28.3.2020 | Svátek má SoňaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Klimatický jehovismusŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 101, poslední: 6.4. 2019 21:51, přehled diskusí

Já si myslím, že by bylo dobré shromáždit na jednom:
Autor: V. Petr Datum: 3.4.2019 18:29

místě VŠECHNY ty předpovědi od doby před sto lety po současnost a to celé pak porovnat s REALITOU, která už také VĚTŠINOU NASTALA! Já si pamatuji, že během 50 let se běžně psalo, že ropa vystačí tak na 50-60 let. Nalezl jsem předpověď z roku 1937, kde měla ropa vystačit na 25 let, tedy do r. 1962! Roku 2000 měl nastat hladomor a také doba ledová. To že se nikdo nezabývá porovnáním minulých předpovědí Římského kruhu s realitou svědčí o NAPROSTÉ POKLESLOSTI současné žurnalistiky!

Jak může mít někdo, jehož předpovědi se nevyplnily mít TU NEBETYČNOU DRZOST a strašit lidi dalšími NESMYSLY!?

Re: Já si myslím, že by bylo dobré shromáždit na jednom:
Autor: P. Rada Datum: 3.4.2019 19:11

"Nebetyčná drzost" je - když už - tak srovnávat nestovnatelné. nebo si myslet, že planeta nemá tepelnou setrvačnost jak jste to předvedl předevčírem (Autor: V. Petr Datum: 1.4.2019 22:37).

Zde nově drze srovnáváte předpovědi zmen klimatu, kdy máme exaktní naměřené údaje v korelaci s předpovědí i zpětným modelovýním - s těžitelností ložisek kdy donedávna neavíc nebyla některá známá, panovala informační embarga... Někde posléze pomohla změna těžební technologie ale jen jedno jediné opravdu velké velké ložisko se nově našlo na Sibiři. Co tedy asi bude dál?

Ropa tedy sice oproti předpovědi vystačila ale také oproti hluboké minulosti podražila což změnilo strukturu spotřeby a ovlivnilo i typy těžby. Je dokonce možné, že ropy bude relativně dále dost ale dříve dojde jiná životně důležitější surovina. Já si např. ještě vzpomínám jak se s ropou u nás dříve přímo topilo .. I tato spotřeba ale byla součástí zmíněné bilance. Navíc dodnes přibylo mnoho zemmí, kde ropa došla s dopadem na hospodářskou recesi - např Egypt. Naprostá většina zemí má také svůj ropný vrchol za sebou. https://cs.wikipedia.org/wiki/Ropn%C3%BD_zlom

Na růstu vydatnosti známých ložisek se podílely jak technologie těžby tak v součastnosti ekologicky do budoucna krajně povážlivé metody těžby s ropných písků protože v těchto oblastech došlo ke ztrátě vodních zdrojů. Po-nás-potopářům ale takovéto okolnosti nepřipadají za hodné pojmenovat jako drzost vůči budoucím generacím - že?

Takže, jste ochoten pro snížení emisí CO2 ochoten podpořit:
Autor: V. Petr Datum: 3.4.2019 19:26

jadernou energetiku. Pokud věšříte na katastrofální účinky CO2 neměl byste váhat. Víte třeba, ře v čínských uhelných dolech zahyne 7000 lidí ročně! Černobyl hadr...

Já jen musím konstatovat, že zelení nevěří na zlý účinek CO2 ani do té míry aby opustili jedno ideologické dogma.

Re: Takže, jste ochoten pro snížení emisí CO2 ochoten podpořit:
Autor: P. Rada Datum: 3.4.2019 21:25

Zbytečně opakovaně mi podsouváte vyumělkované dilema jádro nebo CO2 jako by neexistovaly varianty další.

Pro Vás je možná zásadní mít moc nad mohutným štěpně jaderným zdrojem energie - bez ohledu co to okolí stojí a jaké je celková efektivita.

Mě postačuje dokonalý fůzní sluneční reaktor který sice nevlastním a není tak abnormálně efektivní jak ropa v počátcích těžby nebo uhlí s povrchových dolů austrálie... ale žít se s ním dá v pohodě.

Nikdo ho nevlastní a proto ho ani nezneužívá k centrálnímu ovládání společnosti. Nemá prakticky žádné vedlejší účinky a komponenty na příjem energie jsou z větší části recyklovatelné.. Nepotřebuji zde po sobě navíc zanechávat na pamět své chtivosti a neschopnosti zároven mohylu s nevyužitelného jaderného odpadu na několik set tisíc let.

Re: Já si myslím, že by bylo dobré shromáždit na jednom:
Autor: V. Mertan Datum: 6.4.2019 21:51

Tak napriklad mam doma knihu z roku 1990 - Klíc k nasí spolecne budoucnosti. Pise sa v nej co sa bude diat s klímou za 50 rokov. To je v roku 2040. Teplota v miernom pasme sa ma zdvihnut o 5-8 stupnov. Urodne oblasti USA a Sovetskeho svazu prakticky neexistuju. S velkou pravdepodobnosti se v nejblizsich desetiletich zvedne hladi mori o 5 -10 metru. Dalej sa pise: Tento model neni zadna fantazie, je to model o kterem se Mezinarodni rada vedeckych spolecnosti vyjadrila ako o hodnověrnem a pravdepodobnem.

Re: Já si myslím, že by bylo dobré shromáždit na jednom:
Autor: L. Novák 475 Datum: 3.4.2019 19:31

Ty senzační nesmysly se prodávají mnohem líp, než strohá a seriózní fakta. No a přiživují se na tom zoufalci, kteří už nejsou schopni ve své kariéře si najít dobré místo, tak nasedli na zelené blbnutí - viz Fendrych - Fendrychová v Aktualne.cz ... Co tam se objevuje za pitomosti, nad tím zůstává rozum stát. To je čirá propaganda.

Re: Já si myslím?:
Autor: P. Rada Datum: 3.4.2019 21:34

Mě postačí pokusit se odzrcadlit pitomosti zde uváděné odpovídajícím Kremlíkem i v diskusi. Seriozní fakta jsem příznačně ani od Vás asi nikdy neviděl ...

Čirá propaganda od Kremlíka svou propagandistickou knihu (soudě podle jeho dosavadních prací) Vám ale zřejmě nevadí. Na něj přímo jste totiž nezareagoval. To považuji za "seriozní fakt".

Re: Já si myslím?:
Autor: L. Novák 475 Datum: 3.4.2019 22:00

Ty tady jenom neseriózně blábolíš, lžeš a meleš propagandu. Stačí se podívat, jak jsi úplně mimo v energetice, blbovi jako jsi ty nemá smysl něco vysvětlovat. Ty plakátuješ propagandu, plácáš hovadiny jednu za druhou a nemyslíš...

Re: Já si myslím?:
Autor: P. Rada Datum: 3.4.2019 22:06

Předvedl jste hromadu afektivit počínaje přidrzlým tykáním. Na víc zřejmě nemáte....

Lež přitom lze snadno vyvrátit ověřitelným.

Re: Já si myslím?:
Autor: L. Novák 475 Datum: 3.4.2019 22:21

Ty tady meleš neověřitelné hovadiny s odkazy na ideologické slátaniny zelených magorů. Dokazovat musíš ty svá tvrzení, což nejde ani náhodou. Navíc je vidět, že ty vůbec řadu oborů, o nichž tady meleš, neovládáš ani v základních pojmech. Jsi zelený blb a důkazy tady vylepuješ od rána do noci...

Re: Já si myslím, že by bylo dobré shromáždit na jednom:
Autor: M. Pivoda Datum: 3.4.2019 19:33

Vtip je v tom, že diskutující lidé se zde (v diskuzi na Neviditelném psovi) nechtějí nic nového dozvědět. Takže je to vyloženě ztráta času zde něco podrobně vysvětlovat. A články jsou zde zveřejňovány jen ty, které vyhovují smýšlení majitele soukromého blogu, jakým je Neviditelný pes.

Re: Já si myslím, že by bylo dobré shromáždit na jednom:
Autor: L. Novák 475 Datum: 3.4.2019 19:46

Od vás se těžko dovíme něco podstatného. A že jste ekonomický negramota s Klausem v žaludku, to už víme dávno... :-)

Pro L. Nováka 475 kg:
Autor: M. Pivoda Datum: 3.4.2019 19:52

Ekonomie není tou nejdůležitější vědou pro lidstvo.

Re: Miroslav Pivoda:
Autor: L. Novák 475 Datum: 3.4.2019 19:57

Ekonomie je součástí života nejenom člověka už od dávných věků, kdy o vědě lidé neměli ani ponětí... Ekonomické chování je prokazatelné u zvířat i živých organizmů obecněji.

Re: Miroslav Pivoda:
Autor: P. Rada Datum: 3.4.2019 21:40

Ekonomie chování přírody je o poměřování přes jouly a kilogramy. Ekonomie lidské společnosti je dnes oproti přírodní i předindustriální postavená dnes už prakticky úplně na fantazijní abstrakci peněz (maloobchodně co si asi tak za kolik mohu koupit kdyby...) makroekonomicky však už úplně odtržených od jakéhokoli hodnotového krytí. To je rozpor i zásadní problém zároven.

Re: Zelený magor a MAŠÍBL Rada:
Autor: L. Novák 475 Datum: 3.4.2019 22:02

Blbe zelený, proč se se*eš do věcí, o nichž nemáš vůbec ponětí? Už jsi byl na vyšetření u MUDr. Chocholouška?

Pro L. Nováka 475 kg: Klaus mi neleží v žaludku:
Autor: M. Pivoda Datum: 3.4.2019 20:57

Článek začíná takto: "Právě jste vydal novou knihu s názvem „Obchodníci se strachem – průvodce skeptika po klimatické apokalypse“. Předmluvu ke knize vám napsal exprezident Václav Klaus. ..."

Proto jsem zde hodnotil i názory důchodce Václava Klause. Jinak už totiž ten důchodce nestojí ani za štěk.

Re: Pro L. Nováka 475 kg: Klaus mi neleží v žaludku:
Autor: P. Han Datum: 3.4.2019 21:16

Zajímavé. A štěkáte přitom pořád...

Před pár dny jsem zde uvedl,:
Autor: P. Zinga Datum: 3.4.2019 16:48

že dle průzkumu již několik desetiletí klesá úroveň inteligence západních obyvatel. Nevěříte? Londýn, Los Angeles, Vancouver, Basilej, Erlangen (uni-město v Bavorsku) již vyhlásily "Klimatický stav nouze", desítky měst-především německých-se k tomu chystá.

Jsem zvědav, co to obnáší...

Re: Před pár dny jsem zde uvedl,:
Autor: P. Zinga Datum: 3.4.2019 16:52

Už je to v jiné diskusi, ale sem se to hodí jak ...

"Jestliže je v Německu něco, co nelze porazit, je to víra

v kolektivní blaho "volksgemeinschaftliecher" činů. Všichni pro záchranu klimatu, všichni pro socialismus, všichni pro mír, všichni pro konečné vítězství. Zdá se, že toto totalitární duševní nastavení je tak hluboko vryto do duše německého národa, že opakující se výbuchy tohoto šílenství zřejmě slouží k potvrzení predestinace němectví vůči všem národům světa".

Re: Před pár dny jsem zde uvedl,:
Autor: P. Rada Datum: 3.4.2019 17:53

Pane Zingo je dokonce možné, že situace je ještě horší než si připouštějí i ti, kteří stav klimatické nouze vyhlásili. Takovéto vyhlášení se děje pravidelně až už když je zle. Nedávno museli spadnout dva Boeingy a navíc stejným způsobem .... než si někdo kompetentí uvědomil, že když jde o lidské životy má předběžná opatrnost zásadní význam.

Na planetě je ale už 7 miliard lidí kdy dokonce naprosté většině do půlstoletí hrozí smrt. Přesto si mnozí jak vy s nedobrého výhledu doposud asi pro nedostatek inforací dělají legraci.

https://ourfiniteworld.com/2019/01/09/2019-world-economy-is-reaching-growth-limits-expect-low-oil-prices-financial-turbulence/

Vy osobně by jste si měl navíc vzhledem k úvahám zde presentovaným vyhlásit stav vzdělanostní nouze. Je to sice problém mnohých ale viditelný zejména u těch kteří svou aroganci k poznání stavu světa dávají na odiv. Zkuste pro začátek toto: ... https://www.kosmas.cz/knihy/243499/civilizace-na-planete-zemi/

Lidstvo obeně jde do celé řady problémů včetně klimatického prostě proto, že dlouhodobě žije na surovinový dluh a dlouhodobě parazitickým a nikoliv symbiotickým způsobem. Důsledkem je obecný růst entropie systému kterýžto vývoj je dlouhodobě se životem neslučitelný.

Re: Před pár dny jsem zde uvedl,:
Autor: L. Novák 475 Datum: 3.4.2019 18:03

Neslučitelná se životem je tvoje zelené magoření, demagogie a lži opakovaně plakátované do komentářů. Běž se léčit!

Re: Před pár dny jsem zde uvedl,:
Autor: P. Rada Datum: 3.4.2019 18:05

Změřil jste si tlak?

STAČÍ PŘEJÍT NA ATOM A PROBLÉM JE VYŘEŠEN!:
Autor: V. Petr Datum: 3.4.2019 18:33

Podle německých blbečků je ovšem nebezpečí tsunami v Bavorsku větší, než riziko emisí CO2. A ti Němci jsou opravdu tak pitomí, že si nejsou schopni dát dohromady 1+1!

Ostatně, stačí si vzpomenout na "geniální" myšlenky nezapomenutelného Fuhrera...

Re: STAČÍ PŘEJÍT NA ATOM A PROBLÉM JE VYŘEŠEN!:
Autor: P. Rada Datum: 3.4.2019 19:16

Nevím podle jakého ověřitelného kriteria vyhodnocujete "pitomost" nějakého národa.

Pokud by jsme si vzali za měřítko schopnost produkovat HDP na obyvatele a spotřebu energie - pak máme na německo násobně co dohánět.

Největší HDP má Monaco se svými kasiny.:
Autor: V. Petr Datum: 3.4.2019 19:33

Já vůbec nezpochybňuji německé vědecké a technické kvality. OPAKOVANĚ ale také prokázali Němci schopnost upnout se na nějakou pomatenou ideologáii a přivést sebe i jiné ke katastrofě. Komunismus, nacismus i ekologismus jsou německé vynálezy...

Re: Největší HDP má Monaco se svými kasiny.:
Autor: P. Rada Datum: 3.4.2019 22:01

Pane Vanuro národy mívají různá složení s různých etnik v různývh historických dobách...

Ty úspěšné obvykle tvoří dostatek altruisticky se chovajících jedinců. Jedno ale mají společné. Jsou sestaveny s lidí velmi homogenního genetického složení a velmi kontravezních schopností (zabíjení pro zábavu, nutkání pokusit se život zničit pokud ho nelze posvém rozvíjet, vše objevovat znovu navzdor zkušenosti, stupidně sočit na jinou skupinu...) které snad jen sociální prostředí dokáže alespon v některých případech minimalizovat.

Pokud by němce, čechy ... hodnotil nějaký nezaujatý mimozemštan a vzal by si za měřítko entropii jako základní měřítko životaschopnosti - nedopadlo by to v dnešním lidstvu s mnohými asi moc dobře a nejhůře s konzumním světem.

Tím ale nechci tvrdit, že rozdíly neexistují a že se jeden od druhého nemáme co učit. Zkusil jste někdy vytipovat něco co dělá někdo v okolí lépe?

Re: Před pár dny jsem zde uvedl,:
Autor: R. Langer Datum: 3.4.2019 18:51

Možné je ledacos, jisté je to, že ty jsi Zelený sedmilhář a podvodník.

Re: Před pár dny jsem zde uvedl,:
Autor: P. Rada Datum: 3.4.2019 19:13

Pane Langere podvod lze doložit podobně jako lež vyjevením pravdy - nikoli pomluvou.

Re: Podvodník falešný Rada:
Autor: L. Novák 475 Datum: 3.4.2019 19:44

Jestli ty tvoje fantasmagorie dokazuješ odkazy na beletrii, denní tisk, ábíčko a weby zelených magorů, ta se ti ta "pravda" asi skutečně musí "vyjevit", troubo! :-D

Věda funguje na principu dokazování a ověřování, ne na vyjevení, zjevení, hlasování a podobných nesmyslech... :-P