Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ZELENÝ ÚDĚL A VĚDA : Strigolaktony

Takové ohrožení různých středoevropských pícnin se v kontextu s klimatickými změnami a obecným půdním vodním deficitem stává závažnějším problémem, ale zatím nejde o kalamitní malér.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

Opět se vyskytne tento případ: europoslanec nebo eurokomisař se vyspí a napadne ho příslovečná obava o osud země, má to povahu zjevení. Je o jedno, zda jde o předmět technické povahy (např elektromobil) nebo bio povahy (např postřiky zemědělství) o žádnémtomto oboru má pouze velmi vzdálené znalosti, ale začne svou neznalost aplikovat do textu nařízení a směrnic, neboť svůj nápad považuje za geniálně jednoduchý a aplikovatelný, ať to stojí cokoliv. A už to máme v parlamentu, kde je taky sestava obdobné odbornosti a je to včleněno do zákona. Pak se nedivte, že naše cesta jde od 5ti k nule.

0 0
možnosti
JK

Jen nechápu proč je takový článek zveřejněn zde a už vůbec nepočítám s tím, že by si jej dotyčná dáma přečetla případně pochopila.

0 0
možnosti
ZO

Autor nechápe proč by "zde" takový článek uveřejněn být neměl a uvítá odpověď. Jinak byla-li by ochotna vyslechnout vysvětlení, třebas by i pochopila ;-)

0 0
možnosti
AT

A68l58e48s 77T37e14p80l59y

13. 3. 2023 14:55

GMO plodiny mohou být teoreticky přínosné (ad včeličky).

Trochu mne ale zarazilo, když jediné GMO dodávané firmou Monsanto byly ty, které měly zvýšenou rezistenci na RoundUp. Obávám se, že ty k velkému poklesu používání pesticidů nevedly...

0 0
možnosti
ZO

V praxi jsou využívány dva základní typy GM plodin. Ty první a již cca 30 let celosvětově pěstované, jsou t.zv. Insekt Resistentní (IR). Tradičně nabízené třeba zmíněným Monsantem, pod značkou BT. Vytvářejí si totiž samy příslušný antihmyzí toxin , původem z bakterie Bacilus thuringiensis. Ergo stříkat je insekticidy netřeba. Svému prostředí či jinému konzumentovi neškodí. Ty Vámi zmíněné jsou Herbicid Tolerantní (HT). Má-li plodina v sobě tento gen, je odolná třebas k Roundupu nebo Bastě. Rostlinní konkurenti pomřou. Řeč byla o těch prvních, IR. Ty má rád. Ty druhé ne- ale praxe je bere jako menší zlo, než všemožné antiplevelové postřiky. Ale tohle asi ani Sára ani Uršula nevědí.

0 0
možnosti
MT

Obávám se, že je to ono pověstné házení perel samicím vepře domácího (nechci ban ;-D)

0 0
možnosti
JJ

J67u41r53a 19J89u64r67a36x

14. 3. 2023 1:30

Sviním. Pes je tolerantní.

0 0
možnosti
MS

Myslím, že Uršula z vidlákova to nepochopí.;-D

0 0
možnosti
PP

P32e69p36a 80P28e98p69a70x

13. 3. 2023 10:27

R^ zajímavý článek, no ta kuch-farmářka z Rakous bude zřejmě typická zelená nána.

0 0
možnosti
OM

O42. 26M41.

13. 3. 2023 10:02

Nepochopí.

0 0
možnosti
VN

Poslední podmínka je nesplnitelná.

0 0
možnosti
RV

My bohužel patříme k té chudší části EU. Proto všechny nesmysly, které EU zavádí, nejprve dolehnou na nás, zatímco ty ekologické kuchařky - europoslankyně budou na horní palubě stále ještě tančit.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz