1.4.2023 | Svátek má Hugo


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 19.3.2023 1:00

Kdo věří, že politikům záleží na nějakém klimatu, musí být padlý na hlavu....

P. Rada 19.3.2023 8:57

A kdo ty politiky volí? Kdo zde zvolil reálně špinit souvislosti s ekologií přes Hladíka, Bursíka a údajnými alarmisty....?

To za situace kdy přes půlstoletí hledání řešení není na světě k dispozici technologie schopná plošně kompenzovat důsledky růstu koncentrací skleníkových plynů a kdy škody jen rychleji a rychleji rostou. Technologie kdy jen za její realizovatelný nápad Musk nabídl sto milionů dolarů... - a nic!

Jedinou cestou se proto dál jeví nepohodlná nutnost ppro opakované odklady stále radikálnšjších změn a to dominantně konzumním civilizačním životě. Tuplovaně u těch kteří konzumují nejvíce. Viz měrné imise které ukazjí, že procento světové populace se dnes na problému G.W. podílí stejně významně jak celé chudší polovina lidstva.

Těm nejvlivnějším se ale zároven také nejvíce nechce ustupovat ze zlozvyklostí a zároven nejvíce mocensky politiku ovlivnují. Takovým lidé jako Barton jen posluhují na úkor naprosté většiny populace. Té populace ze které pak k volbám leckdo ani nejde - natož aby se v reálné politice sám včas altruisticky angažoval.

J. Kalina 19.3.2023 9:57

pane Rado, jděte s tím CO2 do háje! Ono stačí prostě topit. Zkuste někde vyhrabat, kolik je třeba solárních panelů (přísun extra zachycené energie ze Slunce), aby se Země jednoduše ohřívala neb všechno získané teplo už nezmizí do vesmíru.

A odpovězte na otázku, jaká (stejná) plocha trávníku lesa, ...solárního panelu je účinnější v zachycování energie slunce.

P. Rada 19.3.2023 12:59

Podmínky jste blíže nespecifikoval ale na reálnější otázku účinnosti zachycování energie slunce v podmínkách vlastního domku jsem si už před léty odpověděl převahou instalace teplovodních solárních panelů. Ty totiž dosahují účinnosti až 80% a navíc u nich lze prostřednictvím odražečů či umístění relativní nákladovost dál snižovat což s chutí právě v těchto chvílích využívám.

Používám sice i fotovoltaiku několika typů která ale vykazuje jen zhruba pětinovou účinnost (do 20%). Praktické ba nenahraditelné to pro mě ale je jen k pohonu příslušných čerpadel.

Přírodní fotosyntéza dosahuje sice sotva jednoprocentní efektivitu zachycení energie ale zato zároven s její prakticky bezeztrátovou akumulací na zimu až na věky - jak dokladují dřevní hmota až fosily.

Stačí Vám to takto?