17.8.2022 | Svátek má Petra


Diskuse k článku

ÚVAHA: Hledání udržitelnosti života

Člověk chce žít na světě nadále přirozeným způsobem v příznivých podmínkách, dívá se do budoucnosti, chce žít „stále lépe“. Všímá si ale rostoucích hrozeb, které se na něho dnes valí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vavruška 5.8.2019 21:19

Heidegger

Martin Heidegger - filozofický nestor nacismu...

J. Jurax 5.8.2019 21:10

Tak nějak se mi zdálo, že autor nemůže být než pfilozóf, ti fšeckému rozumějí ...

Tak jsme si zagúglil ... "Odborník v oblasti filosofie. Vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor dějiny filosofie. Dlouhodobě se zabývá existenciální a fenomenologickou filosofií. Působí jako vědecký pracovník ve Filosofickém ústavu AV ČR. Přednáší také teorii médií na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze."

Takže při vší úctě - přírodní vědy nic a speciálně něco kolem klimatu tuplem ...

Já tedy ani netuším, co to vůbec je existenciální a fenomenologická filosofie. Ale taky se k ní nevyjadřuju a nekecám do ní.

J. Vavruška 5.8.2019 21:29

Re:

Pan Olšovský je zakuklený kryptonacista, o čemž nejlépe svědčí jeho, kupodivu neskrývaný, obdiv k nacistickému "filozofovi" Martinu Heideggerovi,

J. Jurax 5.8.2019 20:27

No jo, i kdybych vzal názory autora vážně, tak celá EU může za něco přes 9 procent emisí zločinného CO2. Takže i když za obrovských nákladů a za cenu zničení průmyslu a masivního ekonomického propadu srazí emise na nulu, klima si toho ani nevšimne. A ostatní státy výpadek rychle nahradí.

M. Mikulec 5.8.2019 20:37

Re:

Jde přece o to, aby víc požitků zbylo na elity: ty nepřestanou létat soukromými tryskáči ani se v ničem nebudou omezovat. To pro ty poslední chudáky, co chodí do práce a platí daně, bude používání vody a elektřiny luxus. Na potraviny mohou zapomenout, pro ně jsou už jen masově vyráběné otraviny.

L. Novák 5.8.2019 16:10

Autor nemá mozek ani přírodovědné vzdělání a plácá...

Takže hurá do "globálního oteplení"! :-P

J. Schwarz 5.8.2019 15:46

Hm, na Zemi

byla koncentrace CO2 vyšší i nižší než v současnosti a život ohrožen nebyl. Byly dokonce časy, kdy veškerý CO2 dnes vázaný v karbonátech byl v atmosféře. Jestli něco našemu estetickému krasocitu stran přírodních krás škodí, pak to není koncentrace CO2 ale rostoucí koncentrace jedinců rodu homo, obzváště pak v Africe a Asii.

P. Aron 5.8.2019 14:22

Ať žijí elektromobily

Jak to vypadá v Norsku, kde je dotují včetně té elektřiny.

Tragikomická, přikrášlená scenérie přibližuje, jak majitelé elektromobilů večer před domy natahují nabíjecí kabely z oken přes ulici, aby mohli svá auta dobít a ráno vůbec měli čím vyrazit do práce. Z veřejného prostoru se stává překážková dráha tvořená „šňůrami” pod proudem, se kterými mají problém mimo jiné cyklisté. Norská automobilová asociace se na problém rozhodla takto upozornit a i když reálný problém zveličuje, nevymýšlí si jej.

Je třeba dodat, že takové potíže řeší Norsko v době, kdy tam na elektřinu jezdí pořád jen necelých 30 procent aut.

https://www.autoforum.cz/zajimavosti/smutne-konce-norske-elektricke-pohadky-vecer-na-ulicich-pres-kabely-neni-k-hnuti/?fbclid=IwAR1_PKIXaWEDE5KM8zUeTIlVkJH8EDEj2f_k8t8b9Jtf1x1Ww-yAymjVxTc

L. Kubeš 5.8.2019 14:07

"Ještě větší blbec než jsme si mysleli" není jen název filmu

J. Vavruška 5.8.2019 13:32

Každý ví...

Každý ví, že obsah "skleníkových plynů" stále kolísá kolem nějakých rovnovážných hodnot. CO2 mnohem méně než vodní pára. Dále každý ví, že za "skleníkový efekt" nemůže "absorpce tepla v plynech", nýbrž to, že ohřátý vzduch je ve skleníku držen skleněnými (nebo plastovými) deskami. Jakmile ve skleníku odklopíte sklo, prudce se ochladí...

Taky každý ví, že když bylo v Česku přes den 35 stupňů Celsia, bylo to proto, že nad Evropu zavál horký vzduch ze Sahary - nebylo to způsobeno náhle se zbláznivší koncentrací CO2 nebo metanu, která by zničehožnic stonásobbně stoupla (a ani kdyby to tak bylo, neměla by na teplotu vzduchu prakticky žádný vliv...).

A teď už taky všichni vědí, každý ví, že pan Olšovský patří na uzavřené oddělení docenta Chocholouška.

R. Langer 5.8.2019 13:21

Aha!

"Snad každý dnes ví, že celkově nebezpečně roste objem skleníkových plynů v atmosféře. Vyplývá to z exaktních grafů a vědeckých anticipací. Jsou však tací, kteří takové vědecké animace a vývody popírají."

No, já hlavně tvrdím, že na nárůstu objemu těch plynů v atmosféře nic nebezpečného NENÍ, a takové vědecké animace a vývody popírám. Nic takového se totiž doposud NEPROKÁZALO. :-P

J. Ganaur 5.8.2019 14:59

Re: Aha!

:-)

J. Schwarz 5.8.2019 15:41

Re: Aha!

Mimochodem, na podobných "vědeckých animacích" byl založen "Global assets fund" nositelů Nobelovy ceny za ekonomii. Fond neměl nikdy zkrachovat jak bylo "vědecky" spočítáno, nicméně jeho krach téměř zničil finanční trhy. A to šlo o výpočty mnohem jednodušší než ty "klimatologické".

V. Petr 5.8.2019 13:02

Stačí přejít na atom a problém zlého CO2 je vyřešen!

J. Jurax 5.8.2019 20:31

Libovolný zelený magor Vám vysvětlí, že atom je fuj!

M. Valenta 5.8.2019 11:11

Konečně zas jiný názor zde na PSU,

na tuto problematiku, kterou si zde přisvojili političtí "experti" na klimatologii, pan Kremlík, pan Weigel či Vlk starší.

M. Mikulec 5.8.2019 11:24

Re: Konečně zas jiný názor zde na PSU,

Ti vámi jmenovaní jdou "proti hlavnímu proudu", propagovanému z ideologických center Brusele a Berlína. To je od těch pánů jedině chvályhodné, poukazovat na to, že "Král je nahý".

M. Valenta 5.8.2019 12:20

Re: Konečně zas jiný názor zde na PSU,

V Čechách s hlavním proudem.

J. Jurax 5.8.2019 20:30

Ano.

V tuzemsku se zelené blbosti tolik nedaří a i greténů je tu málo.

K. Salajka 5.8.2019 12:02

Re: Konečně zas jiný názor zde na PSU,

Hlavně že Vám nechybí jiné názory na ČT a jinde.

Základní omyl hlasatelů bitvy za ochlazení je v tom, že proti tvrzené (a podle Vás doložené ) nadprodukci CO2 způsobené činností člověka se má bojovat aktivně a minimální pozornost se věnuje tomu, že by stačilo méně spotřebovávat - omezit leteckou turistiku, sofistikovat cesty nákladních vozů, které jsou nesrovnatelně intenzivnějším zdrojem než osobní auta. Velmi by pomohlo plošné omezení kouření, pravděpodobně by se i snížil počet požárů zejména lesních.

Na koho vlastně ti studenti v pátek pokřikují - na svoje rodiče a učitele ? A proč tu Grétu financovali jako první muslimové, podobně jako Piráty ?

J. Pavelka 5.8.2019 12:39

Re: Konečně zas jiný názor zde na PSU,

A to si myslíte, nebo máte potvrzeno ze spolehlivých zdrojů (myslím to financování muslimy)

J. Jurax 5.8.2019 20:40

Inu, financování muslimy by bylo logické.

Ta magorná dívenka vhodné využitá má potenciál rozvrátit Evropu, zničit její průmysl a zatím ještě existující technickou nadřazenost. Rozvrácené, ekonomicky zhroucené země se dají líp ovládnout.

Ale nebojte se, to financování muslimy odnikud potvrzeno nemám a ani jsem tento nápad ještě nikde nezaznamenal.

Ono stejně by se podle individuálních preferencí místo moslemínů dal dosadit i univerzální zloduch Putin nebo potměšile rafinovaní Číňané.

J. Vavruška 5.8.2019 13:38

Re: Konečně zas jiný názor zde na PSU,

Problém je ovšem v tom, že pan Olšovský lže, jako když tiskne. Ještě, že Neviditelný pes nevychází tiskem.

Kromě toho, to jeho "každý ví" ve skutečnosti znamená "někteří si myslí". Ve skutečnosti je vědecky dokázáno, že koncentrace skleníkových plynů jednak nijak významně nestoupají, jednak nemají na teplotu vzduchu vůbec žádný vliv v porovnání s periodickými cykly sluneční aktivity, oblačností, prouděním vzduchu mezi teplejšími a chladnějšími oblastmi planety (např. horký vzduch ze Saharu nad Českem a v důsledku teploty přes třicet pět stupňů) a podobně.

Je nejčistší propaganda fašistického stylu: slepá víra, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou.

Musím vás zklamat. Tak blbí zase nejsme...

I. Mertl 5.8.2019 17:06

Re: Konečně zas jiný názor zde na PSU,

Obávám se, že ano.

J. Huml 5.8.2019 17:42

Re: Konečně zas jiný názor zde na PSU,

My urcite ne, pane Vavruska. Soude podle Vaseho "prispevku", nemate to v hlave vubec v poradku. Tolik nesmyslnych tvrzeni pohromade se jen tak nevidi.

J. Vavruška 5.8.2019 22:30

Re: Konečně zas jiný názor zde na PSU,

Myslím, že vám chybí smysl pro realitu. Nebo si nepamatujete, co bylo dříve než před dvěma týdny. Když přišla vlna veder, ukazovali nám meteorologové mapy a na nich, jak proudí nad Evropu horký vzduch ze Sahary. Proto bylo ve Španělsku v ve Francii 40, v Německu 38 a v Praze 35 stupňů. A teď si sám položte otázku: jestliže je ve Francii vedro 40 stupňů a je to horkým vzduchem ze Sahary, kde je tam vliv "globálního oteplení", "skleníkových plynů" atd.?

Taky jste jistě nikdy neslyšel o Occamově břitvě a dalších nepotřebných detailech, které správná davová ovce k ničemu nepotřebuje. Ovci stačí pastva, ovčácký pes a salaš...

J. Vavruška 5.8.2019 22:38

Re: Konečně zas jiný názor zde na PSU,

Vlastně když o tom uvažuji, Váš paměťový horizont bude někde v okolí pěti až šesti dnů. Poslední horká vlna skončila předminulý pátek.

Hádejte, proč vždycky, když se stane nějaký průšvih, Donald Trump říká "za dva týdny budeme přesně vědět co se stalo" a podobné věty obsahující časový údaj "dva týdny". Ovcím tím vzkazuje: "neznepokojujte se, za dva týdny si ani nevzpomenete, že něco bylo."

V. Petr 5.8.2019 11:09

Stačí přejít na atom, a problém "zlého CO2" je vyřešen. Hlavním nebezpečím je ve skutečnosti rostoucí populace v zaostalých zemích, ale toto rudozelená pakáž jaksi ignoruje, je to "politicky nekorektní."

To, že podíl celé EU na světových emisích CO2 je jen 9,5% (Číny 30%) je jen třešnička na dortu.

Mimochodem, podíl Irán + Saudská Arabie + Indonesie + Mexiko + Brazilie + Jihoafrická republika + Turecko je 10% a všechny tyto země se hodlají průmyslově rozvíjet!

P. Aron 5.8.2019 11:36

Re:

Souhlas !

J. Vavruška 5.8.2019 22:34

Re:

V Západní Evropě je zákaz provozovat nebo rozvíjet jaderné elektrárny, protože až se "chopí vesla" nedávno do Evropy doputovavší noví Evropané, všichni ti skvělí odborníci a pracanti, kteří tak akutně chybějí na trhu práce, mohli by svou "odbornou" péčí v jaderných elektrárnách způsobit několik celoevropských katastrof horších než Černobyl.

Nejhorší je tento problém ve Francii, kde je nejvíc jak jaderných elektráren, tak "nových Evropanů".