20.10.2020 | Svátek má Vendelín


FEJETON: Na vlnách veřejnoprávního rozhlasu

5.7.2006

Vlny jsou neplavci, příroda se přetvařuje
(básník J.Olič in Velký strážce, str.66)

Pan Bochořák – zdatný třicátník - byl úředníkem na městském úřadě v nevelkém středočeském městě. Pracoval celkem vzorně a přesně. Jeho nonkonformější libůstkou ovšem bylo, že měl (ještě jako pozůstatek z času jeho pražských studií) v oblibě alternativnější muziku. Zatímco ostatní radniční kolegové si zpestřovali dlouhé kancelářské hodiny poslechem normalizačních hvězdiček a všemožného popíku, jakým se český rozhlasový éter jen hemží, magistr Bochořák si liboval v nekomerčních věcech, samozřejmě mimo úřední hodiny určené veřejnosti, to dá rozum. Dělo se tak však k nelibosti vedoucího obecního úřadu, kterým jest, jak zdejší „neviditelné“ čtenářské fórum možná tuší, starosta.

Starosta jednou zase tak přiletěl na nebohého Bochořáka, z jehož „kanclu“ se zrovna linulo cosi od DJ Opii právě střídajícího UK Subs a povídá: „Člověče, co Vám to tu pořád hraje za šraml, to si nemůžete pustit něco normálního jako tady paní Miluška,“ a ukázal na dveře sousedící kanceláře obývané pěstěnou padesátnicí, jinak posluchačkou Frekvence 1.

Dnes se však magistr jen spokojeně protáhl a prvnímu muži radnice odpovídá „Toto je veřejnoprávní rozhlas – a ten má za úkol rozvíjení kulturní identity obyvatel České republiky (zacitoval ze zákona o Českém rozhlase), takže vaše námitka je contra lege.

Ano, šlo o Český rozhlas 4 – Wave , tedy Vlna.

Za pár dnů měl starosta u Bochořáka opět nějaké pracovní vyřizování a z rádia slyší mladého umělce rapujícího o vykrádání aut a marihuaně a jen furiantsky dodal: „Já vím, přispívání k právnímu vědomí obyvatel ČR paragraf 2 odst.2 zákona o Českém rozhlase.„

právník, básník a publicistaMáte doma vybíravého pejska? Problémem může být kvalita krmiva
Máte doma vybíravého pejska? Problémem může být kvalita krmiva

Brit ke své řadě granulí bez obilovin pro malá plemena uvedl na trh i novou řadu kapsiček Brit Care Mini. Ty jsou obohaceny o prebiotika pro dobré...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.