10.7.2020 | Svátek má Libuše, AmálieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


LITERATURA: Ripleyho talentovaná matkaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 5.8.2009 15:20, přehled diskusí

Poučné, díky. Jinak souhlas s panterem Baghírou!:
Autor: Jakub S. Datum: 5.8.2009 15:20

Oprava:
Autor: Autor Datum: 5.8.2009 7:31

V případě všech Edgarů šlo o nominace!!

Neznal jsem detaily H. života,:
Autor: Baghíra Datum: 5.8.2009 7:28

ale popravdě řečeno, nepřekvapují mě. Z jejích knih je určitá nenormálnost cítit. Zfilmovaní Cizinci ve vlaku jsou normálnější - patrně díky Hitchcockovi. Mají grandiózní začátek: dvoje nohy, zabírané na nápadně odlišné boty, procházející nádražím do vlaku - bez tváře, bez identity... až se setkají. HITCH!

Navzdory matce?:
Autor: Anna Š. Datum: 5.8.2009 6:40

Pokud Patricia byla zneužívána, případně zažila cosi nehezkého od otčíma (stačí, aby s ní neobratně zacházel, zranil ji, strčil do vany s horkou vodou, vysmál se strachu, cokoliv), tak zcela samozřejmě stála na straně matky, protože pro ni byla z rodičů jediná "její". Chlad a nezíjem pouto ze strany děcka spíše posilují.

Pokud byla pohlavně zneužívána, mohla zcela jednoduše inklinovat k touze být chlapcem jen proto, že toto pohlaví mělo své výhody a z jejího hlediska se klukovi nemohlo dít totéž, co dívkám. Včetně všech dalších negativ, jako je porod a straost o dítě, když otec zmizí. Hodně postižených dívek odmítá ženskost. A žena drsnější, s mužskou složkou osobnosti zase mohla suplovat chladně se projevující matku, Patricie mohla u takových žen hledat podvědomě ochranu, možností je víc.