Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

SVĚT: Největší ostuda v historii Nobelovy ceny

climate gate

Irena Sendlerová zachránila 2500 židovských dětí. Nobelovu cenu místo ní dostal Al Gore. Za powerpointovou prezentaci.

Schindlerův seznam

Steven Spielberg se po Jurském parku pustil do vážnějšího tématu a získal si tak nemalé zásluhy. Díky jeho filmu "Schindlerův seznam" (1993) se v polovině 90. let se veřejnost začala zajímat i o existencí dalších "Schindlerů". Známým se tak stal například sir Nicholas Winton.

Novinky.cz počátkem dubna 2011 vydaly článek o další takové zachránkyni:

Irena Sendlerová zachránila tisíce dětí, nezlomilo ji ani mučení (Novinky.cz, 1.4.2011) sendlerova

"V létě 1942 začala Sendlerová z ghetta pašovat židovské děti, nejčastěji v pytlích ve vozech vyvážejících odpad. Do ghetta přijížděla v přestrojení za zdravotní sestru se sanitkou a uspané děti, aby křikem nic neprozradily, vozila ven v rakvích jako zemřelé na tyfus. Některé děti byly z ghetta vyvlečeny tajnými kanály. Umisťovala je do polských rodin, sirotčinců a katolických klášterů. V zakopaných lahvích ukryla zašifrované údaje o dětech, aby jim po válce mohla být vrácena jejich totožnost. Na konci roku 1943 pro ni přišlo gestapo. Po mučení byla odsouzena k smrti zastřelením. Podplacení gestapáci ji ale těsně před popravou pustili na svobodu, zastřelena byla jen na papíře. Okamžitě změnila jméno a s falešnými dokumenty se skrývala až do konce války." (zdroj)

V den její smrti žilo ještě asi 700 z jejích 2500 zachráněných židovských dětí.

Irena Sendlerová je učebnicový kandidát na Nobelovu cenu míru. Svým hrdinstvím totiž zároveň přispěla k budování mostů mezi kulturami a k zmínění nevraživosti mezi náboženskými tábory. Byla katolík, a přesto nasazovala život pro židy. Však si ji také v Izraeli dodnes připomínají.

Komunisté dali přednost straníkům

Hrdinství Ireny Sendlerové vyvolává obdiv i po půl století. Člověk automaticky očekává, že po válce budou takoví lidé zahrnováni poctami, čestnými doktoráty a nuceni veřejně pronášet proslovy při významných výročích tak často, že jim to až bude protivné.

To se ale nestalo. Polský komunistický režim tuto ženu po válce neocenil, protože byla součástí západního, nikoli komunistického odboje. Něco vám to připomíná? Inu, ani naši západní letci se za boj proti nacistům po válce doma žádného vděku nedočkali.

Politická ideologická kritéria dostala přednost před oceněním poctivé lidské odvahy a zásluh. Vyznamenávat nekomunisty tehdy bylo politicky nekorektní.

Alarmisté dali také přednost straníkům

Zdálo se, že se Irena Sendlerová ocenění dočká alespoň na sklonku života. V roce 2007 byla ve věku 97 let navržena na Nobelovu cenu míru. Ale nakonec ji nedostala. Přednost dostal víte kdo? Al Gore a Pachauriův mezivládní panel OSN pro klimatické změny.

Situace se tedy opakuje. Všímáte si toho? Opět politická kritéria dostala přednost před oceněním poctivé lidské odvahy.

Političtí ideologové dostali metál za šíření stranické propagandy. OSN a EU potřebuje klimatický alarmismus jako záminku k prosazování svého politického programu centralizace, ovládnutí energetiky a k sběratelství (sběr nových pravomocí).

Je to jako by Nobelovu cenu míru dostala redakce Rudého práva.

Je to tím smutnější, že to byla její poslední šance. Tato trestuhodná věc se už nedá v pravém smyslu napravit. Sendlerová zemřela na zápal plic v květnu 2008.

Nobelova cena za diskreditaci alarmismu

Opravdu je tu někdo, kdo si myslí, že Gore a Pachauri si tuto cenu zasluhovali více než Irena Sendlerová?

Al Gore a IPCC dostali Nobelovu cenu míru údajně za zásluhy o „šíření většího povědomí o lidmi způsobených klimatických změnách a za úsilí o podniknutí kroků, které jsou nutné, abychom takovým změnám mohli čelit.“

Tiskové oznámení ceny zde.

Ve skutečnosti je tomu právě naopak. Nikdo toho neudělal pro diskreditaci alarmismu tolik jako Al Gore a IPCC. Takže laureáti by si zasloužili spíše cenu od klimaskeptiků - cenu za podkopávání klimatického hnutí. Vzniká otázka, zda Pachauri a Gore ve skutečnosti nejsou tajní agenti ropné firmy Exxon?

Pojďme se na tyto výtečníky podívat z pohledu environmentalistů. Pomohl opravdu Al a jeho Melody Boys věci boje s klimatickými změnami? Nebo spíše uškodili?

Al Gorův film "Nepohodlná pravda" (nomen omen) byl soudem uznán za nepravdivý. Obsahuje devět nepravd. Než se tento film promítne ve škole studentům, učitel je dle soudního rozhodnutí povinen studenty nejprve varovat, že filmu nelze věřit. Slušná antireklama, co myslíte? Tudíž soudím, že Al Gore svým filmem udělal klimatickému hnutí medvědí službu. Osobně bych milerád promítal Al Gorův film - jen pro to potěšení, abych mohl pokaždé film zapauzovat a říci studentům "dle verdiktu soudu toto není pravda".

Viz Ivan Brezina: Kurz sebeobrany proti klimatickému lháři (NP, 1.11.2007)

A zprávy IPCC? Ty připomínají Ezopovu bajku o chlapci a vlku. Pasáčku ovcí bylo smutno, tak začal volat "pomoc vlk" a lidé přiběhli na pastvinu, aby ho zachránili. Vlk tam nebyl, chlapec si to jen vymyslel. A byl rád, že není tak sám. Protože to tak skvěle fungovalo, udělal to ještě několikrát. Jenže jednoho dne opravdu přišel vlk. Chlapec se pomoci nedovolal. Už mu nikdo nevěřil.

Sám bývalý šéf IPCC Watson řekl: "Všechny odhalené chyby mají znaménko plus, všechny přehánějí závažnost klimatických změn a nadhodnocují její dopady. To je znepokojivé. IPCC by se měla ptát, jak k tomu mohlo dojít.”

- S táním Himalájů se sekli o tři sta let - protože převzali novinářskou kachnu bez ověření (Glaciergate).

- Podklady pro grafy globálních teplot byly léta utajovány a pak zmizely (Dog Ate Global Warming).

- Bez důkazů nás strašili poklesem produkce potravin v Africe na polovinu (Africagate) a úbytkem amazonského pralesa o 40% kvůli oteplování (Amazongate) - a pak nebyli schopni říci, kde to tvrzení vzali.

- Ve zprávách chybí klíčové grafy sluneční aktivity (Judithgate).

- IPCC je poznamenána nesčetnými neetickými konflikty zájmů (Pachauri, Mann, Nakicenovic, Lean, Jones, podivné vyšetřování Climategate stylem "vyšetřím se sám").

- Třetinu zdrojů tvoří nevědecká literatura jako články z novin (Citizen Audit).

- Grafy (hokejkový graf) jsou účelově upravovány, aby se dospělo k předem vybranému závěru.

Atd.

I kdyby nakrásně existovalo antropogenní katastrofální oteplování, nelze se divit, že tomu dnes moc lidí nevěří. Cožpak lze věřit tělesu, které tolikrát říkalo nepravdy? Když vás někdo devětkrát podvede, uvěříte mu snad podesáté? Za nárůst klimaskepticismu nemohou naftaři a popírači. Za to může IPCC.

Viz V. Kremlik: Pouťový dům hrůzy OSN

Tito lidé k "šíření povědomí" a k "úsilí o podniknutí kroků" přispěli negativně. Nechápu tedy environmentalisty a klimatology, kteří Gora a IPCC obhajují. Jen díky jejich sérii faux-pas se Kongres největší mocnosti světa nyní staví naprosto zamítavě vůči jakýmkoli snahám o regulaci skleníkových plynů.

Jeden z republikánských kandidátů na amerického presidenta, Tim Pawlenty, bývalý guvernér státu Minnessotta, říká: "Každý, kdo kandiduje a kdo za sebou má nějakou veřejnou funkci, má na účtu nějaké ty blbé chyby (clunkers)... Co se týče klimatických změn, respektive cap-n-trade, já to otevřeně přiznávám - podívejte, byla to chyba, podporoval jsem to a bylo to ode mne hloupé (it was stupid)... Ale každý z nás, kdo se o presidentskou kandidaturu uchází... někdy v minulosti cap-n-trade podporoval." (viz)

Co dál?

Náprava není snadná. Irena Sendlerová už nemůže dostat Nobelovu cenu třeba za rok 2012, protože ceny se neudílejí posmrtně. Snad by ale bylo možné zpětně odebrat cenu Al Gorovi a IPCC, tak jako lze odebrat podvodem nabytý akademický titul (viz plzeňská práva). Nobelův výbor byl podveden - v době udílení se domníval, že texty IPCC a Al Gora jsou spolehlivým zdrojem osvěty. Je to, jako kdyby někdo dostal Nobelovu cenu za chemii a pak se zjistilo, že objev, za který byl oceněn, někomu ukradl. Také by se asi slušelo mu cenu odebrat, ne?

Pokud souhlasíte, že tito lidé si Nobelovu cenu míru nezaslouží, můžete podepsat petici: www.stripgore.com

(Diskutovat můžete i na: www.klimaskeptik.cz/diskuse)
www.klimaskeptik.cz
Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.

Tomáš Vodvářka
20. 7. 2024

Zdá se, že společenská radost před 3 lety, kdy ze sněmovny vypadla komunistická strana, byla...

Jan Bartoň
20. 7. 2024

Další funkční období Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyenové poskytne Bruselu další...

SÝR ZDARMA
20. 7. 2024

Američané mají silné pochybnosti o tom, že atentát na Donalda Trumpa je dílem osamoceného...

Martin Tůma
20. 7. 2024

Jak snadno a levně dokázat, že Země je placatá/How to easily and cheaply prove that the Earth is...

Milan Smutný
20. 7. 2024

Po letech přešlapování a mizerných rozhodnutí v energetice, ovlivněných dominantně dotační zelenou...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Aston Ondřej Neff
20. 7. 2024

Volání po odvaze má svoji druhou stranu mince, totiž nářek nad absencí odvahy, nářek nad...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Tempo inflace bylo podobně jako před měsícem viditelně slabší, než se čekalo. Spotřebitelské ceny v...

Lidovky.cz, ČTK
21. 7. 2024

Čína a Filipíny dosáhly dohody, která, jak doufají, ukončí konfrontace u sporné mělčiny v...

Lidovky.cz, ČTK
21. 7. 2024

U požáru v Mlýnci u Postřekova na Domažlicku zasahuje 18 jednotek hasičů s 30 kusy techniky a míří...

Petr Kamberský
21. 7. 2024

Největší česká strana (ANO), která již roky provádí a hlásá jakousi starosocialistickou politiku s...

Lidovky.cz, ČTK
20. 7. 2024

Po potyčce sedmi mužů před barem v Luhačovicích na Zlínsku zemřel v sobotu ráno na místě jeden z...

Lidovky.cz, ČTK
21. 7. 2024

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ruská armáda dobyla dvě vesnice na východě Ukrajiny. Píše to...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz