30.7.2021 | Svátek má Bořivoj


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 22.7.2021 12:28

Konečně rozumný článek, kéž by jich bylo víc, hlavně od erudovaných osobností. Timmermans je zosobněním těch podvodníků, co chtějí vydělávat na klimatu a že jich opravdu je dost,EURv

P. Rada 22.7.2021 17:59

Pane Písaříku rozumem ověřená data říkají, že celá společnost už století vydělává na zneužívání fosilních paliv na úkor budoucnosti. Takže i Vy chtě-nechtě žijete/vyděláváte doposud na fosilní dluh a mylně si myslíte že je to normální.

Toto riziko bylo dávno známé ale ospravedlnované nadějemi na vědecký a technologický pokrok až tak velký, že v jeho důsledku půjde zavčas dluh vykompenzovat (jaderná energie...). Některé s technologií se v oborech jako informatika opravdu ukázaly velmi přínosnéa doufalo se že vše pomohou zvrátit. Propadákem přesto zůstal stěžejní energetika.

Jinými slovy technologie těžby energií doposud po století vývoje nevedou k růstu efektivity v dominatní masivnosti. Proto problémy rostou, nedá se počítat s masivní recyklací atd. Viz vývoj EROEI.

Vize /naděje na masivní a daleko efektivnější energetický zdroj jak jsou fosily se tedy ukazuje čím dál tím více nerealizovatelná a u fosilů zůstat pro hromadění velejších negativních důsledků nelze.

Lidstvo se takto celkově dostává do vývojově extrémě nebezpečné situace a "rozum" (který předhazujete) proto nabádá alespon ke zmírnění tempa extenzifikace a hledání cest intenzivního rozvoje. Timmermans prostě zřejmě ví co Vy ani netušíte.

L. Písařík 22.7.2021 18:17

Nejásám nad tím a taky chci mít lepší vzduch. Přesto nejsem přesvědčen o vlivu lidské produkce CO2 na životní prostředí v tak masivním účinku. Jinde se dočtete, že klimatické změny, které nyní provedeme se projeví nejdřív za 30 let. Usuzuji že tedy ty změny, které se nyní projevují jsou následkem klimatu pře 30ti lety. Ale tehdy se nic nedělo, nebo je to jinak? Jestli chcete vědět víc, vyhledejte si respondenta kousek pode mnou, který upozorňuje na stanovisko erudovaných odborníků a zkuste získat fakta absorbovat - tuším - je to stanovisko UK. Když ten T. ví více, proč to neprozradí ?

L. Písařík 22.7.2021 18:26

Odkaz nehledejte, někdo už zapracoval.

V. Petr 22.7.2021 21:33

Pokud by zelení svým blábolům o zlém CO2 sami věřili, MUSELI by podpořit jadernou energetiku!