Diskuse
POLEMIKA: Pánové nemají pravdu – a basta!
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J42o66s23e40f 77S29l46a39v29í90č87e85k
V žádném případě nejsem, dokonce se ani nepovažuji za odborníka v klimatologii nebo jak se ta věda nazývá. Dokonce ani nepochybuji o tom, že existence některých živočichů na př. skotu, lidí ap. má jistý vliv na oteplování naší planety Země. Ovšem na druhé straně jsem přesvědčený, že ti "vědci" co dříve hlásali poručíme větru dešti, dnes se nás snaží přesvědčit, že zamezíme oteplování Země pouze hlídají svůj vlastní džob. Energie vyzařování Slunce je řádově několikrát vyšší. Tím neříkám neše
třit, ale přestat blbnout.
P26a65v17e42l 15R13a68d89a
Zkuste si ujasnit toky energií v následujícím obrázku - třeba se pak z Vás na místní poměry "ODBORNÍK" a to alespon na komentování tématu.
K96a20r93e28l 42W34á86g15n92e51r
Nová studie zpochybňuje zrychlování stoupání hladiny moří. Nizozemští vědci zkoumali data z 200 měřicích stanic po celém světě. Průměrný vzestup hladiny moře byl v roce 2020 pouze kolem 1,5 mm ročně a asi 15,2 cm za století. „To je výrazně méně než 3 až 4 mm za rok, což často uvádějí klimatologové ve vědecké literatuře a médiích,“ uvedl v rozhovoru pro Public jeden z autorů studie, nizozemský inženýr Hessel Voortman. Spolu s nizozemským nezávislým výzkumníkem Robem de Vosem studii publikovali 27. srpna v časopise Journal of Marine Science and Engineering :
P27a27v64e18l 29R83a71d20a
Je s podivem, že závěrečná interpretace samotných autorů studie vyznívá jinak jak interpretace Wágnerova:
..."Bylo zjištěno, že současná předpokládaná dlouhodobá míra nárůstu hladiny moří v roce 2020 většinou překračuje empiricky odvozené míry. Současnou generaci projekcí lze tedy považovat za konzervativní"...
Nejistoty tkví nejspíše v tom, že křivka růstu hladin oceánu se poslední roky zvedá ale dat s posledního období je oproti historii měření zatím relativně málo.
O90. 24M55.
Podle mých empirických pozorování má daleko větší skleníkový efekt H2O než CO2. Doufám, že mi nikdo nechce tvrdit, že za vlahých letních nocí je koncentrace CO2 v atmosféře podstatně vyšší než za jasných nocí, kdy teplota do rána klesne klidně i o 15 °C.
M75i27r56o31s57l33a17v 35Š45e43j77n68a
Pokud je obsah páry ve vzduchu vysoký, tak má H2O určitě větší vliv než CO2.
Ale v zimě je obsah H2O v atmosféře minimální. No a zimní měsíce, nebo polární oblasti se otepluji rychleji.
Čím to asi bude?
M16i44r31o71s94l96a53v 41Š41e46j77n72a
Předpokládám, že pan Metelka uvalil sankce i na russácké meteorologické stanice a na russácká klimatologická data.
A samozřejmě ignoruje i čínské, slovenské a maďarske meteorologické údaje. I ty jsou podle něj politicky závadné.
Prostě pan Metelka je politicky uvědomělý klimatolog a uznává je data z politicky spřátelených zemí, kterých je ale díky triu Fiala-Lipavský-Vystrčil čím dál tím méně
P69a31v17e46l 33R70a94d22a
To je od Vás pane Šejno diskusně dost hnusně podpásová reakce.
Pokud bych už ale měl komentovat výlev ..."russácká klimatologická data"... pak s hlediska dnešních Putinovců jde až o celosvětové údaje. Nejsem si jen jist Čínskou oblastí. To prostě proto, že fašisticky zvrácené lidské konání natož myšlení, nikdy žádné hranice států nerespektovalo.
Podle konkrétních výroků Putina vyřčených už k dětem Rusko žádné hranice nemá:
L54i43b31u92š46e 95P84í10c79h78o56v17á
Ano - zelené hysterické dogma je podfuk s cíleně vytvořenou celou infrastrukturou, která jej stvořila a stále futruje - dobře zaplacenou infrastrukturou - co by všichni ti dnes přeplacení grantově - dotační klimatologové a na ně napojené neziskovky dělali, jak by se živili? Ale to jsou pouze zaplacení užiteční idioti - otázkou je, PROČ byla tato ideologie stvořena, bohatě placena a vnucována lidem. **Její důsledky již jsou v EU viditelné a zrychluje se to - důsledkem bude Bruselem plánovaná tzv "energetická a dopravní chudoba" velké části obyvatel zemí EU - a ti mají být, dle plánu Bruselu ( s nímž je ztotožněna celá současná fialová vláda + Piráti) odkázáni na nějaké ty almužny, zvané dávky - které buď dostanou, nebo nedostanou a v nějaké výši . Znamená to, že pracující evropané většinově nebudou schopni si ze mzdy za svou práci zaplatit základní životní potřeby. To je reálný plán zelené ideologie. Další naplánovaný krok je, že většina vlastníků nemovitostí nebude schopná dostát úmyslně nesplnitelně nastaveným požadavkům na "zelené" normy = tyto soukromé nemovitosti nebudou moci potomci zdědit, nebude je možné prodat a nebude je možné pronajmout. A bydlení v nich bude sankcionováno tak, že to bude ekonomicky neúnosné ( emisní povolenky atd). Pokud tedy bydlení, energie a teplo definujeme jako základní životní potřeby k přežití, je evidentní, že útok je veden přímo na toto. Logickým důsledkem je vytvoření miliónů ožebračených lidí, kteří "nebudou nic vlastnit a budou šťastní" - neboli nastolení feudálních poměrů rozdělení majetku a moci - malá věrchuška, která bude žít v přepychu a zbytek žebráci, odkázaní na živoření na dávkách. Ti "žebráci" mají jedinou sílu - je jich hodně. A proto musí být společnost rozeštvána, aby se náhodou nespojili a musí být pod totální cenzurní kontrolou. A dobré jsou také ordinované dávky strachu - vyděšení se snáze podvolí. ** Možná to je konspirace - ale dle toho, co už reálně probíhá a co se připravuje, to tak tedy dost vypadá.
R47o81m24a39n 48L82a61n36g25e70r
Je fantastické, jak takový komplexní stochastický systém, jako je celoplanetární klima, dokáží někteří VĚŘÍCÍ definovat a učinit závislým na jediné proměnné, na jediném jeho prvku, a to ještě v něm obsaženém v tak marginálním množství, vzhledem ke všemu ostatnímu. A to přesto, že bylo prokázáno, že dávno v minulosti byla jeho koncentrace NÁSOBNĚ vyšší, a k žádné celoplanetární katastrofě zcela evidentně NEDOŠLO. 
Tak tito věřící nám TVRDÍ, že v závislosti na tomto JEDINÉM prvku dokážou předpovídat celoplanetární klima, tento složitý systém, na STOVKY LET DOPŘEDU na desetiny stupně Celsia (aniž by uměli solidně předpovědět lokální počasí alespoň na tři dny dopředu - protože počasí přece není klima, a vlastně s ním v podstatě ani nijak nesouvisí (jejich slova) - ale hlavně, a to bohužel jim k vzteku, to lze OVĚŘIT
), a ještě vám budou tvrdit, že nejlepší, co můžete ve svém životě dělat, je tenhle prvek REGULOVAT, OMEZOVAT a to ZA KAŽDOU CENU, i kdyby vás to mělo stát celoživotní úspory.
Tak já vám nevím, ale každému trochu normálnímu jedinci musí být jasné, že něčemu takovému prostě může věřit jedině naprosto TUPÝ MAGOR, co si nechá vymluvit díru do mozku, a nebo ten, kdo na tom zatraceně VYDĚLÁ, takže to ZA CIZÍ PENÍZE PROPAGUJE!
L12a73d48i65s24l71a22v 37M35e97t22e52l61k61a
No tak tohle oceňuju. Dát dohromady tolik blbostí, lží a nesmyslů v tak krátném příspěvku, to musela být práce!!!
P88e69t34r 21E71l43i47á21š
Takže jestli tomu dobře rozumím, tak šašek Bartoň nemá žádný argument, jen blábolení. 
M69i85r77o10s93l30a61v 49Š78e58j50n64a
K panu Metelkovi:
číst jeho politické názory je těžké duševní utrpení. Pan Metelka je extrémní pravdoláskař, nesnáší Babiše, Zemana, CSSD, ANO. Miluje Péti-koalici. Prostě to je politický užitečný idiot.
Jenže jako klimatog je pan Metelka extraliga a veškerá jeho tvrzení o klimatu jsou opřená o meteorologická data, statistiku a fyzikální zákony.
A tak zatímco v politice zcela souhlasím s názory pana Bartoně a nesouhlasím s panem Metelkou, tak v klimatologii je tomu zcela opačně.
L81a32d90i80s66l90a52v 51M30e82t71e63l63k67a
Nepatří to sem, ale nemiluju pětikoalici, pane Šejno, udělala spoustu chyb. Nemůžu ale volit "dobro", není koho. Tak musím volit "menší zlo". V tuhle chvíli vím, že nebudu volit ANO, SPD, Motoristy, Stačilo už vůbec ne. Mám k nim zásadní výhrady a jsem přesvědčen, že by nás jen dotáhli do průšvihu, ať už se zadlužením nebo s ruSSáckem. Stačí Vám to takhle?
M52i84r16o10s51l76a83v 81Š76e35j25n80a
Reakce pana Bartoně na kritiku pana Metelky neobsahuje žádné vědecké údaje. Zato obsahuje politické proklamace. Pan Bartoň prostě klimatologii a meteorologie nerozumí. To samozřejmě není na závadu, pokud nepíše o tom, že klimatologii nerozumí klimatologové.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz