28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

VĚDA: Kam se ztratil oxid uhličitý?

Obsah oxidu uhličitého v atmosféře se mění. Automaticky se předpokládá, že optimální hodnoty jsou zhruba takové, jaké byly na počátku průmyslové revoluce. Zvyšování jeho obsahu v atmosféře je údajně nebezpečné a v důsledcích povede k závažným problémům včetně snížení zemědělské produkce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 19.10.2011 15:48

Děkuji autorovi za článek

B. Rybák 19.10.2011 16:07

Re: Děkuji autorovi za článek

Po letech žvanění o zločinném Co2 a nesmělých pokusech o jeho dílčí rehabilitaci, konečně někdo popsal celý cyklus uhlíku, ze kterého ekologistům obvykle mizí jeho funkce nejpřirozenějšího "hnojiva" pro rostliny, jeho obohacování moří o pro život nezbytný vápník a životodárná nezbytnost do atmosféry ho vracejícího, zemskou radioaktivitou poháněného driftu kontinentálních desek. Rád bych se dověděl více o vlivu biologických procesů na tvorbu podmořských vápencových velehor. Vždyť na dno oceánů neustále padá "déšť" koster uhynulých mořských živočichů. Vznikly by podobné hory, kdyby nebylo na Zemi života?

A. Richter 18.10.2011 13:41

Údiv

Nechápu, proč tady plácáte: pan Rada a EU už rozhodli!  :-)

P. Boublíková 18.10.2011 13:58

Re: Údiv

Buďte optimista, třeba se ledy nakonec pohnou: už se šušká o tom, že úsporné zářivky vlastně obsahují rtuť a že biomasa se taky nějak nevyvedla:-)

V. Kolman 18.10.2011 12:54

DŘÍVE .....

.....se tomu říkalo "NÁBOŽENSTVÍ". Náboženstvím v Evropě lidé už nepřikládají velký význam.

Náboženství se tedy transformovalo a dnes je to tedy "POLITIKA".

A jelikož i politika je už trochu vyčpělá, bylo vymyšleno nové šidítko na lidi a politika přechází pomalu do polohy tak zvaného "GLOBÁLNÍHO OTEPLOVÁNÍ".

Ve všech případech ovšem jde pouze o  M O C  a o  P E N Í Z E !!!

K. Janyška 18.10.2011 9:06

Všeobecná lidská hloupost je doslova nabídkou těm, co na ní chtějí vydělávat. Věc s klimatem je opravdu směšná, kdyby neměla tak tragické následky do prosperity lidského světa... Dzp.

J. Kadeřábek 18.10.2011 14:04

Re: Všeobecná lidská hloupost je doslova nabídkou těm, co na ní chtějí vydělávat. Věc s klimatem je opravdu směšná, kdyby neměla tak tragické následky do prosperity lidského světa... Dzp.

Když si uvědomím, že Japonci mě dobrovolně zaplatili zateplení a opravu fasády a při tom mají své domy smetené tsunami smekám před uměním novodobých šamanů - Bursíků.

K. Kužel 18.10.2011 6:54

Až začnou zelení upalovat kacíře,

bude pan Drábek jedním z prvních. Jeho argumentace je nebezpečně rafinovaná.