30.6.2022 | Svátek má Šárka


Diskuse k článku

KNIHA: Nacisté v Tibetu

Už samotný název knihy Nacisté v Tibetu vzbuzuje zvědavost, a to nejen u čtenářů, kterým něco říká pojem Ahnenerbe či jména Ernst Schäfer nebo Bruno Beger.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Nešvara 8.11.2019 11:07

Jednou věcí jsou dokumentovaná fakta a měření, druhou je interpretace. To první se tenkrát ještě dělalo poctivě a nasbíraná data jsou dodnes cenná. S interpretacemi můžeme nesouhlasit, ale nic nám nebrání udělat si interpretace vlastní. To je rozdíl proti dnešku, kdy se manipuluje už se zdrojovými daty. Typicky globální oteplování, kdy se systematicky vyřazují měření, které se do současné klimatické ideologie (ne vědy) nehodí. O oněch rasových otázkách nemluvě. Statistiky se zakazují a pokud by se vědec odvážil přijít se závěrem, který se dnes nehodí, tak jej aktivisté zlynčují. O tom, že už nikdy nedostane žádný grant nemluvě. Zrovna nedávno byla v Kanadě aféra, kdy byla vyhozena známá odbornice kvůli tomu, že si dovolila napsat, že ledním medvědům nehrozí kvůli globálnímu oteplení vyhynutí. Takže závěr - nacisté ovlivňovali vědu, ale zdaleka ne tolik, jako ji ovlivňují dnešní aktivisté.

P. Lenc 8.11.2019 11:19

Až na tu poslední větu souhlas.Dovolím si napsat, že dnešní aktivisté jsou stejní jako nacisté nebo komunisté.

M. Krátký 8.11.2019 9:32

v současné době můžeme sledovat - a sledujeme blbnutí celého "demokratického" Západu v "kombinaci pavědy s německou důkladnosti" - šílená Merkelbaba s nedonošeným Macronem a dalšími trubci a nánami nejen z ÚV EU ale i neustálých pokusů USA demokratů o sesazení řádně zvoleného prezidenta Donalda Trumpa a další hovadiny neomarxistických šílenců, kteří dopustili masivní přílivy muslimských teroristů do Evropy atd. - hezký den !!!

J. Schwarz 8.11.2019 8:25

Tak přesně stejnou "kombinací pavědy a německé důkladnosti" je současná "Energiewende" a německá "zelenost" jako celek...

M. Mařák 8.11.2019 6:02

Veškeré relevantní informace o činnosti Himmlerovy Ahnenerbe jsou pro zájemce o studim ideologie a propagandy národního socialismu více než zajímavé.

V. Klepetko 8.11.2019 17:03

I pro adepty pohanských kultů:-)

M. Mařák 8.11.2019 18:07

Ano, i pro adepty pohanských kultů.

J. Krásenský 8.11.2019 4:26

A v současnosti můžeme vsledovat, jak se německá věda prostřednictvím emigrantů frankfurtské školy uplatňuje nejen v USA ale zpětně i v Evropě. Jak například vyzkoumávají další a další pohlaví, které si jedinec může měnit podle libosti, jak se chlubí že už i muž může otěhotnět a porodit. Taková věda šlape hrubě na paty nejen té nacistické, ale i té sovětské a co je na tom opravdu k popukání - bere se smrtelně vážně a na pochybnosti o její racionalitě vymýšlejí paragrafy myšlenkových zločinů, zločinů nenávisti, dokonce i předsudečné. To jen abyste věděli kde se nacházíme.

M. Mařák 8.11.2019 6:04

Nepletete si to náhodou s výzkumem gendru, politickou korektností, pozitimní diskriminací a podobnými ptákovinami, které se na Evropu valí z anglo saského světa a zejména z prostředí amerických univerzit a americké levice?

Řekl bych, že pletete.