1.2.2023 | Svátek má Hynek


Diskuse k článku

DOKUMENT: Syn nepřítele státu část 1.

Česká Televize uvede v úterý 22. 11. 2022 ve 21.30 hodin dokumentární film režisérky Evy Tomanové, který se zabývá osudy jednoho z posledních žijících dětí popravených v politickém procesu z padesátých let zvaného: „Slánský a spol.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Orisek 22.11.2022 3:48

Dodatek pro pan Vlka:

Chci jeste zduraznit, ze obyvatelstvo vytrenovane socialismem Prvni republiky bylo pripraveno prijimat povalecny komunismus zejmena kdyz Klema Gottwald mluvil jeste v roce 1947 o "demokratickem socialismu.

Ten "demokraticky socialismus", typu naseho Bernie Sanderse, ktereho se dokonce jeho Demokraticka strana bala a proto pracovala ve prospech Hillary Clinton, byl ovsem zavedenym rezimem uz od roku 1918.

A to jeste tehdejsi socialismus Prvni republiky nebyl pro nektere dostatecne levy: Umelci organizovani v Devetsilu pozadovali Marximus and extremne levicovi umelci jako V+W meli v prvni rade Osvobozeneho divadla cenzora, ktery jim kazdy vecer rikal co nesmeli opakovat druhy den.

Pozn.: Vy jiste vite, ze jsme meli v "demokratickem" Ceskoslovensku cenzuru! Zrovna tak jako statni vlastnictvi vyrobnivh prostredku, statni drahy, statni to a ono, Ministerstvo vyzivy (co tam ti byrokrate delali, vyzivovali se?), etc.

Ceskoslovensko bylo skutecne zarnym prikladem demokracie a prosperity ve srovnani s okolnimi staty:

S diktatorem Pilsudskym v Polsku (nyni narodni hrdina), fasistickym rezimem a astronomickou inflaci Horthyho v Madarsku, Dolfusovym fasistickym rezimem s jednou politickou stranou v Rakousku po tom co v polovine 30. let byly ve videnskych ulicich ozbrojene boje mezi komunisty a fasisty, a nastupujicim nacionalnim socialismem v Nemecku.

A nakonec Vas oputim s nasledujicim: Muj "Prehled 1934", ktery byval vydavan kazdorocne ve Zline obsahuje clanek z novin ve svycarskem Luganu. Clanek rika: "Socialiste zustavaji v Ceskoslovenske vlade. To znamena, ze ceskoslovenska vlada zustane tim cim vzdy byla - demokratickou"!

H. Rybnická 22.11.2022 17:26

Pane Orisku proč to neshrnete a pošlete této redakci? Bylo by to jednou osvěžujícím protikladem k těm všem vlasteneckým stereotypům.