23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

KLIMA: Velekněz Timmermans káže

Tak jsme se od místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse dozvěděli, že za nedávná tornáda a povodně může člověk, ale Evropská komise má dokonalý klimatický plán: Omezíme tyto hrůzy, když v Evropě přejdeme na elektromobily!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 22.7.2021 8:00

Nehledejte spiknutí tam, kde jev lze vysvětlit pouhou blbostí. Zde blbostí zelenou.

Nicméně je pravda, že na blbosti se vydělává nejlíp.

J. Pavelka 22.7.2021 7:59

To ale bylo o hoooodně dřív, když informace o tom, že tornádo smetlo tři vesnice, dorazila do hlavního města po roce....Ať z jakéhokoli důvodu tornádA jsou popravdu častější než dřív...a pětisetletá voda před pár lety takíé nebyla něčím s čím by se setkávala každá generace

J. Nevrkla 22.7.2021 7:57

Já bych řekl, že alespoň v Česku už se oteplování zastavilo.

J. Jurax 22.7.2021 7:56

Stručně - Timmermans je blbec s mozkem prožraným zelenou plísní. Bohužel díky nepříznivému úradku zlomyslných bohů nám vládne.

Bohů, jsou-li jací, ne lidí, neboť členy EK lid nevolí, ty blbečkové z brusele po pečlivém výběru jmenují k obrazu svému.

M. Šejna 22.7.2021 7:55

Pane Rado,

žádné klimatické problémy nepřibývají.

V dobe covidové pandemie je dokonce neměli ani zelení politikové. Řešili důležitější věci.

Zdá se, že už jim otrnulo.

M. Šejna 22.7.2021 7:52

Oteplování se zastavit momentálně nedá.

I kdybycbom teď ze dne na den přestali vyrábět, topit a používat dopravu, zastavilo by se oteplování možná za 30 let.

A protože se nic z toho zastavit nedá, bude se oteplovat dál.

Mě to oteplování nevadí.

V. Vaněk 22.7.2021 7:49

Koniáš ?

P. Rada 22.7.2021 7:48

Meteorolog Šálek už druhý den za sebou bagatelizuje narůstající klimatické problémy projevující se v dynamice počasí - ačkoli sám jejich řešení ani nenastinuje. Jako by se pro něj klima měnilo nevýznamě a počasí bylo dostatečně predikovatelné. To co se tedy evidentně už nyní s klimatem děje (tání ledového pokkryvu Arktidy a takto navozené změny dynamiky podnebí) je mu nejspíše málo. Pravdu má přitom v tom, že součastné aspekty jsou jen střípky v širším klimatickém nadhledu. Ten však ale může fakticky předznamenávat počátek nevratné civilizační katastrofy.

https://www.databazeknih.cz/knihy/sest-stupnov-posledne-varovanie-454316

Š. zjevně neváhá v komentáři k ústnímu projevu konkrétně Timmermana používat metod nadneseného zesměšnování (Velekněz...). nebo překrucování původního smyslu:

... počasí je nevyzpytatelné po celém světě a je to důsledek lidské činnosti...

- na: ...."za nedávná tornáda a povodně může člověk, ale Evropská komise má dokonalý klimatický plán: Omezíme tyto hrůzy, když v Evropě přejdeme na elektromobily!"....

Používá tedy metodu, jakou praktikují děti rády si efekty řetězového zkomolování užívající ve hře "tichá pošta". To vše ale na portálu pro dospělejší kde taková jiskřička u některých podněcuje až daleko vulgárnější odezvu. Věcné diskusi se ale Š. vyhybá.

Podle pořekadla... "nejvíce potěší neštěstí druhého"... to tedy vypadá nadneseně tak, že Š. sám je na tom až tak zle, že jsou mu všechny negativní dopady narůstající dynamiky podnebí pro lidstvo málo a rád by kolem sebe častěji viděl ještě větší zkázu. Takové přání se jemu a jeho okolí může vyplnit.

J. Nevrkla 22.7.2021 7:32

Já ne. Jediné pozitivum by bylo, a já se obávám, že se ochlazovat bude, že se zavře huba hlasatelum uhlíkové neutrality a budou vykopnuti s hanbou.

R. Tichý 22.7.2021 7:32

Ano, u moci jsou chrochtajici a zdatne jim podkuruji nevzdelani pisalkove. Jako uderne oddily slouzi pubertaci s pocitem "pravdy a spravedlnosti".

R. Vacek 22.7.2021 7:29

Pro nápravu nezbedného počasí fungují lidské oběti. Tak to úspěšně praktikovali Aztékové. Měli bychom se k tomu vrátit a začít obětováním veleknězů konkurenčních vír.

J. Nevrkla 22.7.2021 7:28

Zimmermanem je úchyl, o tom nemám pochybnosti. Běda těm, kterým úchyl vládne.

L. Hančar 22.7.2021 7:19

Pod pláštíkem koronaviru - koronavíry provádí struktury NWO nevratné kroky podle novodobých utopických scénářů. Je dobré si uvědomit, že loutkovodiči i loutky ( u nás Babiš a spol. ) jsou ale úplně za vodou, nekonečně buhatí. Udělali si ze světa hračku na zahánění nekonečné nudy bohémského života mocných.

J. Vintr 22.7.2021 7:09

Zdůvodňování ekonomické a energetické sebevraždy Evropy záchranou klimatu je samozřejmě naprosto idiotské a věřit tomu můžou jen hlupáci. Bylo by ovšem důležité odhalit, kdo za tím stojí a co tím sleduje.

R. Langer 22.7.2021 7:08

Je to tak, klasickým příkladem u nás budiž Troubky. Ale jsou tam zase levné pozemky, no, a sto let nebyla voda... ;-)

R. Langer 22.7.2021 7:06

Jak já se těším, až se začne ochlazovat... ;-D

R. Langer 22.7.2021 7:05

No, největší vlny veder byly na Zemi, když ještě nebyli ani lidé, a tedy ani žádné elektromobily. Souvislost elektromobilů s vlnami veder je tedy jednoznačná! Čím více elektromobilů, tím méně vedra! ;-D

P. Dvořák 22.7.2021 7:02

Copak v zátopových oblastech, ale někde staví domky i v bývalých korytech (rozuměj: zregulovaných, odkloněných) řek a protože je i mnohakilomerové koryto nad těmito domky krásně vybetonované, řeka si zkrátka jednou na svoji bývalou cestu vzpomene.

A když už je to jednou spláchlo, proč tam ty domky nepostavit znovu. Vždyť to byla "stoletá voda", že.

;-D 8-o ;-€

J. Pankovic 22.7.2021 7:00

Chce to lidskou obeť. Pan Rada v zàjmu zàchrany planety to jiste ràd udelà, on neni pouhy źvanil ;-)

T. Pospěch 22.7.2021 6:24

No já nevím, ale v příspěvku p.Labaje čpí ironie na sto honů a Vy mu nadáváte do blbců. Asi ještě nejste probuzený.

Jeho příspěvek mi připomíná závěr, že když se při vykopávkách ve starém Egyptě nenašly telefonní dráty, tak pro komunikaci používali Egypťané mobilní telefony.

A. Forman 22.7.2021 6:07

Hlavně lidé více soužili s přírodou a nestavěli v zátopových oblastech ani kozí chlívky..... a voda si cestu vždy najde, hlavně ty původní......

J. Lukavsky 22.7.2021 5:59

"bezskrupulóznímu veleknězi nějaké totalitní sekty" za ty peníze bude žvatlat cokoli. Zítra opak dneška. To, proč se dneska "kumulují" přírodní katastrofy je výsledek televize. Ta je na místě vždy a všude a samozřejmě to podává patřičně dramaticky. Dřív tornádo či povodeň smetly 3 vesnice a do hlavního města a novin to došlo až za rok a spíš vůbec. Tím nechci nikterak zlehčovat tragédii v Německu, ale povodně tam byly i dříve, jen domů a lidí kolem řek bylo mnohem méně a spoléhali na sebe. J.L. end

A. Forman 22.7.2021 5:56

Elektromobilitou proti tornádům..... tak tohle může opravdu tvrdit jen blbec jako jste vy a Timmermans...... a samozřejmě další trotlové.....

K. Machala 22.7.2021 3:59

Výborný článek a grafy, děkuji!

P. Labaj 22.7.2021 2:08

Autor ale v článku potvrzuje názory pana Timmermana.

Před 90 roky byla větší vlna veder proto, že tehdy bylo mnohem méně elektroaut. Teď už přece jen nějaká jezdí, tak už to s těmi vedry není tak hrozné.

Takže pan Timmerman má opět pravdu. To ale není jinak překvapivé, protože v Evropské komisi pracují nejlepší mozky Evropy.

M. Šejna 22.7.2021 0:30

Timmerman není klimatolog ani meteorolog.

Je to politik a politikové lžou i o klimatu.

Mnohem zajímavější ale je, že ještě před zhruba 8 lety lety zpochybňoval meteorolog Šálek globální oteplování. Vysmival se klimatologům, že jim nevycházejí modely. A zcela neprofesionálně předpokládal, že už se oteplovat moc nebude.

Dokonce na to uzavřel dlobodobou sázku, kterou s výjimkou prvního roku pravidelně prohrává. ;-)