26.1.2020 | Svátek má Zora


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Zikmund 5.12.2019 13:14

No to je proto, že se řada politicko-mediálních pózerů pořád stará o demokratické hodnoty v Rusku a Číně, ale že v naší EU to se svobodou vyjadřování jde od desítí k pěti už vidět nechtějí, zamést si před vlastním prahem jim jaksi nevoní. Respektive právě proto se tolik starají o Rusko a Čínu, protože to je součástí té jejich klamné hry na demokraty.

V. Petr 5.12.2019 16:38

Cílem toho je ZHORŠIT naše vztahy s Ruskem a Čínou!

P. Han 5.12.2019 12:18

"... i podle levicového listu Spiegel je 75 % novinářů a spisovatelů ́velmi znepokojeno‘ nebo ́poněkud znepokojeno‘ stavem, v jakém se nachází svoboda slova..."

To je přibližně stejné nebo o něco menší množství novinářů, kteří svobodu slova do tohoto stavu dostali.

J. Fridrich 5.12.2019 11:45

Tak jak ve všem lidském konání, tak i v činnosti neziskovek, multi-kulti tezí platí to pradávné a MOUDRÉ - " když dva dělají totéž, není to totéž "..

Příkladem může být kladná činnost Zelených v Německu před 50-60 roky při záchraně Rýna, kterému se říkalo " stoka Evropy " ( ale i pročištění celé velmi průmyslové oblasti Porýní ), jako záporná činnost může být uvedena činnost našich zelených, kteří 10 roků terorizovali občany Plzně průjezdem desítek tisíc kamionů denně městem Plzní a blokovali propojení již hotové dálnice Praha-Plzeň a Plzeň-Rozvadov-Německo..

B. Lukáš 5.12.2019 16:21

Žiji v blízkosti Ostravy, kde ovzduší bylo nedýchatelné, řekami protékal smrdutý maz a v důsledku velmi špatného životního prostředí zde byla vysoká nemocnost a lidé předčasně umírali. I když míra znečištění ještě velmi často vysoce překračuje normou stanovené limity, je nutno ekologickým hnutím a zodpovědnému přístupu mnoha zdejších politiků poděkovat, protože v porovnání s obdobím před 90. lety došlo ve většině lokalit Ostravska k výraznému zlepšení. Občas se stává, že v ochraně živé přírody vystupují ekologisté přehnaně a tím zbytečně brzdí realizaci společensky prospěšného projektu, přesto však je jejich činnost v drtivé převaze společensky velmi prospěšná. Urážlivé vulgarismy a hanlivé nálepky jim adresované vycházejí většinou od ekologických primitivů a snobů, kteří nepoznali zdravotní problémy nebo příznak dušnosti zaviněné delším pobytem v oblastech trvale znečištěného ovzduší z průmyslových smogů, v současnosti ještě i z dýmů komínů RD a přehuštěného automobilového provozu.

V. Petr 5.12.2019 16:40

Od jedné známé z Mostu. "Před 30 lety bylo možno z kopce nad městem možno dohlédnout do Litvínova tak 4 dny v roce. Dnes tu máme 4 dny v roce, kdy Litvínov vidět není.

To se udělalo už předtím, než začali "ekologové" šílet kolem CO2!

J. Brunner 5.12.2019 17:25

R^

J. Zika 5.12.2019 17:29

Pane, nebuďte tak optimistický, není to více "zásluha" zavření většiny průmyslu, který v Ostravě byl a event. dotacemi donucených filtrů na komíny těch zbylých? Takže nyní je automobilismus největším znečišťovatelem v centrech měst. Zajímavé, že s auty neudělá nikdo nic, a ekologická faleš elektromobilů předpokládá, že se energie pro ně vyrobí někde jinde a bude smrdět jiným. Jedině omezení nehorázné spotřeby by vedlo je snížení emisí,ale k tomu musí být lidí donuceni, dobrovolně se k tomu nikdo nepřidá. A to nelze demokratickou cestou. Takže peklo nastane a není možno mu zabránit. určitě ne těmi nevzdělanými zpovykanými zoufalci do 20 let věku, kteří nevědí nic, spotřebovávají desetinásobek toho, co já ve 20 a jen křičí "chceme čistou planetu";-(;-(;-(

L. Novák 5.12.2019 17:42

Tohle kopíruješ do každé diskuse k aktivitám zelených magorů? Dnes na NP to tady vidím podruhé... Rv:-/

F. Navrátil 5.12.2019 9:45

Autorovo tvrzení o tom, že hotelový personál má poskytovat služby a nestarat se o názory hostů, silně skřípe. Zdalipak protestoval, když ústavní soud rozhodl, že hoteliér má právo odmítnout ubytování lidem, kteří nepodepíší předložený formulář o nesouhlasu s připojením Krymu k Rusku. Kdyby klimatická konference probíhala v České republice, pak by měl hotelový personál plné a ústavním soudem potvrzené právo předložit účastníkům k podpisu prohlášení, že činnost lidí způsobuje katastrofu globálního oteplování, uhlíkové katastrofy a že se přihlašují ke klimatickému učení sv. Gréty. Škoda, že autor nepíše o českých problémech, ale alibisticky omdlévá při podobných událostech v Německu.

M. Šejna 5.12.2019 10:16

;-D;-D;-D

To byl úder na solar

R^

R. Gramblička 5.12.2019 10:46

no jo, jedna věc je, pokud majitel firmy prodávající zboží či služby dá potenciálním zákazníkům zřetelně najevo, za jakých podmínek s nimi uzavře obchod, viz dotyčný případ z Ostravy, druhá věc je, pokud jsou tržní vztahy pod vlivem třetí strany, která oběma účastníkům mluví do toho za jakých podmínek lze tyto obchody uzavírat a to i přímým či nepřímým nátlakem a násilím. Nějak jsme si zvykli, pokud je tou třetí stranou stát, přestože mnozí u toho skřípeme zubama. Ale co v případě, je-li tou třetí stranou samozvaná skupina státem přehlížena či nepřímo podporovaná? Co pak s tím, pánové Šejno a Navrátile?

M. Šejna 5.12.2019 11:12

K tomu mohu napsat jen to, že personál hotelu se prostě a jednoduše podělal strachy a preventivně konferenci zrušil.

Nešlo ale o strach ze státních represí, jako o obavu o "dobré jméno" hotelu.

Bohužel většina bohatých hostů má přehnané ekologické názory a tak jim to vypovězení smlouvy s "popírači" dobrou pověst hotelu zvýší.

I. Schlägel 5.12.2019 12:20

Ten chlapík z Ostravy to udělal na základě vlastního rozhodnutí a na svou odpovědnost a riziko. Ne, že bych ho za to chtěl nějak moc chválit. Majitel hotelu to udělal pod nátlakem třetí strany, pokud by nebylo nátlaku, konferenci povolí a hosty ubytuje. Místo toho v podstatě zaplatil výpalné. Ať žije svoboda.

V. Církva 5.12.2019 14:47

Tak logický úsudek pana F.Navrátila je jako udětí na písečku. Hotelový personál se totiž skutečně nemá starat o politické názory svých hostů. Pokud tedy u nás soud rozhodl špatně neznamená to že to autor článku podporuje. Pokud mluvím za sebe ani v Německu, ani u nás se nemá hotel montovat dosvědomí svých hostí. Výjimka by snad bylo ilegální chování. Kdyby tam ukrývali zločince nebo vraždili Židy. To se zde ale evidentně nedělo!

A dalším významným rozdílem je, že zde byli hoteliéři donuceni ustoupit agresivním ekoteroristům (protože by je povláčeli po tisku a navíc u takových fanatiků heozí, že Vám hotel zničí). A to je nebezpečné memento. Okamžitě mělo být podáno trestní oznámení za šikanu ekoteroristyckým davem a vyhrožování. V případě hotelu u nás šlo o soukromý názoe majitele a odpor k válce na východě Ukrajiny.

R. Gramblička 5.12.2019 10:52

Zde je přece jasný případ, kdy uzavřená obchodní smlouva byla vypovězená jednou stranou na nátlak třetí strany. Přijde vám to v pořádku? Přijde vám v pořádku, že stát takové jednání někdy postihuje, ale jindy toleruje a to v závislosti na tom, kdo jsou aktéři sporu? Nemůžu si pomoct, ale na mysl mi přicházejí pouliční bojůvky Sturmabteilung, kteří všem obchodníkům jasně a stručně vysvětlovali, že nabízet zboží a služby židům může být pro ně nebezpečné

V. Petr 5.12.2019 14:48

No, za té Výmarské republiky to nakonec dopadlo tak, že své paramilitantní oddíly měli jak komunisté - Rotfront (jako první) tak i nacisté - SA. A politický boj se pak odehrával též ve formě pouličních bitek obou skupin, jde byli nejen ranění, ale i mrtví.

L. Novák 5.12.2019 17:45

Bolševik Šejna jako vždy na "té správné" straně. Mozek zahodil, logické myšlení nula... :-P

P. Staronový 5.12.2019 10:26

Hotelový personál má právo mít svůj názor a dát ho najevo (bohužel ne třeba ve věci povolení nebo zákazu kouření). To je věc majitele hotelu, i ten má právo na svůj názor. A právo na názor a jeho vyjádření mají i ti, kdo proti něčemu protestují (taky se bohužel ze strany státní moci rozlišují protesty "hodné" a "nehodné", ale ještě to rozlišení není extrémní, jako za bolševíka).

A já mám zase právo považovat některé ty protestanty nebo i hoteliéry za socanskou nedemokratickou pakáž. Konec konců, socani ... nacisté, fašisté, komunisté, zelení, všichni chtěli či chtějí své "dobro" prosadit násilím.

To je prostě ta svoboda, která buďto je, nebo není .

V. Petr 5.12.2019 14:52

Takže si mohu nad hotel pověsit ceduli "Psům a Cikánům vstup zapovězen..."

J. Jurax 5.12.2019 15:55

Psům ano, cikánům ne. To by byla dyzgrymynace.

Ale zkuste si dát ceduli Klimalarmistům a greténům vstup zapovězen nebo Odpůrcům boje proti kysličníku uhličitému vstup zapovězen a porovnejte reakce veřejnosti, aktivistů a soudu.

M. Moravcová 5.12.2019 10:35

A jak víte, že autor neprostestoval nebo se aspoň nevyjádřil s nesouhlasem k takovému jednání? Nevíte. Navíc autor popisuje skutečnost v Německu. Takže motáte hrušky s jablkama.

R. Gramblička 5.12.2019 10:55

spíš podsouvá autoru vlastní domněnky

P. Pavel 5.12.2019 11:54

Proč by měl protestovat? O tom nerozhodl personál ale majitel a každý, kdo přemýšlí mozkem a ne ideologickým vývodem uzná, že právo majitele nakládat libovolně s vlastním majetkem má přednost. Z čehož plyne, že je-li majitelem hotelu zelený extremista a uzná takovou podmínku za žádoucí a PŘEDEM ji oznámí, tak je vše v naprostém pořádku. Zaměňovat něco takového s nátlakem jakýchsi vnějších osob může jen ideologické vemeno.

I. Schlägel 5.12.2019 12:11

Ten hoteliér skutečnost, že je neubytuje, organizátorům kongresu předem oznámil?8-o

P. Pavel 5.12.2019 13:13

Evidentně jste nepochopil, že srovnávám ostravský hotel, kde bylo vše dopředu známo a tedy v pořádku, s tím co se dělo v německu, kde nic v pořádku nebylo.

I. Schlägel 5.12.2019 14:19

Nepochopil, už mi to dává smysl. Díky.

R. Langer 5.12.2019 12:54

Ano, když ji PŘEDEM oznámí. Což se jaksi nestalo, že? :-P

P. Pavel 5.12.2019 13:14

Viz výše.

J. Pokoutný 7.12.2019 10:04

Až na to, že slabší podobu - blokování severojižní magistrály v Praze už jsme tu měli. V Německu také kdysi mívali 5000 muslimských Turků a dnes je tam muslimů 6-8%. Holt máme zpoždění, ale to neznamená, že bychom se neměli připravovat na horší doby.