18.5.2021 | Svátek má Nataša


GLOSA: Melting pot po brněnsku

1.6.2018

To někdy v pětatřicátém dávali v Bayreuthu kus „Vaše genocida – naše genocida“.

Na jevišti tam Žid, starý a ošklivý, znásilnil árijku, mladou a krásnou. Dramatická scéna, odvážná výprava, hluboké lidské pravdy, silná symbolika. Politická a kulturní fronta tleská, společenské klima velmi vstřícné. Zahájení dialogu, nepříjemné otázky, které si musíme položit. Někteří remcají, ale všichni přece víme, co jsou židi zač.

V pětačtyřicátém: my nic, my muzikanti.

To někdy letos se na chodníku před brněnskou mešitou konala v rámci fesťáku „Vaše tradice – naše tradice“ řádně ohlášená folklórní akce s názvem „Moravská zabijačka: prolínání kultur“. Magistrát vyškrábnul nějaké love, Žít Brno umí, přece. Kotel na škvarky taky něco stojí, nebude to řezník platit ze svého.

Náměstek primátora v kroji po dědečkovi zahájil happening výstřelem do pašíkovy lebky, paní ombudsmanka v nikábu jako čestný multikultihost slavnostně jímá krev do rendlíku, citlivě dbajíc na to, aby neustříkla na Alláhova vrata. Za to by v GB dostala dva roky kriminálu. Muzika hraje „... .oheň horí, dým sa valí, Turek jede krajinů...“, děvčice rozlévají slivovicu a roznášejí podbradek s křenem. Kdo nechce, nemusí.

Jestli se vám to jeví jako primitivně úchylné, možná ani nejste demokrati. Nikdo nebyl nucen tam být, nikdo nebyl nucen souhlasit, vegetariáni a ochránci zvířat se nemuseli zúčastnit, mohli si klidně hledět svého, vstupné bylo dobrovolné. Výtěžek poputuje na reciproční akci „Prolínání kultur: arabská zabijačka“, termín, místo konání a způsob provedení dosud nejsou známy. Tož děcka, vitajte v Brně!S vodou je zábava! Jak podpořit koupací rituál správným výběrem kosmetiky?
S vodou je zábava! Jak podpořit koupací rituál správným výběrem kosmetiky?

Zatímco novorozené miminko bychom měli koupat jen krátce a maximálně 3x do týdne, u batolete si už můžeme z koupání udělat zábavný večerní rituál....


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.