21.10.2019 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

KULTURA: Rychlé šípy v roce Bubliny

Známý komiks slaví 80 let. Za tu dobu ovlivnil čtyři generace české společnosti. Dokládá to kniha a výstava, v níž svou představu Rychlých šípů nabízí padesátka současných autorů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Fencl 14.6.2018 22:44

Foglar

Foglar přišel o tátu tak brzy, že ho ani nepamatoval. Mámu měl svébytnou. Neopustil ji a pro jeho manželku místa nebylo, pak už byl starý. Tolik k nápadům, že byl gay. Ani vzdáleně. Osobně nevěřím ani tomu, že ho kluci přitahovali eroticky. Jelikož s nimi dělal celý život, někdo by to vycítil. Mezi tisíci jeho odchovanci to ale nenapadlo nikoho. Foglar je srovnatelný s autorem Petera Pana, jehož kdysi ztvárnil J. Depp (zrovna u nás hraje tento herec rock s Ozzym O.) Sir Barrie a Foglar byli prostě věční chlapci, kteří dospělou realitu nemuseli a povedlo se jim vybruslit. Nikdo jim ji nevnutil. (A co se týká sexu, masturbují i ženatí muži.)

V. Student 14.6.2018 15:46

Re: Už nevím, kdo se takhle vyjádřil, jestli sám Foglar

:-)

F. Houžňák 14.6.2018 15:23

Už nevím, kdo se takhle vyjádřil, jestli sám Foglar

v pozdějších letech, ale Rychlé šípy jsou podle dotyčného docela hustá pedofilní literatura. Někde jsem to četl. Tenkrát se to asi tak nebralo. A konverze názvu foglarovky "Přístav volá" na "Přistav vola" je kouzelná.

F. Houžňák 14.6.2018 15:19

Řekl bych, že hodnotným příspěvkem do knihy

by byl následující text: https://bit.ly/2JKeLCI . Třeba tam je.

V. Student 14.6.2018 13:38

Taky jsem měl ty příběhy rád.

Jen jsem tehdy, jako dospívající kluk, moc nechápal, proč jediné děvče, které se v příběhu vyskytuje, je ošklivé, zlé a pihovaté děvče Haha Bimbi, které chlapci posměšně přezdívali Baba Himhi (nebo obráceně). Já znal holky spíš jako vlídná, přátelská stvoření.

A kromě maminek chlapců (které jediné byly hodné) je tam ještě jakási zlá domovnice, která Rychlým šípům nechtěla dovolit klubovnu a zle se na ně škaredila. Však mám dodnes před očima ten její zlý, neženský ksicht. Jako Haha Bimbi, s děvčetem neměla společného nic, když do ušlechtilých chlapců se zlým šklebem šťouchala jakousi tyčkou. Zato chlapci, když se v Hoších od Bobří řeky koupe v jezírku Pavel, ty ladné křivky, no nádhera...

Takže za mě: jako v nadpisu mého příspěvku - svého času jsem měl ty příběhy rád. Ale dnešním klukům přeji vyváženější literaturu, hlavně genderově. No vida, na stará kolena ze mě bude ještě genderista...:-)

A. Bocek 14.6.2018 6:59

Jako desetiletý klučina,

jsme se zúčastnili besedy v knihovně. Protože se nikdo nechtěl na nic ptát, Čuka a Geka nikdo nečetl, tak jsem se jako premiant třídy zeptal, Kde se poděly Foglarovky? Paní knihovnice neuměla odpovědět a paní češtinářka mi potom vyškrtla Foglara ze čtenářského deníku.