1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

KLIMA: Virtuální CO2 experiment

Před několika měsíci, když jsem prováděl úklid ve svých počítačích a zálohách na discích, našel jsem soubor s výčtem a popisem parametrů a výpočty v tabulkách Quattro.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ganaur 22.6.2021 18:47

Co takhle si najít (wiki) hmotnost atmosféry a tu porovnat s hmotností spáleného uhlí.....:-)

P. Rada 22.6.2021 20:37

To by napadlo průměrně soudné. Odvážnější si hmotnost atmosféry troufnou spočítat vynásobením ze známé geometrie (velikost povrchu cca 510mil km2) a hmotnosti atmosféry odpovídající cca 1kg/cm2 povrchu (proto se taky ona zlidovělá jednotka tlaku takto jmenuje)...

Kružík ale raději provedl afektivní dvoutaktní, demagogicko virtuální experiment na bási pivního blábolu. Cíleně ale hloupě si přitom zaplival zejména na G.N.D., zelené borgy či prdění krav.

Navíc ale nechal podobně smýšlející fosil-mozky podusit ve vlastní štávě. Jen za to mu děkuji.

L. Novák 22.6.2021 20:52

Že tě huba nepálí, magore ;-O zelený vypatlaný! Za těch nejmíň 10 let, co tady opruzuješ svou blbostí, jsi nenapsal jediný text, který by dával smysl. Jenom samé krávoviny dementního bolševika, který se na stará kolena dal k zelené sektě ekoteroristů... Rv !!

R. Tichý 22.6.2021 21:01

Mne by zajimalo, jestli povazujete autorovy zavery za spravne spocitane.

P. Trojan 23.6.2021 18:30

CO2 má velmi pravděpodobně nulový vliv na globální teplotu povrchu Země. Povrchová teplota atmosféry kteréhokoliv kamenného tělesa (planety, měsíce) kdekoliv ve ve vesmíru je dána pouze množstvím energie, která na ni dopadá z místní/místních Slunce/Sluncí a velikostí celkového atmosférického tlaku. Na složení atmosféry nezáleží. Viz nedávné studie v International Journal of Atmospheric and Oceanic Sciences: Inverse Climate Modelling Study of the Planet Venus a An Analysis of the Earth’s Energy Budget, jejichž autory jsou Stephen Paul Rathbone Wilde a Philip Mulholland. Potvrzují tak nezávisle objev Karla Zellera a Neda Nikolova. Vše důkladně propočítáno a vyargumentováno.