30.5.2023 | Svátek má Ferdinand


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kratochvíl 27.8.2010 16:32

Jan Werich, ano

Werichovo dílo spočívalo v obdivu ke kráse, optimismu, humoru, inteligenci a nadčasové moudrosti. Byl úhlavním nepřítelem fašistů, i když byl levicový umělec zakazovali ho i komunisté, protože jim byl svou moudrostí a inteligencí nebezpečný. A teď hamletovská otázka buď Werich nebyl levicový a nebo komunisté nebyli levicový, když ho tak nenáviděli, tak jak je to? A světe div se i dnešní tzv pravičáci ho nenávidí, jak to vyplývá z této a nejen z této diskuse. Ano, Jan Werich byl velmi nebezpečný pro všechny hlupáky, chamtivce a gaunery, které kritizoval a  z kterých si celý život dělal legraci, ať jsou na levici nebo na pravici, a hlupáci nemají humor rádi, protože mu nerozumí zvláště když ho mají za zády a proto nemají rádi ani Wericha. Myslím, že si zdejší kritici dnes dost naběhli, ale alespoň víme s kým máme tu čest.

M. Bílý 27.8.2010 19:04

Takže k Hamletovské (přesněji Kratochvílovské 16:32) otázce :

Byl nebo nebyl Jan Werich levicový a byli nebo nebyli komunisté levicoví? (Když Jan Wericha tak nenáviděli). Má odpověď je: Jan Werich i komunisté byli levicoví.Nenávist je totiž podstatou levicovosti (viz na př. soudruh JUDr Urválek v procesu proti M. Horákové: "Musíme se naučit nenávidět!") stejně tak jako servilita soudruha napadaného komunistickou mocí (viz soudruh Werich v knize J. Janouška Rozhovory s Janem Werichem. Citát je uveden níže v mém příspěvku v 17:48 sub V. Pavel 07:45.

J. Kratochvíl 27.8.2010 19:23

Re: Takže k Hamletovské (přesněji Kratochvílovské 16:32) otázce :

Pan Werich se hlavně vysmíval hlouposti a dělal si zní legraci a hlupácí jsou universální jak pravicoví tak levicoví, proto také tak ječej vědí proč. A jestli si myslíte, že nenávist je vlastnost pouze levice, tak vás musím politovat jste totiž blázen. A jestli si myslíte,že pravice je všech cností záruka, tak vás musím politovat po druhé, podívejte co nám tady předvedla za posledních dvacet let.

V. Heidlerová 27.8.2010 19:31

Re: Takže k Hamletovské (přesněji Kratochvílovské 16:32) otázce :

Pozor! Nenávist je programově vlastní především levici, je zakotvena jaksi ideově v učení, na níž levice staví,  kdežto pravice z takových základů nevychází, je to běžná lidská vlastnost, není však u pravicových stran kodifikována.  Faké nevím, co tak špatného za posledních 20 let pravice provedla - já to vidím tak, že vše jsou důsledky a pozůstatky levicovosti, která nám byla vtloukána, které v nás přetrvávají do dnešních dnů. Nebýt let "komunismu", byli bychom normální zemí, nyní se obtížně dostáváme k zásadám demokracie, kterou jsme si nechali ukrást. Kam nás dostala vláda ČSSD - to vidí každý soudný člověk - a náprava bude bolestná. Nemůžeme přece dát všechno všem a mít všechno dohromady!!! To je bohapustá lež a slibotechna levičáků.

J. Kratochvíl 27.8.2010 19:51

Re: Takže k Hamletovské (přesněji Kratochvílovské 16:32) otázce :

Co nám tady za posledních 20 let pravice předvedla by asi s Vámi byla zbytečná diskuse. Necháme to koňovi ten má na to větší hlavu. Zkuste si nastudovat něco z historie, politologie,ekonomie a jak vypadá standardní demokratický stát západního typu jeho funkce a srovnejte ho s naší současností, jestli jste toho schopna.

V. Heidlerová 27.8.2010 22:33

Re: Takže k Hamletovské (přesněji Kratochvílovské 16:32) otázce :

Schopna jsem, dokonce BEZ VADY. Co mi doporučujte, už se dávno stalo, navíc to mám ověřeno dlouholetou životní praxí a zkušeností. Dokonce je to i můj jistý profesní obor, tak nemějte péči o spásu mé duše. Jak jsem naznačila, my k demokracii teprve spějeme, jsouce víceméně úspěšně brzděni právě levicovými "intelektuály" (Paroubek????) a tou trošku prostější částí populace, která se opět a znovu nechá nachytat na vějičku slibů. A Koně miluju nejen proto, že v té hlavě má bezpochyby mnohem více než Vy. Je to veskrze tvor ušlechtilý.

J. Kratochvíl 28.8.2010 8:14

Re: Takže k Hamletovské (přesněji Kratochvílovské 16:32) otázce :

Škoda jen, že to vaše vzdělání a životní praxe není vidět na vašem obecném přehledu. Zde předvádíte pouze pravicový fanatismus. 

M. Bílý 27.8.2010 20:25

Děkuji Vám, paní Heidlerová (19:31) za odpověď panu Kratochvílovi (19:23).

Řekl bych to stejně jako Vy, jen bych doplnil, že jestliže nás pan Kratochvíl nazývá blázny je to důkaz potvrzující (v prvém stupni) jeho levičáckou nenávist. Patříme, jako méněcenní do Bohnic (kde budeme izolovaní a nemůžeme pravicově škodit). Jsem zvědav, co budeme příště. Levičáci bez nadávek nemohou komunikovat a ani žít! Pan Kratochvíl je důkazem!

J. Kratochvíl 28.8.2010 8:17

Re: Děkuji Vám, paní Heidlerová (19:31) za odpověď panu Kratochvílovi (19:23).

Ano, kdyby to šlo poslal bych vás do Bohnic a všechny podobné jako jste vy pravicové fanatiky, kteří nenavidí každého kdo s nim nesouhlasí.

V. Heidlerová 27.8.2010 19:24

Re: Jan Werich, ano

Tak  kategoricky bych to nestavěla - kdo zrovna není nekritickým obdivovatelem WaV, nemusí být nutně hlupák nebo nenávistník či pravičák a gauner. Udělala jsem zajímavou zkušenost - nejvíce se klasickým Werichovým výrokům o blbosti smějí a citují je blbci.

P. Janoušek 28.8.2010 2:12

Re: Jan Werich, ano

A Vy jste chytrá? Tak se asi Werichovi nesmějete. A čemu se smějete?