19.9.2020 | Svátek má Zita


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Éra vědy založené na důkazech skončila

Udílení Nobelových cen a čestných doktorátů různým bláznům a lumpům je něco, na co jsme si už zvykli. Nobelova cena pro palestinského řezníka Jásira Arafata nebo pro soudně uznaného klimatického lháře Ala Gora.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 18.6.2019 11:11

Re: paradoxem ovšem je,

Všimněte si, že v rádiu i TV při diskusích na nějaké téma (domácí porody, oteplování, vlci, jaderné elektrárny, kůrovec....) vždy a zásadně chybí odborník na dané téma. Ten co to vyštudoval a dělá v oboru. Ten by totiž vnášel naprosto nekorektní a nemoderní názory a srážel by vzletné myšlenky účastníků. Vždy tam exhibují jurodiví věrozvěstové a propagátoři nějaké ušlechtilé myšlenky... což nakonec zákonitě skončí pěkným průserem. No ale. Mysleli jsme to dobře - dopadlo to jako vždy! J.L.

J. Lukavsky 18.6.2019 11:06

Re: Jaké jsou hranice současné vědy?

"Požadujte, aby vám současná věda jednoznačně prokázala, že se planeta v důsledku lidské činnosti neotepluje." No klimaskeptici ale požadují aby klimaalarmisté jednoznačně řekli kolik ze současného oteplení o 1,5 oC způsobil člověk spalováním fosilních paliv na CO2. Je to o 1,5 nebo 1, nebo 0,1 nebo 0,01, nebo o 0,001 oC? Vo to go. Jelikož C ze spalování fosilních paliv je cca 1-2 % celkového C v atmosféře tak snížení na polovinu znamená pokles na 1-0,5%, Evropa produkuje cca 10%, čili může dosáhnout snížení o 0,1 - 0,025%, čili o prd. ČR je pak naprosto zanedbatelná. Nebylo by lepší vysadit pár milionů stromečků? Je divné proč ten CO2 nesežerou kytky a řasy v mořích. CO2 se prezentuje něco jako Zyklon B, ale bez něho by neběžela fotosyntéza a nebylo by co do huby. A teplota i CO2 byly v minulosti Země mnohem vyšší i mnohem nižší - a Země se točit nepřestala. J.L.

A. Jaroš 18.6.2019 10:43

Re: Bez kompozitivní teorie, která vám vysvětlí spontánní řád

Pane Janyško, opakovaně Vás, vyzývám (brzy, jazyk, nazývati), aby ste mi/nám vysvětlil ten pro mne nejasný pojem "spontánní řád" , protože když je něco spontánního, tak v tom nemuže být přece nějaký řád, anebo se opět mýlím, protože tu kompozitní teorii neznám? A na které UNI 3.věku se to přednáší?, rád bych se zapsal na nejbližší kurz, nechtěl bych umřít nedovzdělán.

P. Dvořák 18.6.2019 10:32

Re: Když

Také bych to nerozporoval. Stačí, když se odhlasuje Nová Fyzika.

V. Petr 18.6.2019 10:26

Bojí se aktivistů a dokonce jim pak poskytují alibi

Např. psychiatři podlehli řevu homosexuálů a vyškrtli pod nátlakem homosexualitu ze seznamu nemocí. A ti buze*** se teď na to odvolávají, že přece i lékaři uznali, že to není nemoc. Nemocí podle toho není ani celá řada vrozených vad...

PS buze*** je profesionální homosexuál, jinak jsou gayové!

V. Petr 18.6.2019 10:21

Ze všeho nejvéce mě mrzí, že Nobelovu cenu míru

nedostal na ni též nominovaný soudruh Hitler. Tak by ta šaškárna skončila už před 80 lety. Ostatně, kdyby počkal s válkou o rok, možná by ji, spolu s Chamberlainem a Daladierem, dostal za Mnichov. Protože zakladatelé politiky appeasementu, např. Chamberlainův bratr Austen, ji dostali...

V. Petr 18.6.2019 10:17

Vy něco tvrdíte, tak to dokažte!

Mimochodem, prokažte jednoznačně, že se planeta v důsledku lidské činnosti neochlazuje!

V. Petr 18.6.2019 10:16

Největším odborníkem na kůrovce u nás je už dvacet let

teatrolog Vladimír Just...

M. Pivoda 18.6.2019 10:15

Jaké jsou hranice současné vědy?

Toto je podstatné hledisko, které zde ale nikdo nediskutuje. Požadujte, aby vám současná věda jednoznačně prokázala, že se planeta v důsledku lidské činnosti neotepluje. A žádné obecné tlachy, prosím, jen tvrdá fakta.

Nastalo hluboké ticho.

F. Kusák 18.6.2019 10:10

paradoxem ovšem je,

Energiewende politicky prosadila bezesporu velmi vzdělaná vědkyně Angela Merkel a to apokalyptické:"wir schaffen das", pronesla také ona. Největší stavební "odborník" prohlásil, že požárem zničená katedrála bude opravena za pět let. A tak bych mohl hledat mnoho dalších příkladů, třeba že největšími politology jsou u nás herci a zpěváci a pod. Já bych to označil spíše jako ztrátu respektu v opravdové autority a absolutní nedostatek pokory.

F. Houžňák 18.6.2019 9:59

Dneska píšou Němci v novinách, jak má svatá Gréta

na vysvědčení prakticky samé jedničky, a dvojky jenom z tělocviku a tak. Samozřejmě naprosto objektivně. Ta už je jak Stalin, všechno ví, všechno zná a všem může rozdávat rozumy.

V. Povolný 18.6.2019 9:54

Re: Když

Ale jen rozporujte, vyvracejte, argumentujte.

V. Kolman 18.6.2019 9:35

Re: Bez kompozitivní teorie, která vám vysvětlí spontánní řád

"DOBŘE SI TO ZAPAMATUJTE!!!"

M. Krátký 18.6.2019 9:24

Re: Éra vědy založené na důkazech skončila?

ÁÁÁÁÁÁ pan Rada se už vyspal a teď si nás všechny vychutná - obyčejnej žvanil - taky si koleduje o Nobelovu cenu míru ( za to, že nás nepostřílí )

S. Netzer 18.6.2019 9:21

Když

"vědec" Kremlík (PL - "Inteligentní dospělý člověk by klimatickému náboženství neuvěřil, proto cílí na děti. Vědec Kremlík k tomu našel zajímavý citát kancléře Hitlera") tvrdí, že éra vědy založené na důkazech skončila, je zbytečné to rozporovat.

P. Rada 18.6.2019 8:49

Re: Bez kompozitivní teorie, která vám vysvětlí spontánní řád

Můžete na "kompozitní teorii" dát nějaký odkaz - či uvést příklady její úspěšné předpovědi?

P. Rada 18.6.2019 8:47

Éra vědy založené na důkazech skončila?

Něco na tom je. Lidem odjakživa totiž vládla emotivita a dominantně se na tomto podkladě doposud chováme. (https://www.idnes.cz/technet/veda/jak-si-zamilovat-system.A121204_153944_veda_mla)

Vyjímkou se snaží být právě vědecká obec která zavedla metody jako oponentní řízení, recenzování .... Takovéto praktiky ale pan Kremlík zřejmě s principu neuznává. Éra vědy pro něj tedy dokonce nikdy prakticky nenastala. Důkazy zásadně nepředkládá, nenechává si své výlevy nikdy recenzovat a pro oponenty si vytvořil škatulku alarmisté.... Zato štvavých doměnek až urážek předvádí spousty a to i v dnešním článku.

Nikdy proto žádné ocenění s vědeckého prostředí neobdržel a možná právě proto hned úvodem právě jak lump útočí na vědu: ...."Udílení Nobelových cen a čestných doktorátů různým bláznům a lumpům"...

M. Mikulec 18.6.2019 8:40

Re: Nobelova cena - míru

Ozvali se snad doktori proti nesmyslu třetího a dalších pohlaví? Neslyšeli v životě o mužských a ženských chromozómech? Jsou to stejní alibisti.

K. Janyška 18.6.2019 8:38

Bez kompozitivní teorie, která vám vysvětlí spontánní řád

a spontánní řád lidského světa se neobejdete. Nikdo !!! Dzp.

J. Matuška 18.6.2019 8:24

Re: Cestny doktorat

1*

J. Lukavsky 18.6.2019 8:23

Re: Cestny doktorat

"Jestliže se objeví nějaké masové blbnutí" No moudrý Jan Werich by na to asi pravil "to je blbý - to se bude líbit". Probatum est. Doc. Chocholoušek by mohl vyprávět... "stále kvoká, stále kvoká, paní Slepičková.." J.L. end

J. Lukavsky 18.6.2019 7:17

Nobelova cena - míru

"Udílení Nobelových cen" ale MÍRU ! Nikoli těch udělovaných za lékařství, chemii, fyziku atd. A tu cenu míru uděluje Norský parlament, nikoli Nobelářská komise. No je to asi pěkné stádo mašíblů od doc. Chocholouška protože odmítli Irenu Sendlerovou i Nicholase Wintona, ale kývli nadšeně na Jásira Arafata. Ti první dva "pouze" zachránili životy pár stovkám židovských dětí před Hitlerem - a to jistě nestojí za řeč. To Arafat, to byl jiná kategorie mírotvorců! A co Obama, ten jí dostal hned po svém zvolení prezidentem USA ačkoli ještě nestačil zahřát sesli v Oválné pracovně. No je to panoptikum a chtělo by to pana Karfíka!

J.L.

P. Dvořák 18.6.2019 6:54

Re: Cestny doktorat

Vizionarske blouzneni sestnactilete autisticke skolacky NElze brat s usmevem, nebo se soucitem.

Pokud bude pokračovat a část světa se hodlá podle nich řídit, bude mít pro tuto část světa dost katastrofální následky.

L. Novák 18.6.2019 4:43

A co zdejší MaŠíBl Rada, na toho zapomněli?

Však on se zase ozve (třeba se svým tvrzením o dávné symbióze lýkožrouta se smrkem)... :-P

J. Vintr 18.6.2019 2:31

Re: Cestny doktorat

Tak. Lidská společnost je složitě provázaný komplex různých vazeb, kterým člověk ani zdaleka nerozumí, neřkuli aby je dokázal cíleně řídit. Nejlepší je nechat to na přirozené regulaci, která to od začátku ovládá. Jestliže se objeví nějaké masové blbnutí podle hesla poručíme větru dešti (nebo klimatu), povede to nejspíš ke globálnímu průseru, který lidstvo škaredě odskáče.

J. Sinnreich 18.6.2019 1:11

Cestny doktorat

Vizionarske blouzneni sestnactilete autisticke skolacky lze brat s usmevem, nebo se soucitem. Jina vec je ovsem, kdyz ve jmenu stejneho silenstvi nektere zeme nici svoji strategickou energetickou zakladnu a v budoucnu cela prumyslova odvetvi. Nejedna se jenom o Nemecko. Staci si precist predvolebni program "demokratickych" socialistu- kandidatu na prezidentsvi USA, t.zv. "New Green Deal". Vize prechodu nejvetsi svetove ekonomiky na bezuhlikovou bazi behem deseti let s nepredvidatelnym dopadem na celou spolecnost a naklady pohybujicimi se v astronomickych cislech.