Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

iF

25. 3. 2009 16:15
O zdrojích pana Steklače

Jestli pan Fencl naznačuje, že si pan Steklač nedělá příliš hlavu s tím, že snad od někoho opisuje nebo že použije něco, čeho není až tak jediným autorem, musím mu dát zapravdu. Byl jsem v dětství horlivým čtenářem Ohníčku, kde vycházel Steklačův seriál Boříkovi lapálie. Měl jsem ho rád (ten seriál) a vážil jsem si autora. Pak jsem dostal knížku Mikulášovi patálie od francouzského autora Cosciniho (doufám že jsem mu příliš nezkomolil příjmení, už je to mnoho let, co jsem tuto zábavnou a vtipnou knihu četl). Podobnost Mikulášových patálií a Bořkových lapálií byla více než zjevná a to i včetně názvu. V knihovně jsem si pak půjčil jinou knihu pana Steklače a tam se ve sloupku o autorovi dočetl, že vládne francouzským jazykem. I ve svých cca 10-ti letech jsem si domyslel kde se pan Steklač inspiroval a pak jsem o to pečlivěji četl nové Boříkovy příhody, abych je mohl konfrontovat s Mikulášovými. Zábava mi však po několika týdnech skončila - jakmile Mikulášovy patálie vyšly v češtině, opustil pan Steklač tento svůj zdroj inspirace. 

0 0
možnosti

Witch

26. 3. 2009 8:06
Re: O zdrojích pana Steklače

Mikuláše jsem četla jenv jedné-dvou epizodách v nějaké náhodné ukázce, vzdálené časově od Boříka, takže mi to nikdy nemohlo dojít. Jejda, to potom ale není divu, že S. podobnou úroveň nezvládl ani tady! Ta vypsaná a do mozku vrytá vlastní hravost by se určitě někde projevila...

0 0
možnosti

Alex

24. 3. 2009 14:57
Neměl by se tomuto... tvorovi někdo podívat do sklepa?

Jestli tam nemá zavřenou dceru... do které proniká...

0 0
možnosti

ortelius

24. 3. 2009 7:49
jiný doba, jiný mrav

Bravíčko (či Dívku) čtou děti (řekl bych, že spíš holky) tak od 10 let výše... Nás, co jsme se nad ním hihňali až někdy v 15 nebo 16 (protože začalo vycházet) to může šokovat - ale proč vlastně?

0 0
možnosti

Tis

24. 3. 2009 7:14
Běda tomu zkrze koho pohoršení přichází

Jestli tohle není porno, tak co? Běda tomu zkrze koho pohoršení přichází. Bylo by pro něho lépe, kdyby mu dali na krk mlýnský kámen a uvrhli ho do moře... (L, 17,1)

0 0
možnosti

Anna Šochová

24. 3. 2009 7:51
Re: Běda tomu zkrze koho pohoršení přichází

Velice to připomíná soft popisy souloží v "odvázaných" spiscích čtení pro ženy a dívky. Například řada Désiréé Harlequina. Dnes se bez povinné a podivuhodné soulože neobejde snad ani jediný svazek ženského čtení, ať se poctivě začleňuje do známé odpočivné řady nebo do knih pevně vázaných. jsou tu používaná stejná slova, fráze, klišé. Řekla bych, že se stává problémem najít těmi slovy nepopsaný a normálně vyhlížející kontakt lidí, který by mohl navodit atmosféru pro další dění. Myslím tím pro dění, neshozené a nezplacatělé takovou scénou. Ony se ty zkušené prsty a rozedmuté hrudi plíží do veškeré literatury...

0 0
možnosti

Anna Šochová

24. 3. 2009 6:59
Proboha...

Vyrazil jste mi dech. Ne, vlastně ne Vy, Ivo, ale Vojtěch Steklač... Boříkovy lapálie pro mne byly jako nedostižný vzor, jak psát pro děti. Jéžišmarjá, taková pecka...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz