14.12.2019 | Svátek má LýdieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FILM: Che - komunista, vrah, ikona, bandita, bojovník za lepší svět...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 67, poslední: 26.4.2009 12:00, přehled diskusí

Škoda,:
Autor: Libor Datum: 26.4.2009 12:00

že neměl Che k prosazování svých zájmů bombardéry, ale jen samopal. Ale mají z něj Klvaňové větší palici než z humanitárních bombardérů.

Kdyby:
Autor: cb Datum: 23.4.2009 10:27

chteli americti filmari natocit neco o africkem dobrodrodruzstvi

soudruha Che, tak by to museli pojmout jako komedii, neco jako Hot

shots.

Zabíjet pro tzv.demokracii je hrdinství.:
Autor: Honza Datum: 21.4.2009 17:17

Z dizkusních příspěvků je patrné, že demokrati západní proviece, se domnívají že vraždit nevinné lidi bombardováním Bělehradu, nevinné lidi v Iráku, Afganistánu, předtím ve Vietnamu je jaksi dovoleno a správné podle jakých měřítek však neuvádí.Dějiny ukazují, že socialistické režimy utekli od vlády sametovou, pomerančovou,růžovou či zelenou revolucí, takže socialistické vlády dostáli svému krédu, že lid je vládcem a když si lid přál kapitalismus tak at jej má.O tom jak se chovají demokratické státy proti účastníkům protikapitalistických demonstarcí je vidět téměř denně v televizi, naposled jeden mrtvý v Londýně.V demokratické společnosti si přechod od kapitalismu k socialismu lidé nevycinkají klíčema na náměstí, kapitál bude tvrdě za své výsady bojovat a využije k tomu všech prostředků, aby se udržel u moci, viz. Kubiceho zpráva a když to nestačí tak korupce poslanců, nebo jejich vydírání, nebo zahllazení jejich kriminální činnosti.Nelze se proto ani velmi divit tomu, že Che Gevara použil ke svržení kapitelistického režimu metodu, kterou demokrati k uhájení kapitalismu považují za samozřejmou.

Re:Zabíjet pro tzv.demokracii je hrdinství:
Autor: Cowboy Datum: 21.4.2009 18:21

Postavit k stene komunistu, nacka, prznitela deti etc je OK. Bez drastickych trestov civilizacia neprezije.

Re: Zabíjet pro tzv.demokracii je hrdinství.:
Autor: tomfuk Datum: 21.4.2009 18:25

Další hloupý Honza.;-D

Re: Zabíjet pro tzv.demokracii je hrdinství.:
Autor: R.J. Datum: 21.4.2009 22:51

Škoda že nezůstal za pecí. Ale zase bychom se nepobavili. ;-D

Re: Zabíjet pro tzv.demokracii je hrdinství.:
Autor: MilanR Datum: 22.4.2009 0:11

Ano, nejnevinnějšími oběťmi západní vraždící soldatesky byl Saddám Husajn a členové Al Kajdy, bojující za sociální rovnost, spravedlnost, mír, náboženskou toleranci a porozumění mezi národy proti nelítostným a krutým diktaturám USA, Velké Británie a dalších lokajů imperialismu. Protože v napadených zemích vládla demokracie nevídaného rozsahu a kvality, musely je vlády řízené jestřáby z Wall Streetu a katany z Pentagonu utopit v krvi. Také hrozilo, že si utlačovaný a zbídačelý lid v USA nebo jiných imperialistických zemích vydobyde svá nezadatelná sociální a demokratická práva.

Pavzor parevolucionáře:
Autor: Karel K Datum: 21.4.2009 15:12

Che je typický příklad člověka, který  se něco vyučí, ale  pak dělá něco, čemu vůbec nerozumí. Byl totiž promovaný lékař - a patrně velmi dobrý -  ale svou revoluci dělal metodami starými sto let. Proto take nebylo těžké ho vypatrat pomoci infradetektorů a  lehce zneškodnit. Navic se pohádal s Castrem a odešel tam, kde jeho revoluci vůbec nechtěli. To vše bylo předzvěsti tragického konce jeho amaterske anabáze. Pokud má být něčeho příkladem, pak jedině pro přísloví "ševče, drž se svého kopyta!"

Re: Pavzor parevolucionáře:
Autor: cb Datum: 23.4.2009 9:55

Guevara byl jako velitel hodne neschopny, mival nejvetsi ztraty, pri sve posledni anabazi nesmyslne vlezl do pasti. Ale holt mel "karizma".

Pochybná chvála:
Autor: Richard III. Datum: 21.4.2009 14:19

Film je možná v jistém směru skvělý, ale to byly i filmy hitlerovských tvůrců. Nelze přijmout autorovo vychvalování, které se v posledním odstavci přece jen snaží alibisticky "vyvážit" jakousi kritikou, že "film neříká" to či ono.

Zásadní pitomostí je otázka, kolik kritiků by bylo ochotno položit život. Položit život je naprostá krajnost pochopitelná jen v absolutní nouzi, v dobách teroru. Popisovaný terorista nešel zjevně do boje s pozitivními ideály, za které by položil život, ale s odhodláním životy ničit. To znamená, že pro něj neměl cenu nejen jeho vlastní život, ale ani životy ostatních. Takového člověka nelze vychvalovat, dokonce ani akceptovat. Můžeme ho jen odsoudit a politovat, protože nepoznal hodnotu ani smysl života, dokonce ho nejspíš život ani nezajímal. Není to člověk, v nejlepším případě je to ZLÝ člověk.

Re: Pochybná chvála:
Autor: Mechis Datum: 21.4.2009 14:23

Dobře!

Re: Pochybná chvála:
Autor: Jenda Datum: 21.4.2009 16:19

Nehlede na to, ze rozumny clovek se snazi spis pro neco zit nez pro neco zemrit.

Re: Pochybná chvála:
Autor: cb Datum: 23.4.2009 9:57

Pokud chcou komunisti za sve idealy polozit zivot, pak je nejlepsim resenim jim to umoznit.

Mistre Jane Huse,:
Autor: redneck Mike, Mississippi Datum: 21.4.2009 14:18

zajimal by me vas nazor na bratry Masinovy....

Re: Mistre Jane Huse,:
Autor: cb Datum: 23.4.2009 10:00

Bratri Masinove bojovali proti komunisticke tyranii.

zajímavé:
Autor: Octomil Datum: 21.4.2009 14:10

Hodnotou Guevary byla jeho odvaha postavit se za svoji věc s automatem v ruce, riskovat život a nakonec ho i položit. Dřív, než namítnete, že nemůžeme pominout, jaká že to byla věc, za níž bojoval a k jak hroznému utrpení vedla, což je oprávněná námitka, zamysleme se, kolik kritiků a potenciálních kritiků Guevary by bylo ochotných za svůj názor zemřít.

To je ale divná hodnota, zemřít za nějaké ďábelské bludy... a ještě před tím zavraždit spoustu jiných lidí! jaká je hodnota v to, že někdo přijde do ... pekla a ještě tam stáhne jiné. 

Kolik kritiků?:
Autor: RomanL Datum: 21.4.2009 14:03

"... kolik kritiků a potenciálních kritiků Guevary by bylo ochotných za svůj názor zemřít."? No, moc ne, to mu ovšem nebránilo spoustu z nich povraždit, a to osobně, ne? Jenom na tom jaksi nevidím nic pozitivního.

Re: Kolik kritiků?:
Autor: redneck Mike, Mississippi Datum: 21.4.2009 14:16

Znam par takovych, ale ti jsou v CR velmi neoblibeni... Zajimave, jak mnozi z tech, kteri nemohou prijit Masinum na jmeno a nazyvaji je vrahy naopak obdivuji Che a nazyvaji jej hrdinou...

Perlička:
Autor: tiburon Datum: 21.4.2009 11:17

Víte, že chlápkovi, který zastřelil Che, navrátili zrak kubánští doktoři v rámci jejich pomoci Bolívii - Operación Milagro? To bylo propagandistický terno.  

Re: Perlička:
Autor: cb Datum: 23.4.2009 10:08

Vite o tom, ze americti lekari zdarma navratili zrak tisicum severnich Korejcu? A ti okamzite bezeli k obrazu velkeho Kima, dekovali mu za vyleceni a slibovali, ze budou dal bojovat proti americkemu imperializmu.

vzpominka:
Autor: Muki Datum: 21.4.2009 10:25

Jen takovou legracni historku. Kdyz sem byl na vojne v Brne na Cernych polich, tak se tam cvicili kubansti vojaci, meli hodne penez, mi ne a tak za nas platili v hospode. No a prijel tam sam Raul Castro. Jenze tenkrat jeste nasi soudruzi byli puritansti a vadila jim jeho sexualni orientace. No a tak kdyz si zacal s mladymi hochy, tak ho zdvorile. vypoklonkovali a republiky Byli tam tenkrat take afganci, ale nepouzitelni, nepili alkohol.

Byl mezi takzvanymi Vousaci:
Autor: NevericiTomas Datum: 21.4.2009 9:58

..jak se tehle lesni parte prezdivalo jeden, ktery si obdiv opravdu zaslouzi. Toho ale primitivove se Che Guevraou na tricku neznaji. Soudruzi ho velmi rychle zlikvidovali...Najdete, soudruzi, jeho jmeno?

Re: Byl mezi takzvanymi Vousaci:
Autor: Muki Datum: 21.4.2009 10:17

No jeden o nemz se rozhodovalo, zda bude sefem Kuby, on, nebo Castro, zahynul v havarii letadla a druhy, ktery mel stejnou sarzi komandanta jako Castro, a dodnes tu hvezdu nosi, skoncil asi 30 let ve vezeni a ted zije na Floride. Jeho vypraveni jsem jednou poislouchal a bylo zajimave. Nevim koho myslis

Re: Byl mezi takzvanymi Vousaci:
Autor: NevericiTomas Datum: 21.4.2009 10:22

No spis toho druhyho. Halt to nebyl kovany Marxista a nechtel operativne prehodit kabat. Tomu bych i veril ze bojoval proti Batistovu zkorumpovanemu rezimu za lepsi Kubu...

Re: Byl mezi takzvanymi Vousaci:
Autor: Muki Datum: 21.4.2009 10:29

Rikal ze zili s Castrem bok po boku, takze ho videl v nedbalkach,kdyz se clovek nekontroluje a tvrdi,m ze Castro nebyl komunista. Chtel jen system ktery by mu zajistil dozivotni vladu a moc. Totez nakonec rika i Fidelova sestra

Re: Byl mezi takzvanymi Vousaci:
Autor: pražák Datum: 21.4.2009 11:34

Castro při upevňování moci nikdy neváhal likvidovat i zasloužilé spolubojovníky. Např. jeden člen té lesní party se stal jedním z vrchních velitelů kubánské armády a díky jeho schopnostem kubánský expediční sbor vyhrál válku v Angole. Ale dotyčný udělal osudovou chybu, když se nadchnul pro perestrojku. Však taky v roce 1989 hned po Gorbačovově návštěvě Kuby jej Castro nechal zatknout a se třemi dalšími byl popraven. Tím se podařilo Kubu uchránit před perestrojkou.  

Re: Byl mezi takzvanymi Vousaci:
Autor: ps Datum: 21.4.2009 12:21

No ten první byl Camilo Cienfuegos a ten druhý Huber Matos.

http://en.wikipedia.org/wiki/Camilo_Cienfuegos

Re: Byl mezi takzvanymi Vousaci:
Autor: Octomil Datum: 21.4.2009 14:07

No to chtějí ale přece všichni komunisti, jen ten systém, který jim zajistí dozivotni vladu a moc.

Re: Byl mezi takzvanymi Vousaci:
Autor: Parvus Datum: 21.4.2009 12:30

Huber Matos

Svět se změnil:
Autor: franta tyčka Datum: 21.4.2009 8:56

Dřív se za nějakou věc bojovalo jak to dělal i můj oblíbenec Che. Dneska vyhrávají ti, co pindají po kavárnách. A lidi jim na ty kecy skáčou.Sice později lidi zjistí, že to byly jen kecy ale to už je pozdě.Naši vládci potřebují udělat z bojovníků bandity a vrahy obávajíce se o svůj stálý a bezpracný příjem.Na to mají třeba Klvaňu a spoustu jiných kteří bezostyštně hlásají  to, co je právě potřeba. Hlásali to za komunistů a hlasají to i teď. Zrovna jak je třeba.Nikde jsem se předtím nedočetl,i ze zahraničních informací, že Che byl velitelem nějakého lágru a popravoval. A ejhle už je to tady.