Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

J. Kanioková

11. 7. 2011 14:47
Je to šílené, 21. století a pořád je spousta těch,

kteří jsou náchylní podlehnout nějakým fantasmagoriím. Vždycky znovu mě to šokuje.

0 0
možnosti
PR

P. Rada

11. 7. 2011 21:07
Re: Je to šílené, 21.století...

Mě taky až zaráží jak malý vliv má racionalita na chod tohoto světa. Sotva koho třeba zajímá jak vlastně fyzikálně funguje skleníkový efekt a jak lze vyčíslit jeho dopady.... - kdežto boj alarmistů a skeptiků plní stránky sdělovacích prostředků. Tento paradox pak vnímám jako jeden s projevů "šílenosti" tohoto století.

0 0
možnosti
FP

F. Pavlis

11. 7. 2011 13:02
Náboženské

sekty většinou vroubí cestu hlavního proudu. Někdy ukazují na jeho chyby a nedostatky.  Bývají proto podnětem k reformám a částečným úpravám směřování. Nikdy se však nestávají proudem hlavním a v čase bývají omezené, nebo se transformují. Alarmismus je však cosi,  s čím operuje globálně řízená ekonomika a v ní nepochybně racionální bytosti. To mi nejde na rozum jinak, než že se jedná o peníze až na prvním místě a cesta k nim je určena obdobou jezuitského hesla " Účel světí prostředky".  Tady ani sisyfovské usilování nemá jinou šanci než, jak známo,   trvale prohrávat. Je to smutné, ale je to tak....

0 0
možnosti
JS

J. Skála

11. 7. 2011 14:28
Re: Náboženské

Nene, polemizujete s tezí, která není udržitelná. Některé sekty se stávají hlavním proudem. Příklady: Katolická cirkev byla sektou, než převzala vládu nad světem po tisíc let. Hitlerovi se smáli, než se stal diktátorem. A Oteplovači? Ti jsou na nejlepší cestě. Politiky už ovládli, obyčejné lidi zblbli. Teď už jde jen o to, kdy bude ministerstvo lásky a na jak dlouho to bude.

0 0
možnosti
PR

P. Rada

11. 7. 2011 1:52
Konspirační teorie verzus realita.

Je příznačné, že k vlastní podstatě fyzikálně podložených úvah o tom proč omezovat výrobní technologie resp. jejich odpad ovlivnující významě atmosférické procesy - např v důsledku skleníkového efektu, ozonových děr, kyselých deštů... - se pan Kremlík nikde nevyjadřuje.

Jeví se  to tak jakoby pro něj přírodní zákony a zákonitosti smysl postrádaly ale kdejaký náznak pro celosvětové spiknutí je mu živnou půdou na které pak konspirační teorie rozvíjí s velkou chutí až do pikantních závěrů.

Bylo by možná zajímavé, pokud by pod své články uvedl také svůj úplný životopis včetně všech pochybení kterých se kdy lidsky dopustil aby si čtenář mohl doplnit obrázek o jeho kvalifikačních předpokladech a třeba i postraních záměrech podobně jak on toto podsouvá jiným.

Míra iracionality vlivu radičně aktivních plynů na klima planety by pak mohla dostat docela jinou podobu. Mohlo by se ukázat, že naopak je krajně iracionální ta představa, že druh homo své životní prostředí prakticky neovlivnuje.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz