22.3.2023 | Svátek má Leona


FEJETON: Líbání s posledním Inkou

17.2.2016

Holky na táboře si zkoušely líbání. Když na Šumavě pršelo a všechny děti šly do táborového biografu, moje kamarádky se zamkly v umývárně a dávaly si francouzáky. Přesvědčovaly mě, abych se výcviku zúčastnila taky. To mi bylo 14.

Jenže já jsem líbání trénovat nechtěla. Za prvé ne s holkama. A za druhé promítali můj oblíbený film Poklad Inků. Přestože jsem ho viděla už mnohokrát, každý rok jsem se na ten dojemný příběh lásky, cti a zrady opravdu těšila.

A hlavně se mi líbil mladičký princ Haukarapora. Vypadal jako Mirek Kehár, co ho zbožňovaly všechny holky na táboře. Byla o něj na diskotéce vždycky největší rvačka. Každá se pak chlubila, kolikrát se jí poštěstilo s Kehárem za večer tancovat ploužák.

O rok později už se holky na táboře líbaly s klukama. Tehdy mě sice lehce znepokojovalo, proč už mě taky někdo nechce líbat. Jenže stejně. Mirek Kehár na tábor vůbec nepřijel. A myslím, že kdyby se tenkrát se mnou chtěl nějaký troufalec šmajchlovat, dala bych mu spíš facku než pusu, (sprosťákovi).

V šestnácti se Mirek Kehár na tábor vrátil. Kamarádky se sázely, která ho na prvním večírku uloví. Jenže on protancoval skoro celou diskotéku jen se mnou. Když totiž vedoucí zjistili, jak se ke klukům některé tábornice při ploužáku příliš odvážně vinou, rozhodli se páry při mazurce vyměnit. Pak pustili rock’n’roll, zrovna když jsem se octila v Mirkově náručí. A rock’n’roll, to byla moje parketa. Já tancovat opravdu umím.

Při ploužácích mi pak Mirek dýchal nad uchem do vlasů a tisknul mě k sobě. Najednou jsem se bála, co se stane, jestli mě bude chtít opravdu líbat.

Další den si sedl vedle mě v táborovém biografu. Na konci, když mladého indiána Haukaraporu proklál proradný padouch oštěpem, chytil mě Mirek za ruku. Z kina mě pak odvedl k lesnímu jezírku. Dlouho jsme si povídali o statečnosti a cti hlavního hrdiny, který se Mirkovi tak podobal.

A pak se to stalo. Mirek Kehár mě pohladil po vlasech, objal a něžně položil do trávy. Připadala jsem si jako ve filmu. Princ Haukarapora a první polibek z lásky. Film, na který nikdy v životě nezapomenu.

(Někdy mě napadne, že bych moc ráda věděla, co se s tím krásným indiánským princem Mirkem stalo.)

Převzato z blogu autorky s jejím souhlasem