22.10.2019 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

POLITIKA: Proč je tolik křiku kolem klimatické dohody

“Kdo se nepostaví politice USA, je spoluviníkem,“ prohlásil německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. David 7.6.2017 19:56

Svatá pravda!

M. Prokop 7.6.2017 14:44

Re: Neurážejte RVHP.

RVHP nepřikazovala. Sovětský svaz ano. I té RVHP.

Takže, kecáte.

A. Alda 7.6.2017 14:31

Neurážejte RVHP.

Oproti EU byla RVHP rájem svobody. RVHP totiž nikdy nic nepřikazovala a její rozhodnutí a doporučení nebyly nadřazeny zákonům členských států.

M. Šejna 7.6.2017 13:12

pane Nováku

zkuste třeba toto:

https://www.esrl.noaa.gov/gmd/aggi/aggi.html

Máte to tam i se vzorci pro jednotlivé skleníkové plyny.

J. Kohoutek 7.6.2017 13:07

Re: Na základě jakého modelu bylo spočítáno

To máte tak. Pro zrychlení vývoje lidstva se upustilo od komplikovaného bádání v laboratořích, a věda se teď dělá hlasováním na fórech politiků a neziskových(???) organizací.

V. Javora 7.6.2017 11:35

Bravo, autore!

Bravo autore a díky za velmi dobrý článek.

T. Kočí 7.6.2017 10:57

Zničujícím bonusem EU proti RVHP, je přeplácení poslanců a komisařů (korupce pro zrádce nár. zájmů). Měly by to být čestné funkce.

T. Kočí 7.6.2017 10:49

Sobotka je prostě idiot.

P. Hlosta 7.6.2017 10:31

Re: Dik autorovi.

Jsem stejného názoru. Ono, vždyť Masaryk sebe pojmenovával realistou, ač měl sklon k socialistické ideji, ovšem ne ideologii, kterou považoval za nerealistickou ve smyslu demokratičnosti. Vlastně Realisté jsou jen pokračováním v tradičním Českém intelektuálním pojetí demokracie. Realismus je jediné východisko v současných problémových časech, kdy je třeba se dohodnout proti zlu na všech potřebných úrovních. V ekonomice je realismus navíc jediné, co lze nazvat možným k udržení ekonomického růstu.

Takže - Realisty! ;-)

J. Chodur 7.6.2017 10:24

Upresneni.

Omlouvam se, vyjadruji se nedbale jak Londynsky starosta. Zminil jsem se o kvalete prizpevku v NP, mel jsem na mysli prispevky ctenaru, prispevky autorske byly vzdy vesmes na urovni od zacatku co jsem si Psa vsimnul.

P. Hlosta 7.6.2017 10:24

Re: Souhlasím

Je to dané pokrokem technické civilizace. Jako akce vyvolává reakci, stejně tak v industriálním období vznikal socialismus coby ideologie. Jisté plus to přineslo v plošné životní úrovni, ale socialismus přerostl v obludnost nadřazenosti řízení z centra a tím k likvidaci demokracie, respektive svobod jednotlivce, likvidaci konkurenčního prostředí a tím i postupné ničení motivace k vlastnímu rozvoji.

J. Chodur 7.6.2017 10:18

Dik autorovi.

Neviditelny pes atraktuje docelo dobrou klientelu, dobre prispevky. Sleduju NP od zacatku a vypadalo to jak prispevky v dnesnich Lidovkach. Je to zavod z casem, lide se vzdelali za tu dobu ale obavam se radikalnich zmen dost brzy a nevim jestli cesti volici konecne chapou jak je nebezpecne volit socialisty jakehokoliv typu.

Mimochodem, doporucuji stranu Realistu do pristich voleb. Zni velmi...realisticky. Soude podle programu, samotne kandidaty neznam ale libi se me kod, kterym se maji ridit.

M. Prokop 7.6.2017 10:15

1*

.

P. Hlosta 7.6.2017 10:13

Jenže RVHP jsme vyměnili za EU direktivy

RVHP byl hrob ekonomiky pro všechny v ní zúčastněné. Jednoduše proto, že šlo o centrální dirigismus, který je vlastní socialistické ideologii. Vstupem do EU jsme dobrovolně odevzdali část své suverenity do rukou námi nevolených. EU parlament je jen oddálení občana od rozhodování o svém osudu, což jsem tehdy netušili, snad kromě varování od Klause. Vznik komisařů EU je také pěkný chyták centralistů. Brusel se stal na státech EU zcela nezávislý a jen sankce, které vymyslí, jsou ekonomicky zcela nepřijatelné, natož efektně působící dotace EU, co jsou špekem lákajícím na své zadlužení se. Korunou všeho je pak euro, společná měna, která v důsledku likviduje skutečný obraz ekonomiky jednotlivých států a vytváří mylný pohled tolik chybný, až znemožňuje nápravu těch ekonomicky se topících.

Celý projekt EU se změnil na podobu dřívější RVHP. Ještě dopracovat a vnutit pár detailů a jsme tam, odkud jsme rádi odešli. Je to z dílny socialisticky myslících! Neznají nic jiné, než přikládat základní význam v ekonomice a politice, jedině centrálnímu dirigování, všechno řízení do centra! Je to odchod od demokracie. Za ideologickou chimérou nápravy světa, klimatu, vyšlechtění nových lidí sociálním inženýrstvím, podřízení světa nadvládě samozvaných elit, které jednoznačně jdou jen za svou mocí. Tedy jde o snahu o diktaturu jako řemen a vypadá to, že je to lépe vymyšleno, než komunistická ideologie!

A. Alda 7.6.2017 9:56

Jo.

Nakažlivým nemocem se dá zabránit také tím, že se všechno lidstvo vyhladí. Pak už se žádný člověk žádnou infekční chorobou zcela jistě nenakazí.

V. Novák 7.6.2017 9:13

Na základě jakého modelu bylo spočítáno

jak omezit emise CO2, aby se zabránilo GW o 2°C?

Zatím jsem neviděl žádný, který by dokázal "předpovědět" minulý vývoj - tak který palcový výcuc byl použit na Pařížské konferenci?

P. Lenc 7.6.2017 8:21

Re: Souhlasím

Jo, ten revoluční předvoj má Evropa zakódované v genech.Nakonec,vynález socialismů všech barevných odstínů byl vynalezen v Evropě a další barevný odstín, rudohnědý neomarxismus byl vynalezen bohužel znovu v Evropě.Evropská sebedestrukce je v lidských dějinách opravdu unikátní.

I. Schlägel 7.6.2017 8:03

Re: CO2 není Cyklon B !

Proti vodě bojovat nebudeme. Není to dost sexy. Protože ve spravedlivém boji proti vodní páře by se transparentně ukázala debilita bojovníků za záchranu planety. V boji proti "znečištění" CO2 se ta debilita dá efektivněji ukrýt.

I. Schlägel 7.6.2017 8:00

Souhlasím

s autorem. Nejvíce se bavím při hláškách kdejakého evropského potentáta o EU jako revolučním předvoji lidstva. Jo, zapřahat vůz před koně, v tom jsme v Evropě machři.

J. Lukavsky 7.6.2017 6:37

CO2 není Cyklon B !

No fuj!!!! Vy vytahujete odpornou kalkulačku a my zachraňujeme Zeměkouli, naši Sluneční soustavu, naši Mléčnou dráhu ba i přilehlé galaxie..... Za cizí peníze to se to zachraňuje!

No ale vážně, nějak mi vrtá hlavou, proč kytky, stromy a mořský fytoplankton ten vyšší obsah CO2 radostně nepohltí pro svoji fotosyntézu. Kdysi myslím v Beskydech jeden ústav Akademie zbudoval velké skleníky aby mohl studovat jak zvýšený obsah CO2 zapůsobí na běžný porost smrků. Kdysi se zkoušelo i ve sklenících pouštět CO2 z bomby (tedy tlakové nádoby) pro zrychlení růstu zeleniny. Teď se CO2 presentujeněco jako jako Cyklon B, ale bez něho by kytky neprodukovaly ani ten užitečný O2. Navíc CO2 není nejúčinnější pohlcovač tepla, matan je několikrát (snad 20x účinnější), hlavní je ale vodní pára. Nebudeme bojovat i proti vodě?

J.L.