi" - noční, komunistická a LM hlídka ze Zbořeného Kostelce a spočítali nás, kolik a kdo tam v 00,25 minut v noci spí, rodiče a my tři sourozenci - a zkontrolovali nám "Domovní knihu" zda jsme se po příjezdu z Prahy řádně zapsali. Ještě teď je mi z toho na blití - a mnozí z nás si o to znovu koledují a volí ANOnisty, socany a dokonce i hnusné komunisty. Historie se furt jenom opakuje. A jELITA z EU kvičí blahem jak s námi mohou cvičit. Hezký den všem lidem dobré vůle.

S. Rehulka 7.6.2017 14:53

Zaplat Pán Bůh....

....že tohle je jenom povídka, ale ono to takhle bývalo opravdu a nejenom v Krkonoších !