14.12.2019 | Svátek má Lýdie


MINIPOVÍDKA: Komikové

7.6.2017

Správce Hříběcí boudy v Krkonoších vyhledal svého pomocníka a svěřil se mu:

„Jsem hrozný blbec. Úplně jsem zapomněl, že nám došlo máslo a marmeláda. Tihle rekreanti jsou nějak moc žraví.“

„Ale to já tam sjedu a zpátky jsem natotata,“ pravil oslovený hubený muž.

Vzal si papírek se seznamem, nasedl na sáňky a už svištěl. Do konzumu ve Strážném jezdil rád, věděl, že tam na něho čeká štamprle žitné s malinovou šťávou. Krkonoše měl vždycky rád, zvláště když sníh jiskřil a šustil a na modré obloze se nad hřebeny posouvaly krásné mraky. A ke sportu měl vždycky blízko, i v něm se rád předváděl. Teď tu sice žádné diváky neměl, ale i tak byl šťasten. Oproti nedávnému období, kdy byl pomlouván, vláčen po soudech, vězněn a musel pracovat v dolech, si připadal nyní skoro jako v ráji.

V konzumu se zdržel téměř hodinu, protože kromě štamprle byly přítomny i tři nakupující babky. Vyprávěl jim jak osvědčené vtipy, tak i jiné povídačky, které ho právě napadly. Babky se mohly potrhat smíchy, každá trochu jinak, jedna se smála, jako když se sype koks. I prodavač se pochechtával, bylo zřejmé, že v jeho krámu se tohle odehrává často. Ale nakonec se přece jenom všichni rozešli.

Babky se vzdalovaly a muž připevňoval batoh s nákupem na sáňky. Tu zastavil před konzumem tatraplán, ze kterého vylezl zamračený chlap v koženém kabátě, silně nacucaný nikotinem. Za chvíli se vrátil s cigaretami a řekl těm uvnitř:

„A teď si dojedeme pro toho kulaka. Doufám, že nás pohostí buchtami nebo koláči, když jedeme kvůli němu takovou dálku.“

Estébáci se zasmáli a jeden z nich vtipálka pochválil:

„Teda - ty bys moh ́ z fleku vystupovat jako komik.“

Nastartovali a zmizeli v zatáčce směrem k Vrchlabí, zbyl po nich jenom smrad.

Vlastovi Burianovi se rozbušilo srdce, výborná nálada byla rázem pryč. Váhavě se vydal na zpáteční cestu, ale pak se zastavil a vrátil se. Vstoupil do konzumu, usedl na své místo u pultu a řekl:

„Jaroušku, prosím tebe, nalej mi ještě jednu.“12 tipů na dárky pro kluky, které potěší
12 tipů na dárky pro kluky, které potěší

Možná stále přemýšlíte, co koupit malému nezbedovi pod stromeček. Máme pár tipů, které budou trefou do černého.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.