10.4.2020 | Svátek má DarjaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FILM: Philomena aneb O lži v uměníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 21.4.2014 23:42, přehled diskusí

Potrefené ptactvo:
Autor: D. Kolben-Kolář Datum: 21.4.2014 23:40

Váš komentář jsem četl: věcné námitky nevznášíte žádné. Píšete, že můj pohled na film je ovlivněn vírou a asi i vyšším věkem a antisemitismem, proto ho pokládám za špatný. Ale sama jste uvedla, že jste film recensovala nikoli bez potěšení. Takže: není to třeba naopak? Není možné, že se Vám zdál výtečný, poněvadž vyzněl ve shodě s Vašimi předsudky?

A se zásadou "nekaz příběh pravdou" mohu samozřejmě bez problémů souhlasit (co bychom si počali bez něčeho tak úžasného, jako je autorská imaginace), jenže opakovaně dodávám "ale netvrď, že to, co sis vymyslel, abys zostudil jiného, je pravda".

Jako zahrádkář a příležitostný konsument chřestu (škoda, že čerstvý se špatně shání) Vám přeji na tomto doslovném poli mnoho úspěchů a na tom obrazném kritickém více píle.

Re: Potrefené ptactvo:
Autor: D. Kolben-Kolář Datum: 21.4.2014 23:42

Jsem to nešika - mělo to být pod příspěvkem A. Prokopové.

Dogma:
Autor: P. Moravčík Datum: 20.4.2014 10:01

Človeče drahý, videli ste vôbec film Dogma? Obávam sa, že nie. Netárajte o Panne Márii a Ježišovi na potratovej klinike - hlavná hrdinka, údajne posledná nositeľka Kristovej krvi, je lekárkou na potratovej klinike. Má zabrániť padlým anjelom zneužiť paradox, vyplývajúci z cirkevnej dogmy o božej neomylnosti a nespochybniteľnosti božieho rozhodnutia, a zničiť tak tento svet. Je to vtipný, skvele natočený film, ktorý si síce dosť nekompromisne uťahuje zo stredovekého uvažovania cirkví, ale určite nie je zameraný proti viere - to je len totálne nepochopenie zmyslu náboženskými fanatikmi (inak Boh si nijakých zabijákov nenajal, len sa na začiatku filmu záhadne stratil, na tom je celý príbeh založený).

Pozrite si ten film ešte raz, pretože sa mi zdá, že ak ste ho vôbec videli, tak v totálnom rauši. O autenticite skutočnosti holywoodskych príbehov som si nikdy ilúzie nerobil, ale Váš príspevok by sa pokojne uplatnil aj ako úvodník v Katolíckych novinách z roku 1980.

Komentář:
Autor: A. Prokopová Datum: 19.4.2014 18:02

S dovolením komentuji na svém blogu o chřestu:

http://alenaprokopova.blogspot.cz/2014/04/profesni-selhani-filmove-kriticky-aleny.html

Re: Komentář:
Autor: M. Koutný Datum: 19.4.2014 19:36

takže: naletěla jste prolhanému filmu a navíc to nedokážete vydýchat. Proto se uchylujete k bezobsažným řečičkám. Opravdu byste se měla věnovat POUZE tomu chřestu. Ale to by asi nebylo dost multikulti, že?