28.11.2022 | Svátek má René


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Hrubý 28.9.2022 21:22

Prostě nesmíte mít rádi Rusa. Což o to. Nemám. Ale to je tak nějak samo sebou. Historie ovšem velí přihlédnout i k faktu, že nebýt Rusa, spousta lidí by tu dnes nekvákala nebo kvákala německy. Pojmenovat věci správně je někdy problém, když někdo dohlíží nad správným názorem. Takže ano, díky Rusovi dnes kvákáme, jak kvákáme a někteří by rádi tu Němčinu. Za to, že kvákáme, nám lacino vyvezli uran. Třeba. Hele upřímně, ti lidi na demonstraci netíhnou k Rusovi. Jen prostě věří, že není nutné jednu prdel vystřídat za druhou. Já vyrostl pod vlivem elit zaražených v té prdeli ruské. Navzdory všemu, české zůstávalo české. Jak já nenáviděl 1 květen. :-) Upřímně - třeba Karlovy Vary. Kterej stát by prodal město Rusům? Češi. Celej svět nás má za idioty a mají nás za idioty i Poláci a Maďaři. Poláci koupili koleje kolem OKD a Benzinu. Maďaři u nás provozují MOL a Babiš jim prodal Aero Vodochody. Český stříbro. Český zlato, co nám vrátili Rusi, za Kalouska lacino prodali, když všichni kolem lacino kupovali. Jo. Jeden ministr to nazval, že jsme specifický trh. Jenže to byl eufemismus. Dělají z nás debily. A daří se jim to. I díky Hvížďalovi.

D. Hrubý 28.9.2022 21:05

No Bóže... Já si pamatuji, jak nás informovali, kde všude má Havel trubičky a že nedůvěřuje českým specialistům a tak se nechá léčit ve švýcarském sanatoriu... A vzlyky první dámy v bulváru... Proti Havlovi byl Gorkij pan spisovatel.

V. Kučer 28.9.2022 14:02

Leninovi atentát moc neublížil. Zemřel na syfilis, nakazil se v Praze, dokonce je známo jméno nevěstky která ho nakazila a proto neměl Čechy rád.

K. Křivan 28.9.2022 11:07

Gorkij mi byl vždy odporný.

S. Kalužík 28.9.2022 12:19

Vždy se mi vybaví stupňování slova ťoplij- ťoplij, bolee ťoplij, maxim gorkij :)

D. Hrubý 28.9.2022 21:00

Jenže inteligentní člověk chápe slovní hříčku bez dalších konotací.

J. Ptáček 28.9.2022 10:34

Když (ruský) rolník vykročí za hranici své vesnice a podívá se do prázdna kolem sebe, za chvíli pocítí, že toto prázdno se vlilo do jeho duše...Kolem je jen rovina bez konce a kraje a uprostřed ní je nicotný, malý človíček, který byl na tuto nudnou zem vržen proto, aby tu dřel jako na galejích...Ruský národ je výjimečně nadán - stejně jako je Angličan nadán smyslem pro humor - smyslem pro zvláštní krutost, která je chladnokrevná.

Maxim Gorkij, ruský a sovětský spisovatel

F. Zrcek 28.9.2022 9:47

Nakolik se asi jeho příběhem inspiroval Bulgakov, když psal Mistr a Markéta?

V. Heidlerová 28.9.2022 8:50

Vynikající článek, děkuju. Zaplňuje "černé díry" o jednáních a postojích Maxima Gorkého, které byly takticky zatajeny v jeho životopisech tak dokonale, že si teprve ve svých 86 letech sestavuji a doplňuji mozaiku činů M.G. Snad chybí jen zmínka o neblahé funkci M.G. ve vztahu ke gulagům - táborům, které měly prací vytvořit nového sovětského člověka . Takových literárních počinů je třeba víc, aby lidé pochopili, jak zrůdný byl bolševismus a jeho dopady na charaktery lidí, ostatně i na jeho vliv do dnešní doby. Článek vzbudil u mne velký zájem, Knihu si obstarám. Děkuju.R^V

J. Vágner 28.9.2022 7:42

Opatrně autore, opatrně!! Ztrácíte cit pro dobu. Trestné by se mohlo stát i to, že se napíše, že měl Peškov talent.

R. Tesařík 28.9.2022 7:56

To ovšem autor zmiňuje, pokud jste dobře četl. O to je to horší.

V. Heidlerová 28.9.2022 8:54

Kdy jste spadl na hlavičku, již v mládí, nebo až v pokročilém věku? Vy to budete mít v Rusku dobré, Vagnerova soukromá armáda vrahů. se na Ukrajině činí