17.8.2022 | Svátek má Petra


Diskuse k článku

INTERNET: Sbohem, Klondike

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
quetzal 25.9.2006 22:47

Re: Co takhle obrátit se na Britské listy

si děláš srandu? Čulík tam diskusi měl, ale zrušil ji právě proto, že se mu tam neprojevoval všeobecný souhlas. Dokonce někdo tehdy psal na Psu o tom (ale nemohu to potvrdit, protože mě se to nestalo), že si dohledával u těch, co mu byli protivní, odkud přispívají a mohl-li práskal zaměstnancům, že chatují v pracovní době.

Bedřich 25.9.2006 22:55

Re: Re: Co takhle obrátit se na Britské listy

Já vím, já to myslel ironicky. Není diskuse, není co mazat.

Finrod Felagund 25.9.2006 22:57

Re: Re: Re: Co takhle obrátit se na Britské listy

Není diskuse, je jen Strana a Odin Mogučij Sovětskij Sojuz :-D

Finrod Felagund 25.9.2006 22:53

Re: Co takhle obrátit se na Britské listy

Čulík je klasický normalizační cenzor, který si Rudé Britské listy rozvracet nenechá... a beztak by nás tam polovinu hned zabanoval za podporu Izraeli a USA.... Rv

WWW 25.9.2006 21:55

Pred chvilkou mi byly na Zviretniku vymazany dva prispevky. V jednom jsem pouzil slovo "haj/zlik", ale ,ne jako nadavku, v druhem jsem napsal heslo francouzske revoluce LIBERTE -EGALITE -FRATERNITE ! Tak vam nevim !!!

J.G. Pašek 25.9.2006 22:18

Re: Pred chvilkou mi byly na Zviretniku vymazany dva prispevky. V jednom jsem pouzil slovo "haj/zlik", ale ,ne jako nadavku, v druhem jsem napsal heslo francouzske revoluce LIBERTE -EGALITE -FRATERNITE ! Tak vam nevim !!!

Doporučuji poslat tvůj celý komentář do redakce NP a krátce popsat u jakého článku ti bylo ukřivděno . . . . požádáš-li slušně s kloboukem v ruce důvod, dostane se ti odpovědi.

quetzal 25.9.2006 22:48

Re: Re: Pred chvilkou mi byly na Zviretniku vymazany dva prispevky. V jednom jsem pouzil slovo "haj/zlik", ale ,ne jako nadavku, v druhem jsem napsal heslo francouzske revoluce LIBERTE -EGALITE -FRATERNITE ! Tak vam nevim !!!

mezi "slušně" a "s kloboukem v ruce" je dost zásadní rozdíl, nemáte ten pocit, Pašku?

J.G. Pašek 25.9.2006 22:54

To teda nemám . . . .

Můžeš mít klobouk v ruce a nebýt slušný . . . 

Německé přísloví  "S kloboukem v ruce jsi vítaným hostem všude."

inspektor Trachta 25.9.2006 22:30

Re: Pred chvilkou mi byly na Zviretniku vymazany dva prispevky. V jednom jsem pouzil slovo "haj/zlik", ale ,ne jako nadavku, v druhem jsem napsal heslo francouzske revoluce LIBERTE -EGALITE -FRATERNITE ! Tak vam nevim !!!

Jak už jsem psal...to co se tu začalo dít nepovede k ničemu jinému než k panice a blbnutí na kvadrát. Místo toho, aby se debatovalo k věci, budou se všichni předhánět, koho za co smázli a pokoušet, za co nás tu ještě nechají a za co ne. A to je důsledek nešetrného přístupu při mazání...:-/ (když pominu tu spikleneckou teorii, že za všechno může hrstka lidí z nějakého blogu, který jsem dneska četl poprvé a na jejichž hrátky tak nějak dost kašlu - a je nás asi víc)

Jak se do lesa volá...takže pokud by to někdo chtěl zastavit - prosím nechme toho. ;-)

Šumavák 25.9.2006 22:35

budou se všichni předhánět, koho za co smázli....

všichni ne !

(to je moje oblíbené ;-) )

inspektor Trachta 25.9.2006 23:18

Re: budou se všichni předhánět, koho za co smázli....

Jistě že ne všichni...uplně stačí když to popadne většinu ;-)

Jirka původní 25.9.2006 21:17

jenom odkaz na

heslo N pes na Wikipedii http://cs.wikipedia.org/wiki/Neviditeln%C3%BD_pes

jak jsem jednomu nejmenovanému slíbil.

AndyO 25.9.2006 22:40

Re: jenom odkaz na

smazala jsem to, ta verze není zcela pravdivá. Někdo to připravte pořádně, s odkazy na screenshoty, aby to správci wiki vzali bez námitek. První verzi jsem tam dávala já a tak se domnívám, že na to mám právo. Ale možná že ne. Jen je to zkreslená informace, která neodpovídá zcela realitě. Podle mne horší než nic.

AndyO 25.9.2006 22:48

Re: Re: jenom odkaz na

a jestli máte námitky, tak si to tam z historie dejte zpátky. Žádný problém. Jen bych nerada, aby to bylo jako od T. Haase

Zuzana W 25.9.2006 21:13

Jako:

"Aféra tzv. "mizejících příspěvků" začala tím, že se několik pravidelných návštěvníků a přispěvatelů diskusních fór pod úvodníkem a pod články Neviditelného psa rozhodlo, že se nemusí bavit s plebsem, to je se zbytkem psího společenství. Cítili potřebu si vzájemně dokazovat svou morální převahu nad davem nevědomých. "

Článek je o tom, co je otištěno výše. Žádnou zmínku, že autorovi jde v první řadě o odstranění vulgárních příspěvku, tam nenajdete, Jako, i kdybyste na hledání měla času celé moře. Možná tlumočíte autorův názor, který jste se od něj dověděla v soukromí, sem však nic takového nenapsal. Vy dobře víte a sama jste se toho účastnila, že pod úvodníkem se debatovalo o receptech, o dětech, o stavbách a rekonstrukcích příbytku, o restitucích, autech, a s výjimkou debat o občanství a restitucích, které někomu vadily silné, to ostatní nikomu nevadilo. Webového prostoru se tím tlacháním - mimo téma - zabralo nekonečné množství.

Pan Haas kritizuje u lidí z Klondiku hlavně to, že na 'ukradení' drahého webového prostoru neměli právo. A že tak činilo spousta jeho přátel a pribuznnych - o tom mlčí.

Zuzana W 25.9.2006 21:11

Jako:

"Aféra tzv. "mizejících příspěvků" začala tím, že se několik pravidelných návštěvníků a přispěvatelů diskusních fór pod úvodníkem a pod články Neviditelného psa rozhodlo, že se nemusí bavit s plebsem, to je se zbytkem psího společenství. Cítili potřebu si vzájemně dokazovat svou morální převahu nad davem nevědomých. "

Článek je o tom, co je otištěno výše. Žádnou zmínku, že autorovi jde v první řadě o odstranění vulgárních příspěvku, tam nenajdete, Jako, i kdybyste na hledání měla času celé moře. Možná tlumočíte autorův názor, který jste se od něj dověděla v soukromí, sem však nic takového nenapsal. Vy dobře víte,  a sama jste se toho účastnila, že pod úvodníkem se debatovalo o receptech, o dětech, o stavbách a rekonstrukcích příbytku, o restitucích, autech, a s výjimkou debat o občanství a restitucích, které někomu vadily moc, to ostatní nikomu nevadilo. Webového prostoru se tím tlacháním - mimo téma - zabralo nekonečné množství.

Pan Haas kritizuje lidi z Klondike hlavně proto, že na 'ukradení' drahého webového prostoru neměli právo. A že tak činila dlouhou dobu spousta jeho přátel a pribuznych - o tom mlčí.

Zuzana W 25.9.2006 21:15

Re: Jako:

Sorry, stala se chybka, dvakrát je to neúmyslně.

nebe 25.9.2006 20:06

je mi z toho smutno

Samozřejmě, že se orientuji v této hádce "jen zhruba". Ale je mi jasné, že se tu hádají docela inteligentní a slušní lidé (na obou stranách). Bohužel (na obou stranách) chybí vůle udělat krok nebo dva k sobě, aby se "mohlo jít" zase po jedné cestě. jak se pak můžeme divit našim politikům, že se nedomluví, když se nedomluvíme ani my?

A nepište mi odpovědi proč "končíte" a nebo na druhé straně "proč máte právo na mazání příspěvků". Pište odpovědi pouze ve smyslu - "kroků k sobě", protože tam už nestačí jen inteligence a slušnost, ale je nutno zapojit i MOUDROST, EMPATII K DRUHÉMU A POKORU.

A já věřím, že to vše ve vás je.

quetzal 25.9.2006 20:20

Re: je mi z toho smutno

máte pravdu - moudrost musí projevit obě strany. Myslím, že komentátoři už dost značnou moudrost projevili, protože diskuse níže je poměrně civilizovaná.

A zdá se, že i webmaster projevil svou moudrost a mnozí z vyškrtnutých už sem zase smí.

Jen trocha pachuti zůstala, že vůbec k takovéto diskusi muselo dojít. Ale nejlepší bude  toto faux pas webmasterovi nepřipomínat. Ale nezapomenout. Protože jak někdo moudrý pravil: "Ten, kdo zapomene na svou historii, je odsouzen ji opakovat."

STEM 25.9.2006 20:26

Re: Re: je mi z toho smutno

A zdá se, že i webmaster projevil svou moudrost a mnozí z vyškrtnutých už sem zase smí.

Neni pravda, chodíme zde pod jinou než banovanou IP, to pro pořádek, pravda je ,že už povolili diskusi a nemažou to jak diví, viz víkend

quetzal 25.9.2006 22:44

Re: Re: Re: je mi z toho smutno

tak to zřejmě provozují politiku rozděl a panuj, protože me zrusili nekdy v sobotu, kdyz jsem se pod uvodnikem ptal, jakze je to s banovanim a proc se to dela ... a ted uz zda se zase smim ... myslel jsem, ze to znovu otevreli vsem.

quetzal 25.9.2006 19:57

pro JG Paška

Musím se přiznat, že Váš postoj nechápu - vy přece musíte vědět v čem je emerická demokracie veliká - v tom, že se unese i velice široce pojatou svobodu slova. ... a na Psu existovala svoboda dost podobná - která teď skončila ve psí. A to je vážně smutný konec.

jumbo 25.9.2006 20:28

Re: pro JG Paška

Jenže kdo tu "širokou emerickou svobodu slova" zaplatí? Soukromý web? Má financovat uchovávání vešrovánek a mnohonásobné přání východu i západu slunce na svých serverech?!? Mám pocit, že zaměňujete svobodu a sobectví.

ibn 25.9.2006 21:27

Re: Re: pro JG Paška

jste si jist, ze jste pochopil, o cem quetzal pise?

J.G. Pašek 25.9.2006 21:37

Re: pro JG Paška

V USA inernetová diskuse jako známe zde na NP neexistuje. Tečka. Vygugluj Drudge report, kam chodí číst 10 miliónů čtenářů každých 24 hodin,  tam uvidíš profesionální články, zprávy a nemůžeš tam přidat komentář, kdyby jsi se rozkrájel. Nevim, možná nekde v USA jsou některé privátní blogy, kde si můžeš kecat rozumy . . . . já je nevyhledávám.

Já mám za to, že tady je dnes příliš mnoho hluku a rámusu o ničem . . . . .

I.L. 25.9.2006 22:34

Re: Re: pro JG Paška

No vida. To jen ti cesti "pravicaci' s utkvelou predstavou

internetoveho komunismu (tedy komunismu pro ne samotne, ke svym oponentum takhle velkorysi nejsou) za cizi penize na soukromem webu se citi urazeni, ze se majitel

nasral a sebral jim hracku (kterou jim predtim daval) kdyz si se znechucenim

a nastvanim uvedomil, jak mu u ni zvlceli

quetzal 26.9.2006 0:19

Re: Re: pro JG Paška

to, že to v USA neexistuje, není argument ohledně kvality, nebo snad ano p. Pašku?

Halladin, 25.9.2006 19:42

člen Řádu Psích hulvátů

Béďo, nezoufej, třeba Tě velmistr Zírálek pasuje :-)

Béda, medvěd nepsí 25.9.2006 19:45

Re: člen Řádu Psích hulvátů

Už na odchodu. Já jen tak ironizuju a sarkazuju. Ovšem, nezasloužím si to, abych za svoji dnešní psavou nebyl vyloučen z psího klubu. Cítím to jako nespravedlnost. :-)

Béda, medvěd nepsí 25.9.2006 19:42

Ještě tohle a du:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Neviditeln%C3%BD_pes :-)