28.5.2022 | Svátek má Vilém


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
wotan 18.12.2008 9:51

cikáni

První zmínka cikánech pochází ze 13 stol. Tataři je používali jako předvoj, jako vyzvědače,to jsou fakta z historie. Viděla paní ministrině zdevastovaný Janov, zdevastované infekční odd. v Přerově amohl bych pokračovat. Za 60 roků cikáni měli dostatek času aby přijali civilisační návyky, a pro po v Kanadě je nekonečný prostor pro pracovité lidi!!

VIOME 23.12.2008 2:25

Re: cikáni

Krava nebeská

JK 17.12.2008 17:58

Jako by se

 ti Kanaďané už loučili se svojí zemí i sami se sebou, takový dojem má aspoň ten, kdo hledá na internetu staré písničky a vůbec kulturu nepovažovanou za vrcholnou, zato tím ve své době oblíbenější. Berou to důkladně a systematicky, na rozdíl třeba od USA, a připomínají Jihoafričany, kteří se v době nedokonalého ještě internetu stačili slibně rozeběhnout a teď už jejich stránky mnohdy připomínají opuštěné bojiště. Smrt takových lidí bude klidná a důstojná, což se nedá říci o těch, jejichž vůle nepřekoná první emoci, kteří sami nikdy nic kloudného nevytvořili a obviňují z toho ostatní. Chyba ostatních je ovšem v tom, že jim dali důvod myslet si, že by, na rozdíl od generací jejich předků, něco kloudného stvořit mohli. To byla chyba zásadní, protože vnesla do života těch lidí nespokojenost, přerůstající nyní v nenávist, a jejich smrt tím bude velmi zatížena. Hle, dílo humanismu, pravdy a lásky.

Asi před pěti lety opravoval soused na rodinném domku sedlovou střechu, částečná výměna krovů, střešní okno a  nová tašková krytina. Někdo mu doporučil firmu, která potřebuje podpořit, protože lidé jsou zlí a mají vůči nim předsudky. Teoreticky se na to dobře připravil, řemeslníků plná zahrada, přesto asi čtrnáct dní po dokončení se mu najednou střecha začala rozjíždět. Mám to před očima: devět řemeslníků stojí na lešení vedle sebe a – hej rup – nadzvedávají pozednici i s pokrytou střechou. Trnuli jsme se sousedem oba, ne kvůli nějakým technickým malichernostem, ale kvůli tomu, KDO na tom lešení stál. Nakonec začalo lešení praskat, řemeslníci s nadávkami odešli a jiná firma to celé rozebrala a znovu sestavila. Dodnes ty chlapy z lešení, vržené do cizího a nesrozumitelného světa, nějak lituju a cítím jakousi vinu, že jsme otevřeli zakázaná vrátka. Začíná takhle nějak vstup do současné duchovní Evropy?

Klička 17.12.2008 17:31

Vláda neví?

Je těžké si představit, že naše vláda nevěděla o této návštěvě Kanadské guvernérky. Je nutno se tedy ptát. Proč jí neukázali Ústeckou Matiční ulici , Litvínovské sídliště Janov a obdobná cikánská shromaždiště. Romské muzeum jí zcela jistě neukáže jaké problémy nám činí 99% cikánů a co Kanadě hrozí v případě jejich emigrace. Vláda si tak sama může za to, jaký nepravdivý mediální obraz o našich cikánech je brán za bernou minci.Jediný, kdo se jakž takž odvážil něco rozumného udělat byl starosta Litvínova, když nabídl našemu ombusmanovi dekret na byt v sídlišti Janov. Ombusman to samozřejmě odmítl. Proč asi? To už se neovážil sdělit ani on. Prostě proto, že mezi cikány se bydlat nedá.

Goral 18.12.2008 16:16

Re: Vláda neví?

Vláda pochopitelně nemohla ukazovat záležitosti , které evidentně svědčí o rasismu . Jedná se o skryté koncentrační tábory (sídliště ) , které v civilizovaném světě nemají místo. Rasističtí čížkové  ovšem toto nemohou svou omezeností pochopit .Je poznat absenci výchovy během fašistické a komunistické nadvlády...S výchovou se musí začít ve škole u dětí - staré psy již novým kouskům nenaučíš ! Rómové většinově nejsou rasisté - toto školení nepotřebují!

redbiter 17.12.2008 17:02

info

muzete nepsat te kanadsko-haitske guvernerce do Kanady na email -info@gg.ca jsem si jist ze od vas rada uslysi,ale piste bud anglicky anebo francouzky.  Good luck!  LOL

Goral 17.12.2008 16:12

Ostuda maločížků ...

Je ostudou výchovy předchozího komunisticko-fašistického systému , že se češi ocitli na stejné úrovni jako primitivní africké kmeny a stojí s otevřenou pusou , když vidí jinou tvář nežli svoji . Rómové se bezesporu uplatní ve svobodném demokratickém světě , jsou to lidé nadaní a na rozdíl od nás se poměrně rychle přizpůsobí příznivějšímu lidskému klimatu , kde bez tradiční české ( není zde vše hezké ... ) diskriminace vynikne i jejich pracovitost , která jim umožnila historicky přežít mezi rasistickým barbarským prostředím !

glos 17.12.2008 19:32

Re: Ostuda maločížků ...

zejména, pokud se do Evropy dostane asijská kultura, to se určitě uplatní.

Jirka 17.12.2008 11:55

Je to možné??

Tady čtu kolik Romů plakalo když se mohli setkat s diplomatickou osobou. Proč tam nebyl nikdo, kdo žije v jedné ulici s nimi, kdo byl od nich okraden, přepaden, ztlučen? Komu na různých kulturních akcích nadávají do bílých sviní? Jediná cesta jak s nimi naložit a současně jak omezit nárůst preferencí náckům je jednoduchý a stačí převzít zkušenosti z USA - uplatnit všem stejně stejná práva, ale opravdu VŠEM!

J

VIOME 23.12.2008 2:38

Re: Je to možné??

Neni tomu tak davno co jsi kakal do kyble, svitil petrolejkou, teplo domova jsi neměl

nebyt Romu v čechah a přesto ti smrdi ta smradlavá huba.

 

Saul 17.12.2008 9:41

Pěkný článek

Jsem rád, když se poskytují objektivní informace, a těch se mi v tomto článku dostalo měrou vrchovatou. Od počítače půjdu přímo do sebe.

J.G. Pašek 17.12.2008 9:26

Pečínka a lá Jules Verne . . .

!!

honzak 17.12.2008 7:54

koukám, že

Janov je pro Cikánské hlasatele pasé. Patrně je už všechno v cajku, tedy uklizeno, opraveno, Cikáňata chodí do školy a dospělí alespoň na veřejně prospěšné práce.

Nebo že by ne?

vlasta 17.12.2008 7:51

Tento "podnik" paní guvernérky

je nejspíš jedno velké nedorozumění. Asi byla sama překvapená, co se z jejího prohlášení vyvinulo. Pokud to myslela vážně, mohla by ještě navštívit romské osady na východním Slovensku.

Komik 17.12.2008 7:34

Drobná poznámka

"Sochař Jozef Brand, vychovaný v dětském domově, řekl guvernérce, že ještě neměl nikdy čest někoho takového poznat ...". Mně je třiapadesát, vyrůstal jsem v úplné rodině a také jsem dosud neměl čest poznat někoho takového, jako kanadská guvernérka.

Promiňte, musím končit. Pro slzy nad svým bědným osudem již nevidím na monitor..

LJG 17.12.2008 9:09

Re: Drobná poznámka

A do toho dětského domova ho odložila ošklivá bílá rodina?

ranbow 17.12.2008 6:35

všechno špatně

Správně měl projev pana Holomka znít "To co zde vidíte je rómská elita. Vyznačuje se tím, že jako všichni slušní lidé chodí do práce, posílají své děto do školy, bydlí v standardních bytech či domech o které se starají,.. atd atd - podobně jako Vy, paní guvernérko. Na rozdíl od nich, rómská spodina nepracuje, žije na sociálních podporách, svoje děti posílají žebrat krást a ...(pár teček), bydlí ve ghetech protože všechno rozbijou a rozkradou - dejte si pozor na kabelku. My, slušní Rómové se za ně stydíme a distancujeme se od nich..." Ale to by asi brzo dopředsedoval a domuzeoval..

badaxe 17.12.2008 6:51

Re: všechno špatně

Pochybuju o té "elitě" to že se někdo umyje a pláče před kamerou z něj elitu nedělá, i tihle jsou přisáti na státu a nedělají, jen cizopasí, sice mazaněji ale stejně jako ti z Janova. Skutečnou elitou jsou ti kteří se normálně začlenili a pracují jako ostatní, pár jsem jich v životě poznal a s touhle bandou nemají nic společného.

ranbow 17.12.2008 7:00

Re: všechno špatně

Souhlasím s Vámi - právě v tomhle smyslu jsem tu elitu myslel - normálně se začlenili a pracují jako ostatní. To že u toho ve volným čase taky ještě někdo zpívá nebo hraje na cimbály není nic vyjímečnýho. Ale zazpívat si může člověk i při práci...

vrata 17.12.2008 3:31

Cikáni jdou do nebe

V šedesátých letech byl na Žižkově na Ohradě vylepen plakát, který zval na film "Cikáni jdou do nebe". Někdo tehdy přimaloval za název filmu velkými písmeny "ať jdou třeba do p*dele hlavně, že budou ze Žižkova pryč. Tento nápis i s plakátem zde vydržel několik měsíců. Zajímalo by mne, co by se dělo v současnosti. Každý těm chudákům ubližuje a ještě chcete, aby chodily do práce. Oni přece mají svou kulturu , umění a krást se také musí naučit.

arnal 17.12.2008 3:11

hm

Tento článek opravdu svádí k sarkastickému komentáři...

J.G. Pašek 17.12.2008 9:20

Re: hm

R^

canuck 17.12.2008 2:23

...skutecne dojemny...

...i ja jsem zaslzel....ale zatim si je tam nechte, sem do Kanady at nepospichaji zatim........az zacnou makat a prestat krast, a uklizet po sobe, nebudou mit problemy...tak dalece je mi to jasny i na tu dalku.......

....a nedelejte si moc iluzi, pani guvernerova zase tak velikou moc nema....nejak mam dojem, ze vznikla jakasi opticka iluze.....

vrata 17.12.2008 3:01

Re: ...skutecne dojemny...

Vážený pane, Vy asi budete rasista, když nechápete romskou kulturu a umění. I paní guvernérka měla slzu v oku a ráda je v Kanadě přivítá.

Jakub S. 17.12.2008 1:43

Paráda. Krásně se odvděčují státu, který do nich měsíčně investuje bez protihodnoty miliony...

Tak ať si je tam, proboha, ty chudáčky břuchaté, celé dny hulící a popíjející, včetně (ne)školních dětiček, honem vezme!

vrata 17.12.2008 3:44

Re: Paráda. Krásně se odvděčují státu, který do nich měsíčně investuje bez protihodnoty miliony...

Prosím Vás, co by potom ti aktivisté, kteří jim údajně pomáhají zapojiti se do normálního života dělali. Víte jaký to je pro ně kšeft. To by oni také museli něco pořádného dělat.

JanaB 17.12.2008 1:38

To je zase keců

Koukám že Vlasta Horváth asi už není považován za příslušníka oné menšiny nebo že by mu zakázali vystupovat v televizi? Že oni mu hlasy do Superstar posílali jen obyvatelé cikánských ghet?:-D Nebo že by ho superstar udělali ty hnusný bílý rasisti? Gipsy.cz asi taky nebudou cikáni - i když oni asi opravdu s tou svoločí nechtějí  mít nic společného, hlavně ten jejich frontman je hnusnej rasista - když chce, aby cikáni makali ;-D

kirast 17.12.2008 0:27

V Janově už prý má byt ombutsman JUDr. Motejl,

možná by tam měli přidělit byt i kanadské guvernérce a když to takhle bude pokračovat, brzy bude z Janova prestižní čtvrť.

Marat 17.12.2008 12:13

Re: V Janově už prý má byt ombutsman JUDr. Motejl,

Kyby tam chtěl slovutný úřad přidělit té Kanadské guvernerce byt,tak by nejprve hodně rychle vystěhoval všechny cikány.

Jenda 17.12.2008 0:12

Koukam jedno voko nezustalo suchy

jenom doufam, ze mlademu černošskému hudebníku s dredy neopomeli pripomenout, ze dotycna je jeste pod zakonem.

Ovsem rad bych dotycnym uplakanym chudakum pripomel, ze gheta nevytvari samospravy ale sami ubozi utlacovani. Tim jak se chovaji a tim ze svym chovanim vyhani puvodni obyvatele domu a sidlist, kteri meli tu smulu, ze byli multikulturne obohaceni.

Az se ti vasi chudaci budou chovas slusne tak se nebudou mit ceho bat. A vubec, Pecinka, co takhle jit radsi makat? Prace smrdi co?