26.11.2020 | Svátek má Artur


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Krize planety? Fake news!

Tato teze má tři drobné vady. Za prvé, nejvíce kyslíku vyrobí plankton v oceánu, nikoli Amazonie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 4.9.2019 13:56

Re: Rada versus kremlíkovci

Máte chuť?

P. Han 4.9.2019 17:51

Re: Rada versus kremlíkovci

Nee. Teď zrovna vařím guláš krůtí. Až budu potřebovat slepičí mozeček, napíšu si vám.

M. Pecka 8.9.2019 1:03

Re: Rada versus kremlíkovci

Na duševní giganty rozměru pana Valenty raději nereagovat, pane Hane. Nicméně musím připustit, že "slepičí mozeček tu sednul jako pr. na hrnec. :-)

R. Langer 4.9.2019 17:14

Re: Rada versus kremlíkovci

Ano, jisté historické paralely by se v projevech Zelených bolševiků daly najít poměrně velice snadno, to máte pravdu...

L. Novák 4.9.2019 9:11

Zelený magor Rada a jeho Fake News

Lhář "Rada" napsal: "...Konkrétně česko v posledních letech přichází o lesní porosty tempem jak nikdy v historii ..." To je samozřejmě nehorázná lež, protože už dlouhou řadu let výměra lesních porostů v Česku stoupá (detaily viz odkazy) navzdory poškozeným lesům v důsledku ochrany kůrovce zelenými magory...

Lesy pokrývají třetinu Česka, stromů je dvakrát víc než za Masaryka

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/les-zabira-tretinu-ceska.A161026_161808_ekonomika_jj

Česko je nejlesnatější od dob Marie Terezie, ukázaly statistiky

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/historie-lesniho-a-vodniho-hospodarstvi.A121009_114533_domaci_hv

R. Langer 4.9.2019 11:35

Re: Zelený magor Rada a jeho Fake News

Tak Zelený bolševik lže, jako když Rudé právo tiskne, to je dávno ověřená skutečnost...

K. Janyška 4.9.2019 9:06

Krize planety, to zní jako krize vesmíru.

Kam to ti blázni až dovedou ?

Bez vzdělání kompozitivní teorií ke katastrofě. To je jasné... Dzp.

L. Novák 4.9.2019 9:22

Re: Krize planety, to zní jako krize vesmíru.

Zelení jsou jen sekta magorů s vypláchnutými mozkovnami. Jsou nevzdělatelní... greténi! :-)

P. Rada 4.9.2019 8:30

Kremlíkovi Fake news!

1. Vypalování pralesů je naopak vážný problém. Jde podstatné snížení biomasy na ploše které vede k uvolnování uhlíku do globálního objehu a k snižování až likvidaci zásobáren biodiverzity. Na to navazuje degradace půd migrace atd.

2. Kácení pralesů je problém. Mělo už dávno ustat. Dohdy jsou porušovány. Pokud bude tempo dokonce narůstat - pralesy tím dříve prakticky neobnovitelně vymizí. Tam kde vznikne "Zelená poušt" se prales jen tak nevrátí: .... https://www.youtube.com/watch?v=ISksGMS7MMY

3. Nejde o rozdmychávání paniky. Naopak!!!

Llidstvo se obecně chová vzhledem k míře ohrožení životního prostředí neobvykle vágně i když mu hrozí civilizační zkáza. To prostě proto, že lidé dneška žijí převážně ve městech a jaksi na dluh s neobnovitelně čerpaného bohatství které momentálně převálcovává ztráty. Naprostá většina populace tak nemá přímé vazby na lesnictví i zemědělství. Informace o devastacích okolí s dlouhodobým dopadem zakrývají bezuzdné reklamní kampaně o tom co vše si lze za peníze dovolit. Za fiktivní peněžní bublinu které příznačně neodpovídá faktické krytí. To považuji za skrytý celospolečenský podvod.

Konkrétně česko v posledních letech přichází o lesní porosty tempem jak nikdy v historii ale supermarkety máme doposud přepněné lákadly a tak s problémem praktiky nikdo nic nedělá i když jsme nejbohatší za celá tisíciletí. S klimatizovaných aut na schnoucí porosty dál jen bezradně "čumíme". To přesto, že při pokračování hrozí dlouhodobá nevratná změna krajiny a podnebí bezprecedentního rázu s dopady na další generace.

P. Götze 4.9.2019 8:38

hochu studuj vzdelavej se, nebudes za hlupaka. co vic dodat.

P. Rada 4.9.2019 8:58

Re:

"hochu studuj vzdelavej se, nebudes za hlupaka. co vic dodat."

L. Novák 4.9.2019 9:37

Re: Rado, přestaň blábolit a lhát

Ty s' měl už dávno být v péči MUDr. Chocholouška!

M. Košařová 4.9.2019 8:49

Re: Kremlíkovi Fake news!

Vážený pane Rado,

každý Váš příspěvek obhajuje ekoaktivisty. Jenomže na nátlak ekoaktivistů uschla Šumava. Ekoaktivisté propagují výrobu energie z tzv. obnovitelných zdrojů, což jsou elektrárny na biomasu, štěpkové elektrárny. V nich se pálí stromy a obilí. Takže na jednu stranu Vám vadí, že někde v cizině hoří les, ale na druhou stranu podporujete spalování našich lesů a ještě tomu říkáte ekologie. Jak Vám potom máme věřit?

P. Rada 4.9.2019 9:30

Re: Kremlíkovi Fake news!

Ano obhajuji "ekoaktivity" - na rozdíl od "drancovaček". Obhajuji poznání ekologie jako vědy a respektování už dostatečně poznaných vazeb dnes nejmocnějším druhem planety. Vždyt stabilita a pokes entropie jsou podstatou udržitelnosti i smysluplostí života. Lidstvo přitom dnes neuspořádanot globálně zvyšuje. Extrémě dnes roste právě podíl nerecyklovatelného odpadu všeho druhu. Ty nejunikátnější a nejprovázanější systémy dokonce lidé záměrně vypalují!

Pokud by jste si mě opravdu alespon trošku "vážila" - pročetla by jste si odkazy a podívala se pořádně právě i na to jak údajně "uschla Šumava"..... https://www.seznamzpravy.cz/clanek/buky-na-sumave-prevalcovaly-smrky-nikdo-nevi-proc-60987 ..... https://www.seznamzpravy.cz/clanek/problem-s-kurovcem-ma-clovek-ne-priroda-lesy-se-obnovi-samy-zni-z-sumavy-48830

Nevím proč v souvislosti s tím co jsem napsal výše píšete o pálení biomasy... Můj postoj obecně předně je zateplit domy, snižovat zbytečnou spotřebu, zvyšovat efektivitu výroby, nastolovat postupně společnost nerůstu a tím životní stabilitu (viz jiné příspěvky).

Můžete zde vysvětlit nebo dokonce doložit, proč mi závěrem lživě podsouváte postoje někoho smyšleného???

..."podporujete spalování našich lesů a ještě tomu říkáte ekologie"...

V. Petr 4.9.2019 10:07

Společnost nerůstu je cesta do pekel! Protože je JISTÉ,

že taková společnost nebude schopna nahrazovat vyčerpané zdroje zdroji NOVÝMI, což je základní podmínkou přežití lidstva.

Jinak, představa, že "kůrovec do lesa patří" je na úplně stejné úrovni, jako věta "mandelinka bramborová na pole patří."

Spalování biomasy je pak stejné zvěrstvo, jako vypalování pralesů, v Dánsku se třeba sláma kvůli "ekologii" pálí pro získání energie (navíc se převáží auty na velké vzdálenosti) namísto toho, aby se alespoň zaorávala!

Jinak byste musel zastavit populační růst v zaostalých zemích (ve vyspělých zemích je už zastaven) a to je pro zelené fuj...

P. Rada 4.9.2019 15:07

Re: Společnost nerůstu je cesta do pekel?

Pane Vanuro všiml jste si někdy, že i kdejaký člověk roste jen cca do 18let ... a poté jeho růst ustává? Podobné analogie jsou součástí celé přírody a jen lidé kteří nevnímají k čemu patří a jakým zákonitostem podléhají si mohou vymýšlet hloupé fantazie o pokračování svého extenzivního růstu v uzavřeném systému. Moudřejší to vnímají jinak:

http://denikreferendum.cz/clanek/28295-je-cas-ukoncit-zavislost-evropy-na-rustu

To, že kůrovrec byl a je součástí přirozeného smrkového lesa TUNDRY už 65 milionů let není o PŘEDSTAVĚ - ale o REALITĚ!

O realitě je i to, že člověk si usmyslel pěstovat tuto ROVNĚ A RYCHLE rostoucí dřevinu monokulturně stejnověkově a v jiné klimatické oblasti s cílem MAXIMALIZACE ZISKU. V takévé situaci je kůrovec už pochopitelně krajně rizikovým faktorem.

To, že o pár generací později daleko chtivější lidstvo navíc hazarduje s planetárním klimatem, je už dokonce geofyzikálně nebývalý exces ve kterém přestávají platit kdejaká dříve běžná pravidla.

R. Langer 4.9.2019 17:18

Re: Společnost nerůstu je cesta do pekel?

Ano, tvůj růst ustal evidentně mnohem dřív než v 18, Zelený bolševiku, jinak bys takové hovadiny v životě nemohl tvrdit, ale ostatních se to naštěstí netýká. :-)

L. Novák 4.9.2019 8:51

Re: Kremlíkovi Fake news!

Zelené komunistické blby jako "Rada" bychom měli kompostovat ("ekologicky", jak jinak, že? :-) , a přírodě by se jistě ulevilo!

Tento idiot ve svých údajně 70. letech má problém s psaním i/y, s/z a dalšími banalitami z učiva základních škol... a žvaní o vědeckých oborech a pojmech, které nikdy nestudoval, s odkazy na aktivistické texty v novinách a "zelených" webech... Vzorová ukázka idiotů, kteří chtějí rozhodovat o tom, co smíme a nesmíme dělat.

L. Novák 4.9.2019 8:55

Re: Kremlíkovi Fake news!

"...uvolnování uhlíku do globálního objehu..." "Rada" :-)

B. Mráz 4.9.2019 8:58

Re: Kremlíkovi Fake news!

Tak nám u nás pěkně zapršelo. Radovy schnoucí porosty se krásně zazelenaly, na hřebenech Krušných hor v okolí Cínovce se během 10 let uschlé pahýly lesa změnily na krásně rostoucí hustý les právě nyní plný zdravých hřibů.Prostě ekologická katastrofa...

P. Rada 4.9.2019 9:31

Re: Kremlíkovi Fake news!

Krušnné hory jmenujete Vy!

R. Brzák 4.9.2019 9:07

Re: Kremlíkovi Fake news!

Vaše teze v případě požárů v Brazílii, ale i Africe, tedy všude tam, kde se lidé snaží založením požárů buď vydobít z původního pralesa, anebo obnovit úrodnost půdy již dříve z pralesa "vyrvané", poněkud pokulhává. Jsou to totiž právě lidé žijící nikoliv ve městech, ale v kontaktu s lesem a zemědělstvím, kteří konkrétně prales ničí přímo (uznávám, že poptávkou po kvalitním dřevě nebo hovězím se na ní podílejí i měšťáci). Měšťáci naopak, právě proto, že již zbohatli (a mohou si dovolit "nežít" na základním výrobním prostředku, to je na půdě) mají i větší sklon přírodu chránit, anebo o tom hodně přemýšlet - protože si ji kolem sebe neužívají denně a její hodnota se tak pro ně zvyšuje. To je nejlepší způsob, jak dosáhnout ochrany přírody - nechat lidi zbohatnout (neregulovat jejich cesty k prosperitě) a oni sami pak, ze svého sobeckého zájmu, začnou přírodu, která se v jejich očích z výrobního prostředku stane bohatstvím jakožto nejlepší životní prostředí , jako svůj největší majetek chránit.

P. Rada 4.9.2019 9:35

Re: Kremlíkovi Fake news!

Pokulhává spíše Vaše reflexe na apel Kremlíka vůči čtenářům česky rozumícím, že se nemají vypalováním lesů nechat "zpanikařit".

Souvislost to ale i s námi pro naši převažující laxnost ale má právě třeba přes odkaz který jsem dával a kteerý jste zřejmě pominul.

V. Petr 4.9.2019 11:03

Důvodem vypalování pralesů je populační nárůst

v zaostalých zemích. Mluvit o tom je ale fuj.

Počet obyvatel Afriky se od roku 1950 ZPĚTINÁSOBIL, ale zelení mají tu drzost tvrdit, že migrace odtud je způsobena "globálním oteplováním..."

P. Han 4.9.2019 12:01

Re: Kremlíkovi Fake news!

Ty fake news neposíláte jen Kremlíkovi, jak píšete, ale všem v této diskusi. Jako obvykle a neustále.

Z. Lapil 4.9.2019 13:02

Re: Kremlíkovi Fake news!

Když to je ten problém jednoduchých řešení. Zakážou plastové tašky a rafinovaně je nahradí recyklovatelnými papírovými, načež se diví, že ubývá lesů, z nichž se ten papír dělá.

J. Lukavsky 4.9.2019 16:23

Re: Kremlíkovi Fake news!

"Kácení pralesů je problém" Prales je z hlediska koloběhu CO2 i O2 neutrální, zhruba co pohltí (CO2) a uvolní během fotosyntézy (O2) ve dne to uvolní v noci (CO2) dýcháním a O2 zase spotřebuje. Jistou část C uloží do biomasy, ta ovšem v pralese časem shnije a zbylý C se opět uvolní. Čili šul-nul. Les může fungovat jako úložiště C pouze když jsou stromy káceny a zpracovány na stavební dříví, tedy pokud ty stavby maji dobrou střechu a vydrží stovky let. Nebo by se z těch stromů mohlo vyrábět uhlí, ukládáním biomasy pod zem jako kdysi v karbonu. J.L. end

M. Prokop 4.9.2019 7:55

No fuj,

takhle napichovat zelené balonky ... :-P