Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
V19i11k24t72o90r 44S44e63m67b26e80r
Teď jsem teprve zaregistroval debatu, kterou tady vedete o skleníkových plynech. Musím se přiznat, že jsem nějaký skleníkový plyn dnes ze sebe vypustil. Předpokládám, že zítra stejně jako včera se to bude opakovat. Doufám, že nedostanu doživotní trest ve skleníkovém kriminálu.
V60l79a72d29i47m59í16r 96D15u97g48a
Vďaka silnejšiemu skleníkovému efektu atmosféry Venuše sú na povrchu Venuše menšie rozdiely medzi dennou a nočnou teplotou ako na zemskom povrchu a vietor na povrchu Venuše dosahuje rýchlosť iba 4 – 7 km/h, čo je podstatne menej ako na zemskom povrchu. Ak by naozaj dochádzalo k zosilňovaniu skleníkového efektu atmosféry Zeme, mali by sa na zemskom povrchu zmenšovať rozdiely teploty a zároveň by mala klesať rýchlosť i ničivá sila vetra.
Vďaka slabšiemu skleníkovému efektu atmosféry Marsu sú na povrchu Marsu väčšie rozdiely medzi dennou a nočnou teplotou ako na zemskom povrchu a vietor na Marse dosahuje rýchlosť 200 – 400 km/h čo je podstatne viacej ako na zemskom povrchu.
Aby sa mohli zväčšovať extrémy počasia, musí dochádzať k zoslabovaniu skleníkového efektu atmosféry Zeme, čo je v rozpore z tvrdením klimatológov, že vďaka nárastu koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme dochádza k zosilňovaniu skleníkového efektu atmosféry Zeme. Existuje podozrenie, že znižovanie emisií klimatické zmeny ešte urýchľuje!
D76a79n75i39e28l 42R19y14š28l82i97n54k
No vidíte, jak jste zase popletl všechno dohromady. Podezření, že snižování emisí urychluje změny klimatu se týká kysličníku siřičitého, který naopak působí tak, že odráží sluneční záření zpět a tím zpomaluje klimatickou změnu. O vlivu na CO2 a působení skleníkového efektu není mezi seriozními vědci žádných pochyb, jev je dostatečně popsaný a prokázaný, a proto všechno, co zde ruminují místní důchodci, je spíše politováníhodná groteska.
I92v39a50n 26P78o39l30á93k
Je dobře, že se vědci snaží stále přesněji porozumnět složitému systému klimatu na Zemi a je logické, že své výsledky občas publikují. Ovšem, bohužel, nemohou se bránit jejich použití politiky. Ani nemohou, protože politici v každém případě nakonec roxhodují o financování jejich činnosti.
Já jako laik ale mám naprosto jasno. Každá politika stojí na zjednodušování faktů, pokud možno až na jednu jednotlivost jako: "Zrušíme kapitralismus a bude ráj na zemi", "Přestaneme produkovat CO2 a ...".
Další úvahy co by se s tím mělo, či vůbec dalo, dělat mne přivádí až k akcím které hraničí s terorismem. Bohužel, "Zrušíme politiky..." nebude fungovat také.
L43a84d33i92s60l48a95v 58M86e74t33e35l66k69a
Souhlasím s Vámi. Politici vždy mají tendence vybírat si z předloženého to, co se jim hodí a ignorovat, co se nehodí. Tím to celé zkreslí a dezinterpretují.
D33a43n96i60e26l 11R54y62š97l97i62n35k
To jsou strašné bláboly, co tu různí pobloudilí důchodci publikují.
Kdo nevěří, že skleníkový jev funguje, ať se podívá na Venuši.
S79t88a95n43i37s67l83a14v 14J90e56l81e77n
... Nebo na Mars.
Nad každým čtverečním metrem povrchu Země jsou 4 kg CO2, nad každým čtverečním metrem povrchu Marsu je cca 160 kg CO2, nad každým čtverečním metrem povrchu Venuše je cca 1000 tun CO2.
O78l45d60ř27i52c58h 72K86o32ž15u17š28n28í22k
HI, nechtěl bych se moc mýlit - autoři operují se zářivým výkonem cca 300 W, ale slunce nám dodává 1360 W, kam se podělo 1000 W ?
P29a49v79e86l 34R39a35d68a
Záření Slunce (1365W) se na úrovni rotující Země "podělo"? na plochu koule (341,3W).
D16u61š53a47n 65P50o62l65a41n85s24k81ý
Když už tak už jeden zajímavý příklad: Jaké elektromagnetické záření vyzařuje člověk při teplotě 37 °C? Předpokládejme, že povrch lidského těla je absolutně černé těleso, což bude určitě jenom přibližná pravda!
Řešení je za zmíněného předpokladu jednoduché. 37 °C odpovídá přibližně termodynamické teplotě 310 K. Po dosazení do vzorce λ = b/T = 2,9.10-3/ 310 = 93,5 μm. Když si vyhledáme např. na internetu tabulku celého spektra elektromagnetického záření, lehce zjistíme, že tepelné záření (infračervené záření) má rozsah od 10 až 1000 μm, takže lidské tělo vyzařuje tepelné neboli infračervené záření. S tímto faktem pracují detektory infračerveného záření, viz různé akční filmy, v nichž vojáci ve tmě vyhledávají protivníky pomocí brýlí s detektory infračerveného záření. Uvádím příklad proto, že fyzika není žádný humanitní obor.
D46u64š92a45n 54P49o88l47a56n83s88k24ý
To blbě napsané 10-3 je 10 na -3, tedy mocnina.
D19u54š64a63n 33P14o31l51a52n20s39k97ý
Má to celé malý háček, třebaže pořádně veliký. Zemský povrch není absolutně černé těleso, takže odvolávat se na Stefan–Boltzmannův zákon je dost problematické. Jinak tento zákon konstatuje, že intenzita tepelného vyzařování absolutně černého tělesa roste se čtvrtou mocninou termodynamické teploty zářícího tělesa. Možná bych ještě doplnil Wienův posunovací zákon, který říká, že v záření absolutně černého tělesa je maximální energie vyzařována na vlnové délce, která se s rostoucí termodynamickou teplotou snižuje, to znamená, že čím je těleso teplejší, tím více vyzařuje na kratších vlnových délkách.
J73. 15G92a31n34a66u72r
Na tohle mají Češi přísloví."Pro samé stromy nevidí les!"
A les nejsou jen stromy!Les je systém!A stromy jsou jen jednou jeho součástí!
Takže klima je jen jednou součástí systému!
A uhličník další částí! Pokud se na tenhle problém (nebo jev) nebudete dívat tímto způsobem, tak se nikdy nedoberete skutečných (fyzikálně pravdivých) výsledků!
V30l13a45d75i63m55í44r 41Č84e50r86m21á32k
O ty ale nejde. Jde jednak o peníze, druhak přiškrtit blahobyt, rozmařilost a plýtvání. Čistší vzduch je vedlejší produkt....
P71a38v38o20l 85Č97a41l37o64v71k39a
Už som to písal minule , nikto nevie aký je fyz. mechanizmus vzniku tepla v strede Zeme - preniká na povrch, To že teplo všetko pochádza zo Slnka je omyl a vynechanie najpodstatnejšej informácie , ktorá sa všeobecne ignoruje. Jednoduché cykly hore , dolu v prírode v planetárnom meradle, nejestvujú Váčšinou ide o súbeh viacerých cyklov . Hehe - viac oxidu, viac úrody / biomasy. GO bude ak prežijeme učebnicový príklad bludu , vedeckého podvodu, manipulácie , klamstiev, falše a dezinformácie. Je to všetko len mat. model . Tisíce vedcov opakovane protestujú. A nie hocijakých. Novinári a politici vedeckým a technickým veciam nerozumejú. Poradcov ktorých si vyberajú sú dobre platený kamoši alebo zainteresovaní a nie nezávislí odborníci. Že by vedeli spracovávať dôležité informácie a určiť si priority ?Pekne zo vidieť na príklade vodíka , ktorý má byť palivom budúcnosti. Teroristi sa už teraz vytešujú. Pekne všetko niekto zlomyseľne plánuje. Fuj - konšpirácia...
L35a35d94i71s49l55a67v 23M89e20t68e20l72k78a
Chtěl jste tím něco říci?
M11i18r88o71s45l11a64v 98Š16e36j44n75a
Jak by mohla být na Venuši a Zemi stejná teplota v případě, ze by měly stejnou atmosféru? 
Vždyť Venuše je podstatně blíž ke Slunce, než Země.
J82. 45G35a34n45a64u41r
Jentak pro zajímavost.Jaký je poměr (+/-) dopadající energie ze Slunce na povrch Venuše/Země?Tak schválně!
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz