Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Mráz: Nový rok 1979

Tak se nám kolem letošního mimořádně teplého Silvestra a Nového roku zase vyrojila hejna zeleně indoktrinovaných „klimatologů“, kteří chtějí dokazovat, že nastává klimatická katastrofa na celé planetě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MB

Nový výzkum publikovaný v Journal of Sustainable Development také poukazuje na nedostatek smysluplného spojení mezi atmosférickými hladinami CO2 a změnami globálních teplot.

Wallace Manheimer, bývalý výzkumník z US Naval Research Laboratory, prostě nemůže najít žádnou korelaci z dostupných dat za posledních 400 milionů let. Vždy docházelo k poklesům globálních teplot, i když koncentrace CO2 byla dlouhodobě vysoká (ochlazovací efekty sopečného popela v ovzduší?), ale také k nárůstu teplot s klesajícími hodnotami CO2.

Uvážíte-li, že Arktida má nyní více ledu než před 3000 lety, že Římané pěstovali víno v Anglii (dnes je tam nepříznivé klima), a že Vikingové pěstovali oves v Grónsku (to už dnes není možné), nabízí se otázka proč je za takové přirozené kolísání teplot odpovědný oxid uhličitý a především člověk, zatímco jiné faktory (slunce, nesčetné mikroklimatické změny v důsledku urbanizace, zalesňování na severu na úkor zimní sněhové pokrývky, odlesňování deštných pralesů atd.) jsou marginalizovány nebo dokonce ignorovány.

Odpověď na tuto otázku je ovšem celkem snadná. Bez uhlíkových lží by se položila i celá propaganda, na níž je založena například Agenda 2030 o udržitelném rozvoji či ničivý zelený úděl EU.

https://ccsenet.org/journal/index.php/jsd/article/view/0/47745

0 0
možnosti
PE

Tak to jo, když to tvrdí někdo jako Manheimer z CO2 Coalition, a ještě hned v úvodu zmiňuje lháře Lomborga a opírá se o dávno provařený graf od Christyho, tak to jistě bude pravda. ;-D;-D A jen taková maličkost, nejedná se o výzkum, ale o recyklaci popíračských blábolů. ;-D

0 0
možnosti
PE

P63e98t33r 23E46l85i61á25š

3. 1. 2023 15:46

A jaký byl smysl toho článku? Splácat hromadu věcí dohromady? ;-D

0 0
možnosti
LN

Zelený magor V. Braun 2.1.2023 15:55 napsal:

Než začnete psát blbosti tak si alespoň něco zjistěte, ať příště nejste zase za ignoranta. Jsou to dotace na zateplení fasády, stropů, nebo výměnu oken.

https://rb.gy/v7p92l

Tady je skutečnost: ... https://www.mzp.cz/cz/nova_zelena_usporam

Zjednodušeně řečeno, pokračování Bilionového tunelu OZE s nesmyslným budováním fotovoltaiky na střechách, komunistické "komunitní sdílení" a podobné nesmysly.

Takže Braune, než začneš psát blbosti, nalistuj si na MŽP, co všechno se dá s dotacemi nakoupit v programu "Nová zelená úsporám". My, co nemáme mozky vypláchnuté zelenou propagandou, ještě dokážeme vnímat, na co všechno nám "zelený " byznys cpe reklamy s nabídkami masívních dotací, které jsou jen zjevným rozhazováním peněz ze státní pokladny. Jak to vy, zelení magoři, rádi propagujete. Rv!!

0 0
možnosti
JP

Nerozumím textu , že dnešní meteorologové mají na rozdíl od tehdejších počítače a tak počítají lépe . Ano , ale i tehdy se o tom vpádu studeného vzduchu vědělo dopredu a varování bylo. Že si tisíce lidi vyšlo na Silvestra v lodickach a polobotkach aby se po půlnoci vraceli sněhem mrazem , za to nemohli meteorologové. Mráz byl nakonec silnější a vyrvalejsi a až zmrzlé uhlí ve vagonech způsobilo onu katastrofu. Moje vzpomínky na prázdniny jsou ale silné .

0 0
možnosti
VB

Autore, autore, co má znamenat ta pasáž že v ČSSR byly větší emise než dnes a přesto byly mrazy? Slyšel jste někdy o kumulaci a celosvětovém vlivu emisí?

Jinak o potřebě stabilních zdrojů málokdo pochybuje, osobně soustavně podporuji výstavbu dalších jaderných zdrojů. Škoda, že Sobotkova ani Babišova vláda nenašla odvahu rozjet dostavbu. Snad se to podaří alespoň současné Fialově vládě.

P.s. Ty půjčky jdou zejména na programy úspor energie, zrovna dnes byl na Novinkách článek o zelené úsporám dostupné i sociálně slabým domácnostem.

0 0
možnosti
JJ

J16u77r81a 21J52u77r61a56x

2. 1. 2023 15:34

Zelená úsporám dotovaná sociálně slabým domácnostem ... inu, domácnost, která si může dovolit financovat byť i za pomoci dotací soláry nemůže byt sociálně slabá. Naopak i skutečně sociálně slabí se skrze daně na ty dotace pro sociálně výrazně neslabé skládají.

Nesmíte tolik věřit propagandě a reklamám.

0 0
možnosti
JJ

J12u20r27a 83J97u36r36a72x

2. 1. 2023 15:24

... dotované soláry a větrníky, na něž si mj. vláda právě chystá půjčit od Evropské komise dalších až 150 miliard korun na „výhodný dluh“ ... inu, vládnou nám ještě větší blbci než jsme doufali! A že jsme ani předtím neměli iluze ...

0 0
možnosti
Foto

P96a90v92e81l 62R65a76d80a

2. 1. 2023 15:32

S těmi dotacemi by se rozhodně mělo přestat. Křiví to trh i morálku. A to důsledně co možná u všech všude. Začal bych pro největší míru efektivity od těch nejmasivnějších skrytě dlouhodobě tolerovaných - tedy fosilních. Kdo CO2 vypustí - necht ho zas po sobě uklidí - a nebo at zaplatí tolik, že se úklid vyplatí dělat za něj jiným.

https://www.csve.cz/cz/clanky/svetove-dotace-na-fosilni-paliva-cini-1-9-bilionu-usd-mmf/509

0 0
možnosti
LN

Šejno, už jsi pochopil, že vodní pára je plyn a ne mlha vycházející z hrnce? :-P

0 0
možnosti
Foto

Nováku, už jste zjistil, jak se nazývá to, co stoupá z hrnce?

Parní lázně jsou parní, nebo mlhové?

;-D

0 0
možnosti
Foto

Mráz už nepřichází z Kremlu. Mráz a zamrznutí mysli v rovině intencí z archaických zelených dogmat z katechismu gretensko-klimatického učení sílí a navyšuje svůj škůdcovský potenciál tak, jako nikdy předtím žádná věrouka, jako třeba nacismus či komunismus. Máme co do činění se sofistikovanými likvidátory evropské civilizace, evropské kultury a evropanství v nejlepším slova smyslu. Nejsem prorok, ale obávám se, že právě 21. století bude rozhodujícím pro přežití evropské civilizace, té úžasné civilizace, v níž nyní dominují nálady oddávání se bláznivým radovánkám na bázi nových bláznivých myšlenkových směrů typu zelené věrouky.

0 0
možnosti
VP

Ani Stalin ani Hitler evropskou civilizaci nezničili ani to nebylo jejich cílem. Je to ovšem cílem zelených a rudozelených!

0 0
možnosti
Foto

Zajímavé je porovnat počet denních teplotních rekordů od roku 2000 v pražském Klementinu.

Teplotní maxima byla od roku 2000 překonána celkem ve 145 dnech roku.

Denní teplotní minimum padlo jen jednou, a to 11.srpna 2016, kdy ranní teplota poklesla na pouhých 10,3°C.

Poslední mrazivý rekord byl v Klementinu zaznamenán 13.dubna 1986 (-3,2°C).

0 0
možnosti
JH

J86a55n 52H37a62j81s59k72ý

2. 1. 2023 11:51

Praha (a ostatní velkoměsta) je tak trochu výjimka. Je to tepelný ostrov, akumulující v betonu, cihlách a kameni teplo. A spousta vytápěných prostor. Prahu bych jako etalon teploty ovzduší nebral.

V létě roku 1969 - v pražském bytě v noci k zalknutí horkem, i když jsme měli v bytě otevřená okna a průvan, spát se kloudně nedalo.

Následující den jsem jel do malého městečka Králíky, na rozhraní Orlických hor a Jeseníků a tam velmi příjemě, v hotelu se dalo spát bez problémů

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz