17.4.2021 | Svátek má Rudolf


GLOSA: Zlikvidujeme i trpaslíky ze zahrad?

22.4.2019

A je to tady… Teprve před pár dny jsem psal příspěvek o tom, že ve španělské škole dětem zakázali Šípkovou Růženku a pohádku O červené Karkulce. Byly prý moc sexistické a šířily stereotypy o mužské a ženské roli. Teď se přidaly britské expertky, které si vzaly na mušku animované pohádky. Vůbec nejnebezpečnější pohádka je prý Kráska a zvíře, hned v závěsu za ní pak Sněhurka a sedm trpaslíků. A důvod?

Podržte se… Opět pohádky negativně působí na výchovu dětí. Sněhurka prý ukazuje, že starší svobodná žena (zřejmě je zde myšlena macecha) nemůže být nikdy šťastná. Sněhurka zase až moc zastává ženské role, když vaří a uklízí trpaslíkům. A samotní trpaslíci? Taky špatně. I když prý mají dobrý charakter, jejich malý vzrůst je předurčuje k tomu, že nemohou být atraktivní.

Kráska se zvířetem to projela na celé čáře tím, že se prý zamilovala do svého únosce. Můžeme začít tipovat, která země přidá na black list další pohádku. Jen abychom nakonec nemuseli třeba stěhovat i trpaslíky ze zahrádek, nebo dětem klasické pohádky netiskli někde potají ve sklepě v obavách, že nás za jejich šíření zavřou…

Autor je slovácký senátor

Převzato z profilu.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.