17.5.2022 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

SVĚT: Zjevení Svaté Gréty

Nejprve křehké dívce přivodili duševní poruchu tím, že ji v útlém dětství vystavili apokalyptickému brainwashingu jako v nějaké sektě. A pak ji klimatická mafie využila k získávání investic na zelený byznys.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nový 7.8.2019 8:31

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Máte pravdu. Ani Klaus nikdy netvrdil, že se klima nemění, jak mu tito "pravdoláskaři" vkládali mnohokrát do úst. On jen pochyboval o tom, že je toho člověk příčinou a to v takové míře, jak někteří ekoteroristé tvrdí. A že by se lidé měli těmto změnám přizpůsobovat a ne proti nim "bojovat".

J. Nový 7.8.2019 8:26

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

A v čem spočívá ta "hrubá manipulace"? "V pořadu TEDx v prosinci 2018 říká Greta Thunbergová, že o klimatické změně zaslechla poprvé, když jí bylo osm let a když slyšela, co se děje, nemohla pochopit, že se s tím problémem nic nedělá.[15] Ve věku 11 let z toho dostala deprese a přestala mluvit. Později jí byl diagnostikován Aspergerův syndrom, obsedantně kompulzivní porucha a selektivní mutismus.[16][13]"

https://cs.wikipedia.org/wiki/Greta_Thunbergov%C3%A1

.

"Obsedantně-kompulzivní porucha je stále aktuálním tématem. Web britské charity OCD-UK ji označuje jako čtvrtou nejrozšířenější mentální poruchu na světě. Pod názvem nutkavá neuróza zná psychoanalýza obsedantně-kompulzivní poruchu už od samého počátku jejího vzniku. Již roku 1895 sepsal Freud stať Obsese a fobie (2000), ve které se vyjadřuje ke svým objevům v oblasti nutkavé neurózy. Jde o poruchu, při které postižený zažívá nutkavé (obsesivní) myšlenky, jež jsou často nevědomé. Aby člověk tyto myšlenky zahnal, vykonává kompulze, které popisujeme jako rituály ulevující od vzniklé úzkosti."

http://psychoanalyzadnes.cz/2016/11/15/strucny-prehled-psychodynamiky-obsedantne-kompulzivni-poruchy/

P. Rada 7.8.2019 8:50

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Je tedy podle Vás porucha (Aspergerův syndrom) zároven hned nemoc bránící zdravému úsudku?

Bylo snad na světě málo geniů kteří zároven vykazovali odchylky od běžného chování? Byly podle Vás lidé jako Einstein, Newton, Picaso zdraví .... či normální ale s drobnou v té době ještě neznámou odlišností ... Nebo s poruchou ve smyslu patogenním či dokonce až nemocní?

Obavy kam svět spěje přeci projevili i jiní lidé - např Koukolík. Zkusíte na něj také jako obranu před nepohodlnou pravdou napasovat nějakou "poruchu"?

https://www.youtube.com/watch?v=eb_6MdUZyw0

R. Tesařík 7.8.2019 9:12

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Ta první otázka je přesná. Ano, brání. Je to obsaženo v celé diagnoze.

P. Grigar 7.8.2019 9:12

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

.. například Einstenovi potomci ho popisují jako člověka naprosto nezodpovědného v osobním životě, vzdáleného praktickému životu, neschopného osobní komunikace. Při pohledu z dálky se může takový člověk jevit jako zářící hvězda, ale oči jeho nejbližších mohou vidět cosi jiného. Koukolík projevil obavy z toho, kam svět spěje, ale nesnížil se k tomu, aby kohokoli dirigoval, co se s tím musí udělat, jinak bude zle...!!!

R. Brzák 7.8.2019 9:19

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Pane Rado, zdravému úsudku brání všelicos - ale nejprve jej člověk musí získat. A překvapivě, zdraví úsudek člověk získává všelijak - ale hlavně časem, až dozrává. Chcete snad tvrdit, že šestnáctiletá dívka již získala dostatek životních zkušeností a prozkoumala například své téma (klimatické změny) dostatečně hluboce, aby byla schopna mít v tomto dostatečně podložený úsudek?

Z. Lapil 7.8.2019 14:19

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Jenže Gréta opravdu nevykazuje známky geniality. Nepřinesla jedinou vlastní myšlenku, jen opakuje, co jí řekli a trucuje (odmítá chodit do školy), dokud nebude po jejím. Pardon, ale vysedával snad Einstein před školou s cedulí "Newton je vůl, já chci, aby to někdo vymyslel líp"?

Newton byl, co vím, vážený občan a profesor a autor vědeckých spisů (a mimo jiné způsobu, jak se dá vypočítat plocha pod křivkou - viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Newton%C5%AFv_integr%C3%A1l).

O Einsteinovi jsem neslyšel nic horšího, než že hrál na housle a spolu s milióny dalších naletěl Marxovi, a Picasso, pravda, poněkud divně maloval. I když třeba tohle mi nijak divné nepřijde: https://www.guggenheim.org/artwork/3417

P. Brich 7.8.2019 11:37

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Asi v takovém stavu diktoval Mohamed Korán.

J. Nový 7.8.2019 8:08

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Hloupost vytáčela lidi odjakživa a těžko se to v dohledné době změní. Snad jedině nějakým paragrafem, který to zakáže. Myslím samozřejmě to "vytáčení".

P. Rada 7.8.2019 8:17

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Proč Vás napadají zákazy jako řešení? Zakazoval snad někdo Kremlíkovi a dalším otírat se o dítě které je myšlenkově přesahuje?

Problém vnímám spíše v tom, že G. je svým způsobem geniální a i geniové to nemívali v minulosti v lidském společenství lehké.

M. Frank 7.8.2019 8:22

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Pletete si pojmy, Greta je debilní, což je opak geniality.

P. Grigar 7.8.2019 9:17

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Josef Nesvadba; Blbec z Xenemünde.. ;-)

P. Brich 7.8.2019 11:44

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Ono to není tak daleko od sebe, ale duševně zdraví a zkušení to rozpoznají. Gréta byla duševně zdravými diagnostikována.

J. Nový 7.8.2019 8:35

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Můžete doložit jednu geniální myšlenku nebo věc, kterou "vyplodila"?

I. Polák 7.8.2019 8:33

Re: Fantazie, realita nebo prostě naděje?

Poprvé jsem myslel, že se jedná o překlep , ale podruhé...."dospělých" napříště a v pátek hajdy na doučování, žádné flákání po ulicích.

F. Navrátil 7.8.2019 7:30

Nobelovka nebo Oskar?

Gréta je mediálním výtvorem. Je dobře vzscičená a její popularita je obrovská. Je to Rin Tin Tin současné éry. Ten také vyhrál v soutěži údílení Oskara, a proto musel být do stanov vsunut článek, že cenu může získat jen člověk.

J. Skýpala 7.8.2019 7:26

Sorry, ale řešit Gretu je prostě argumentace ad hominem.

M. Zikmund 7.8.2019 7:35

Re:

Ten článek je přece o tom, že to celé hnutí Gréta není o nevinné dívence, které prohlédlo a rozhodlo se ze všech svých dětských sil s tím zaslepeným světem něco udělat a svět to dojímá, ale o prvoplánové, předem naprogramované a marketingové mediální manipulaci, kdy bylo dítě zneužito k politické propagandě. V tomto případě se rozhodně o argumentaci ad hominem nejedná, protože ta dívenka je podstatou této manipulace.

P. Rada 7.8.2019 8:07

Re:

NAOPAK!

Proč Vás vůbec nenapadlo, že právě tento článek je další kremlíkovskou manipulací? Maniplací v kontrastu s tím, jak se v davu dospělích ale mentálně ovcí odlišuje svým způsobem geniální dítě, které jde za svými zítřky nezávisle na dlouholeté konzervativistické propagandě, že GW neexistuje a když tak je nezávislé na lidech....

J. Nový 7.8.2019 8:10

Re:

Božínku..... :-)))

P. Dvořák 7.8.2019 8:15

Re: Geniální?

V čem? Leda tak ve vysedávání s počmáraným kartonem.

P. Rada 7.8.2019 8:21

Re: Geniální?

Geniální člověk může mít větší nadhled nad situací a jak vidno tak i s obyčejným kartonem dokáže více rozhýbat světové dění tam, kde tisícestránkové pečlivě recenzované vědecké práce (IPCC...) se světem prakticky nepohli.

P. Dvořák 7.8.2019 8:45

Re: Geniální??

Vysedávání s počmáraným kartonem není známkou geniality. Zkuste někde sedět s kartonem počmáraným čímkoliv a pokud nemáte koupenou novinářskou žumpu, všimnou si vás tak leda strážníci obecní (městské) policie.

Tedy otázka zůstává stejná: V čem je Gréta geniální?

R. Langer 7.8.2019 10:34

Re: Geniální?

To jsem netušil, že genialita se projevuje sezením někde s počmáraným papírem v ruce. Ale už to chápu, takových "géniú" máme plné univerzity a jenom čekají, až se prosadí. Ani do školy té chodit nemusí, stačí jenom sedět před školou s papírem v ruce, a génius je na světe. A takhle jsi vystudoval evidentně i ty, Zelený sedmilháři, tvoje znalosti by tomu odpovídaly. :-D

M. Zikmund 7.8.2019 8:39

Re:

Vznik oné "náhodné" fotografie, která zahájila akci Gréta je dostatečně výmluvný a proti jeho popisu v článku nemáte protiargumenty. Ake budiž, dejme tomu, že dotyčná Gréta je malý génius, něco jako malý Mozart. Pak by však člověk mohl od ní očekávat objevné důkazy k teorii oteplování způsobeného člověkem a nikoliv jen omílání již stokrát omletých frází, které samy o sobě nedokazují nic. Mozart byl geniální, protože již jako malý a mladý dokázal hrát a skládat jinak a lépe než nejen jeho vrstevníci, ale i dospělí. Mladá Gréta nedokáže říct něco jiného než dospělí, jen na tom jevišti ji nechají hrát cajdáky a rodiče a diváci jsou z toho rozněžněním jak je roztomilá (bože, taková mladá a už tak uvědomělá). To je podstata celé kampaně.

P. Grigar 7.8.2019 9:29

Re:

..Pavlík Morozov s copánky.

P. Brich 7.8.2019 11:33

Re:

Pane Rado, že vy jste zapřený bratr Gréty.

J. Uzel 7.8.2019 12:20

Re:

"svým způsobem geniální dítě", pane Rado, kdy Vy už budete "dospělí"?

Z. Lapil 7.8.2019 13:58

Re:

No počkejte, manipulace. Jediné, co v článku může být a pravděpodobně je manipulací, je jakoby záměrnost dovedení Gréty do stavu mírného šílenství. Podle mě rodiče jedině a pouze s dcerou hovořili o tom, co jim přišlo důležité.

To, že se jedná o "VIP" rodiče schopné přivést správného novináře na správné místo bude nejspíš pravda a že "svaté dítě" bojující proti celému světu je sólokapr, který si ani novináři ani politici nemůžou nechat ujít je pravda naprosto určitě.

P. Kopáček 7.8.2019 7:22

Fuj!

Proč by měl být spratek, co zanedbává školu nějaká "celebrita"? Spíš je to SEREBLITA... Marš do školy, holoto!