7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

KOMIKS: Dugan není Dugin

Profesor Dugan byl samozřejmě padouch. Je to titulní hrdina stejnojmenného komiksu. Komiksu krás a vysoké úrovně, který na mě v dětství jukal z bílých stránek časopisu Ohníček. I komiks sám byl „pouze“ černobílý, a je to tak lepší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Urban 14.9.2022 13:44

Originálního profesora Dugana, dětskou rukou vystříhaného a slepeného do knížky s lehce horrovou obálkou Ohníčku (Vraždící potápěč: "Tak a máš po legraci. V seriálu Profesor Dugan budu mít hlavní roli já. Oh, vzhůru, ať to stihnu do příštího čísla.") mám někde v knihovně. Bohužel poznamenaného frustrovaným psem. Někde taky mám knihu obsahující všechny tři seriály "píše Pechar - kreslí Pištěk", i když z toho prvního ("10 000 mil na vzdorujících strojích") je tam bohužel jen druhá půlka. Nevím, kdo a kdy tuhle knihu vydal, ale bylo to v minulé dekádě; nejde o Velkou knihu komiksů z časopisu Ohníček.

Motiv ponorky, která hlubinným vrtem na dně oceánu uvolňuje tektonické napětí v nitru země, přitom je zničena a zachrání se jeden člen posádky díky opancéřované kapse (v tomto případě vytvořené náhodou) najdeme už v Běhounkově Akci L. Což nijak nezmenšuje genialitu seriálu. Škoda, že se k němu pan Pištěk nerad hlásí.

I. Fencl 14.9.2022 14:56

to přeháním, hlásil se k seriálu přede mnou normálně a jen zmiňoval, že jakýsi pokus uplatnit to jako scénář v USA asi nevyšel. Kniha KULTOVNÍ KOMIKSY, na kterou jsem zapomněl, vyšla roku 2016 s doslovem Milana Krejčího v Nakladatelství Josef Vybíral, Žalkovice. Omluva i za mou chybu, správně Arannax, a v Aréně začal vycházet samozřejmě remake Pavouka Nephily, ne Dugana....

I. Fencl 14.9.2022 14:57

Napotřetí: ARONNAX