21.1.2020 | Svátek má BělaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Byl jsem bodyguard prezidenta HavlaVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 6, poslední: 15.2.2006 22:19, přehled diskusí

Karatisti byli vždycky divní. A ještě medik k tomu, hrůza. Prostě havlárna.:
Autor: Mejla Datum: 14.2.2006 9:12

.

Re: Mejlo:
Autor: Netřeba Datum: 14.2.2006 9:33

Pojem "havlárna" vzniknil někdy v r. 1990/1991 jako reakce na tu schopnost hlavy státu soustředit kolem sebe bandu větąinou neschopných lidí, kteří měli jedinou kvalifikaci vyjádřenou slovem "disident". Bylo to asi 2 aľ 3 stránkové pojednání. Nevíte, kde je mu konec?
Mrknu sem zítra. Dík.

Re: Re: Mejlo:
Autor: Paul Datum: 14.2.2006 15:31

Nevím co je divnýho na tom, že si každý ssebou do funkce přivede své kámoše - Vy byste to udělal jinak? Co se schopností lidí kolem Havla týče, byly různé, ale jen málo se tam našlo těch schopných opravdu čehokoli, jak se to dnes takovými kolem Klause jen hemží ...

A kdo se dnes kolem Klause hemží?:
Autor: Jaka Datum: 14.2.2006 15:59

Jistě máte po ruce spoustu argumentů podložených fakty..nebo je to zase jen tak uplivnutí svého vlastního pocitu? Nebo JPP?

Nebo ještě jinak, Paule,:
Autor: Jaka Datum: 14.2.2006 16:07

kromě toho, že nebyli schopni opravdu čehokoli (a jak jisté důkazy máte zase o tomto), tak kromě toho uměli co? Nebo v čem vynikali či měli skvělé zkušenosti a praxi? Víte, on dobrý úmysl, bohužel, nestačí...k tomu musí být i schopnosti cosi prosadit, uvést v život, založit funkčnost čehosi.. Disident není kvalifikace, jen určitá charakterová vlastnost. S odborností v jakémkoliv oboru však bez jakékoliv souvislosti...

Re: Re: Mejlo:
Autor: Buvol Datum: 14.2.2006 17:15

Havlárna = blbárna …. pseudočinnost z neschopnosti,  nevzdělanosti,   nesoudnosti a z toho vyplývající bezradnosti, inspirovaná pohádkami. Vede většinou k pravému opaku toho, co bylo zamýšleno. Příklad: generální amnestie, pomlčková válka, omluva sudetským Němcům apod. Verbálně se projevuje prapodivnými slovními spojeními, jako je např.: „humanitární bombardování“. Často je doprovázená infantilní hravostí: neónové srdce nad Pražským Hradem, plány na vybudování euro vesničky atd….. celkový pocit nutně vzbuzuje ty nejhorší obavy ….. a dělá dojem, že vlak vjíždí do nádraží ….