Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

JJ

J57u24r43a 23J34u26r87a50x

8. 7. 2024 14:29

No jo, údělem klasikovým je dostat se do školních osnov, je zkoušen na známky a vybrané, mravně nezávadné a dané době konvenující části jeho díla se stanou povinnou četbu. Obé pak dílo klasikovo žákům i studentům až na vzácné výjímky spolehlivě znechutí.

JP

Manžel jde po ulici. Drát se za ním šourá, manžel v chůzi drží telefonek u ucha, tvář jeho se usmívá. Potká ho přítel: Co se tak usmíváš, kamaráde? Manžel: Bavím se cestou se svou milou žínkou. Roztomilá – roztomilá – ta má nápady! Tu máš – telefonuj jí honem něco – ta bude překvapena!" Přítel přikládá telefonek těsně k uchu a slyší paničku: "To jste vy? Výborně! Jsem sama doma, nechte truhlíka mého manžela stát a pospěšte si honem ke mně."

Jan Neruda (1870), vynálezce mobilu?

ID

tož jsem dostala chuť podívat se do knihovny, kolik tam mám toho od Nerudy, a něco z jeho tvorby si připomenout, on je i místy dost vtipný, jen více takových článků

AJ

Taky jsem se podíval do knihovny, kterou jsem už z větší části rozdal a našel jsem tam výběr Vladimíra Kováříka z díla J. Nerudy z roku 1950 pod názvem:Jen dál! - výbor povídek , feuilletonu a básní. Má to trochu dobový a revoluční úvod, ale je to výborné čtení.

OK

Hi, vy jste iluzionista, dnešní školství produkuje sebevědomé neználky a nezatěžuje je učením básní i písní

MK

Opět nádhera nesmírná - čtu vás rád pokud jsem u PC - a děkuji R^

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz