26.3.2023 | Svátek má Emanuel


Diskuse k článku

Mráz: Nový rok 1979

Tak se nám kolem letošního mimořádně teplého Silvestra a Nového roku zase vyrojila hejna zeleně indoktrinovaných „klimatologů“, kteří chtějí dokazovat, že nastává klimatická katastrofa na celé planetě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Boháček 4.1.2023 6:45

Nový výzkum publikovaný v Journal of Sustainable Development také poukazuje na nedostatek smysluplného spojení mezi atmosférickými hladinami CO2 a změnami globálních teplot.

Wallace Manheimer, bývalý výzkumník z US Naval Research Laboratory, prostě nemůže najít žádnou korelaci z dostupných dat za posledních 400 milionů let. Vždy docházelo k poklesům globálních teplot, i když koncentrace CO2 byla dlouhodobě vysoká (ochlazovací efekty sopečného popela v ovzduší?), ale také k nárůstu teplot s klesajícími hodnotami CO2.

Uvážíte-li, že Arktida má nyní více ledu než před 3000 lety, že Římané pěstovali víno v Anglii (dnes je tam nepříznivé klima), a že Vikingové pěstovali oves v Grónsku (to už dnes není možné), nabízí se otázka proč je za takové přirozené kolísání teplot odpovědný oxid uhličitý a především člověk, zatímco jiné faktory (slunce, nesčetné mikroklimatické změny v důsledku urbanizace, zalesňování na severu na úkor zimní sněhové pokrývky, odlesňování deštných pralesů atd.) jsou marginalizovány nebo dokonce ignorovány.

Odpověď na tuto otázku je ovšem celkem snadná. Bez uhlíkových lží by se položila i celá propaganda, na níž je založena například Agenda 2030 o udržitelném rozvoji či ničivý zelený úděl EU.

https://ccsenet.org/journal/index.php/jsd/article/view/0/47745

P. Eliáš 4.1.2023 9:03

Tak to jo, když to tvrdí někdo jako Manheimer z CO2 Coalition, a ještě hned v úvodu zmiňuje lháře Lomborga a opírá se o dávno provařený graf od Christyho, tak to jistě bude pravda. ;-D;-D A jen taková maličkost, nejedná se o výzkum, ale o recyklaci popíračských blábolů. ;-D