Diskuse
KLIMATIČTÍ IDEOLOGOVÉ: Lidstvo může za katastrofální přírodní jevy
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
R60a19u81l 46F40r18a65n71z
Člověk podle NASA vyrobí za rok jednu desetitisícinu energie, která dopadne ze Slunce. Solární energie, která se na zemi projevuje v podobě cirkulace vody, větru nebo zářením, je tedy mnohem víc než člověk spotřebuje. Proč by ji v tom případě neměl využívat k výrobě elektrické energie a přeměnou této v chemickou (syntézou) a zpět (spalováním) v elektrickou tak zajišťovat její dostatek pro vlastní potřebu?

P34a60v80e16l 36R85a51d85a
Souhlas. V podmínkách Čech to např. znamená oslunění nesoucí ročně zhruba 1MWh/m2. Je na každém kdo kolik s toho dokáže/může využívat.
Hodnotit "vlastní potřebu" však může být vzhledem k rozmanitosti povah... problematické. Celospolečensky to ale lze zprůměrovat. Smysluplnost civilizačního využití příslušné technologie lze pak obecně popsat parametrem EROEI + mírou masivnosti. Za civilizačně použitelné se pokládá hodnota větší jak zhruba 5x - viz bublinový graf.
Nejraději využívám tepelný solár v autonomním systému, který mi např. právě v těchto dnech prakticky bezimisně zajištuje tepelnou pohodu.
J69a83n 70K45u79l22í43s89e23k
O dalším zajímavém faktu se mlčí a tím je prudký pokles CO2 emisí během kovidu s neměřitelnými vlivy na klima.
Na druhou stranu exploze sopky Hunga Tonga ovlivnila globálně zemské klima, ale poměrně rychle se hodnoty teplot zase vrátily do normálu před explozí.
Totéž bylo pozorováno při explozi Mount Pinatubo na Filipínách v 90. letech. Z měření těchto explozí vyplynulo, že zemské klima je silně robustní a lehce si poradí s anomáliemi, mezi něž CO2 z emisí rovněž patří.
Oceány totiž váží obrovské množství CO2 a pokud se atmosféra ochladí, tak CO2 pohlcují a pokud se oteplí, tak zase CO2 vylučují, což je důkaz, že obsah CO2 v zemské atmosféře je následek oteplování či ochlazování a nikoliv jeho příčina. Jedná se o ten samý efekt když otevřete láhev či plechovku piva. Teplé pivo vám vypění, ale chlazené nikoliv. Jistěže se to někomu už stalo a důkazu tedy netřeba, že ano.
Jen tak mimochodem, v atmosféře je nyní 0.04% CO2 a lidské emise představují 0.03% z těchto 0.04% ročně. Kolik tohoto nadbytečného CO2 pohltí oceány, kolik je zpracováno fotosyntézou a kolik ho zůstává v atmosféře, to se zatím nedá změřit.
Český klimatolog Vladimír Metelka tvrdí, že CO2 vyprodukovaný emisemi v atmosféře zůstává navěky a že k žádnému pohlcování či zpracování fotosyntézou nedochází, což je samozřejmě totální nesmysl. Takže pan Metelka by měl vrátit diplom a věnovat se pouze aktivismu a nejenom on, že ano...

P40a71v53e41l 86R41a89d17a
Vy máte nějaký diplom? Pokud tak trochu pochybuji, že s přírodních či technických věd. Zde je totiž výuka na VŠ pravidelně zanechává stopy ve schopnosti tvrzení dokládat zdrojovým odkazem.
Můžete tedy dát odkaz na to kde Metelka tvrdí :..."CO2 vyprodukovaný emisemi v atmosféře zůstává navěky"...
Pokud nikoliv - hloupě pomlouváte a znáteli pravdu - pak dokonce věrolomě lžete!
Mýlíte se také v tom, že se nedá změřit kolik CO2 zůstává v atmosféře, kolik pohlcují oceány a fotosyntéza. Tvrdím, že zhruba polovina v atmosféře zůstává a oceány i fotosyntéza zatím pohlcují zhruba rovným dílem druhou polovinu.
Zároven tvrdím, že toto pan Metelka velmi dobře ví, protože to na NP už několikrát takto uváděl.
J41i47ř69í 62Š24a64m85á82n98e39k
Jojo, v článků ještě chybí upozornění, že obsahuje silně toxická fakta, neodpovídá názoru EK a odpovědný občan EU ctící její hodnoty by jej správně neměl číst ani omylem a pokud přece jen, tak výhradně s bouřlivými nesouhlasem. A že zeleným magorům může četba textu způsobit duševní diskomfort, ba i újmu!

M50i64r84o74s83l90a11v 28Š16e77j70n48a
O jakýchsi toxických faktech v článku píšete? Já tam žádná fakta nevidím. A toxická už vůbec ne. Článek obsahuje výpočty, které se sklenikovym efektem souvisí jen okrajově.
Navíc pan Bartoň kouzlem nechtěného popřel i možnost zvýšení globální teploty díky zvýšené sluneční aktivitě. Podle něho totiž čím vice Země dodává energie, tím více jí vyzáři. A použil na to Stefana s Boltzmannem.
J75a90n 33R43á76ž
Díky tomu, že hodně vědců není hmotně závislích na výstupech své vědecké činnosti, ale na různých grantech, je samozřejmé , že výsledky jejich studií odpovídají cílům, které pro jejich výzkum určil ten, kdo granty poskytuje.
A proto se v hodnocení vlivu člověka na oteplování planety mnohdy liší výstupy vědců, bádajících v komerčním prostředí , od vědců bádajících za peníze získané z různých grantů.
A někteří lidé se pak přidají k jedné "pravdě" a raději spáchají sebevraždu, než aby dál přispívali svou činností k oteplování planety, jako to dnes činí EU.
P93e28t91r 73E48l26i28á53š
A ani na vteřinu vás nenapadlo, že ti ,,komerční,, vědci - třeba zaplacení olejáři - dostávají zaplaceno za to, aby vliv člověka na klima popřeli? Takových příkladů známe kopec - třeba takový A. Kehoe (olovnatý benzín)...
J14. 26G17a68n15a59u96r
Objevilo se tu nové sršení, obecně známé jako Eliášův oheň.....
M22a14r48t57i21n 64N86o62v39á67k
V případě zdejšího Eliáše to ovšem nesrší oheň ale fanatická víra.
J35i22ř46í 92M71i77č39a79n
Houby s octem! Za to můžou Kalousek s Bartošem! ... a Konečná!
B87a90y64o 16X65x
Ovlivňovat počasí uměli lidé už v minulém století a zhusta se to dělalo.... Pokud si někdo myslí, že současné průsery, tornáda, povodně, supercely atd..... jsou dílem přírody, je to jeho věc.....Myslí si jen to, co mocní u vesla chtějí, aby si lidé mysleli, vše je OK.

J12i48ř65í 31K79i73n92d59l
V době kambria (v prvohorách) dosahovala koncentrace atmosférického CO2 asi 7 000 ppm. Což je oproti dnešnímu stavu asi 17× více. Dnes 420 ppm Podle dnešních bouřlivých reakcí nad pouhými 410 ppm oxidu uhličitého a řady studií o vlivu CO2 na globální teplotu musela být planeta Země v kambriu prakticky neobyvatelná. Globální teplota byla 8 až 10 stupňů větší než dnes .V této době se objevují všechny hlavní živočišné kmeny, přestože pozemskému životu dominují dobře známí trilobiti představující asi 50 až 60 % všech tehdejších živočišných druhů. V době jury opět cO2 stoupá nad 2 000 ppm , přičemž je opět doprovázena druhohorní jurskou evoluční explozí. Světu tehdy kralovali dinosauři, kteří byli nejúspěšnější živočišnou třídou, jakou kdy Země nosila. Je CO2 v atmosféře planety Země opravdu tak život ohrožující? Nikoliv, podle řady studií renomovaných vědců právě naopak. Biologové prokázali, že jakmile klesne koncentrace CO2 v atmosféře pod 500 ppm, začínají rostliny trpět. Pokud by koncentrace CO2 klesla pod 170 až 150 ppm, došlo by naopak k masivnímu vymírání rostlin z důvodu nemožnosti fotosyntézy. V době ledové byla koncentrace CO2 někde mezi 3 000 a 4 000. Vliv koncentrace CO2 na globální teplotu tak z dlouhodobého hlediska nelze považovat za prokázaný. Naopak pro vývoj života na Zemi je žádoucí pravý opak - růst koncentrace oxidu uhličitého.

J11i28ř72í 35K71i51n74d32l
To napsali lidé, kteří tomu rozumí víc než vy. Třeba vědci z AV, meteorologové. Vy s jejich závěry nesouhlasíte ???? Takže jste chytřejší než oni a máte lepší znalosti
M21a16r64t62i15n 23K13o80u59t42n47ý
V 13. - 14. století bylo mnohem tepleji než dnes. Díky tomu se do Čech dostaly melouny a meruňky, díky tomu Karel IV. mohl začít ve velkém pěstovat vinou révu. Následné ochlazení na počátku 15. století zasáhlo populaci, dík tučným letům navíc přemnoženou, hladomorem, jehož důsledkem bylymj. husitské války.
To mimořádně teplé období se oficiálně označuje jako klimatické optimum! Bojujeme tedy proti optimu?
J19a55r43o17m87í46r 18H33a93n72z66a98l
Máte pravdu pane autore, ale pozor, poněvadž takový názor, a já ho s vámi sdílím, je extrémě nebezpečný a už se na vás chystají kdejací zelení šílenci s žalobami
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz