6.7.2020 | Den upálení mistra Jana HusaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KNIHA: TyranieŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 16.5. 2019 18:06, přehled diskusí

Knihu jsem četl.:
Autor: J. Poláček 507 Datum: 16.5.2019 18:06

Nelíbila se mi. Jevila se mi jako snůška banálních pravd směřujících opakovaně ke stejnému závěru : "Ostatně soudím, že Trump musí být zničen". Ony ty banální pravdy jistě mohou být užitečné pro někoho, kdo je ještě nikdy neslyšel. Pak ale není úplně v pořádku zneužívat je ke štvaní méně zkušených čtenářů proti politickým oponentům.

Je to zajímavé:
Autor: A. Hrbek Datum: 16.5.2019 13:30

propagovat najednou dva roky starou knihu, která je málo prodejná nejen v běžné síti, ale i se slevou v obchodních domech. Přitom ve stejném vydavatelství vyšla letos další zajímavá kniha autora "Cesta k nesvobodě". Ale tu asi autor k recenzi nedostal.

V souladu s publicistickou etikou by takové příspěvky na NP měly být označeny jako "reklama".

Zveřejněná recenze se podstatně liší od jiných recenzí, například Josefa Brože, podle které udivuje svou přepjatou angažovaností. A uvádí nakonec i ve zmatek, do jaké míry může renomovaný vědec sklouznout na šikmou plochu ideologických zjednodušení a moralizace, která si často nevidí ani na špičku nosu.

Podle Aleše Palána Snyder jako příznivec demokratické kandidátky Hillary Clintonové evidentně nerozdýchal její porážku v loňských prezidentských volbách v USA a na novém šéfovi Bílého domu Donaldu Trumpovi nenechává v podstatě nit suchou.

Jinak kniha byla na NP recenzována 20.5.2017 Tomášem Vodrážkou.

Pokud autor nezná vědeckou kompoziitvní teorii, pak :
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2019 9:38

to jsou jen povrchní amatérské úvahy... Dzp.

:
Autor: D. Stirský Datum: 16.5.2019 5:47

Knížku mám. Většina přispěvatelů a diskutérů na NP by si ji měla přečíst a povinné výtisky by měly dostat P. Listy, IVK, SPD a nové vznikající partaj mladého Klause.

.:
Autor: M. Jandáková Datum: 16.5.2019 1:43

Jak může člověk čelit NASTUPUJÍCÍ tyranii? Maximalizováním své péče o demokratický řád. O řád, ne o lhostejnost k němu, ne o anarchii. Anarchie má tyranskou čepičku.