Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seF26r22a71n29t20i90š86e66k 10N52a54v71r35á52t51i64l
Stále čekám na článek zelených odborníků, kteří by nám vysvětlili jaký vliv na přírodu, flóru, faunu a oteplování mají rozsáhlé fotovoltaické pustiny ohrazené vysokými ploty a s chemicky vypalovanou trávou. Stejně jaký vliv na oteplování mají vybetonované areály s krabicemi velkoskladů. Zůstává to mimo pozornost zelených aktivistů, kteří jinak slídí ve sklepech, kuchyních a ložnicích občanů, zda jsou tam dodržovány tepelné a klimatické normy.
V25l41a97s21t79a 81M82o75k48r40ý

R79o76s46t65i61s11l42a64v 60M70e55i14š28n29e51r
s kolísáním podnebí a teploty na Zemi člověk nenadělá vůbec nic. byly epochy kdy průměrná teplota byla cca o 12 stupńů vyšší ( kambrium), nebo naopak. každý kdo chtěl přežít, se musel přizpůsobit. takže přizpůsobit se snad zvládneme. nebo ne?
V92l11a91s74t55a 87M71o88k85r75ý

P46e36t53r 43K39u94b79á78č
Mimořádně zmatený článek plný chyb.
Nicméně - kdysi se říkalo, že komunistickým médiím můžete věřit jen časové znamení a předpověď počasí.
V nové době mám už problém i se zprávami o počasí.
V rádiu vykládají o katastrofálních vedrech a prognózují, že teplota "na východě republiky" stoupne na hodnoty které se mi nepodařilo dosáhnout ani ve skleníku.
Ořešáky v okolí - neměly až do tohoto týdne listy a vypadaly jako zmrzlé. V červnu stoupne teplota nad 20 a už je to katastrofa.
Ještě před pár lety jsem si dělal srandu, že i slunečné počasí bude katastrofa - a je to tady.
Možná obecněji - nevím co dnes není příznak nějaké přicházející katastrofy.
V65l17a89s63t85a 92M69o91k86r89ý


P93a69v36e79l 90M38a88c80h83e73k
Klima se měnilo, mění a měnit bude a člověk na to nemá žádný vliv. Ale dá se na tom postavit skvělý business plan a vydělat astronomické prachy. A bez rizika.
M83i45r18o87s59l89a24v 73Š88e31j30n74a
Přesně tak,
a proto nemají na klima žádný vliv ani soláry, větrníky, vyasfaltované plochy ...
P74r34o61k22o61p 39P24r97o14p63e11s
"Vyplývá to ze středeční zprávy Výboru pro změnu klimatu (CCC)"
Jestli je to podobný spolek, jako IPCC nebo náš Ústav výzkumu globální změny AV ČR – CzechGlobe, tak těm jde prostě o chleba a strašení je podmínkou jejich existence.
M80i94r26o48s65l45a24v 54Š58e20j16n94a
Vy jste tak nechápajici, Všepochopile Šebesto, že ani při troše snahy nic nepochopíte.
Furt se tu řeší, jestli máme proti oteplování bojovat, nebo se na teplé klima adaptovat. Když pak CCC sdělí, že infrastruktura Británie není na teplé klima připravena, což každý při troše snahy chápe tak, že není adaptována, tak to stejně nic chápete, a automaticky to kritizujete.
O30. 98M11.
"Ten ukazuje, že se záření Země do vesmíru zvyšuje a z toho mimo jiné plyne i to, že se musí zvyšovat i množství sluneční energie dopadající na zemský povrch. Toto měření je tedy zejména důkazem toho, že klesá albedo (odrazivost) Země, a proto na Zemi dopadá více energie a zvyšuje se tak její střední teplota."
To máte hned dva zcela chybné zjednodušující závěry.
Množství energie DOPADAJÍCÍ na zemský povrch je na albedu zcela nezávislé, na albedu závisí množství energie, která se ODRAZÍ zpět.
Množství vyzařované energie není důkazem že albedo klesá, může být důkazem, že a) roste množství energie dopadající, b) albedo roste a víc dopadající energie se odráží, c) mix obého.
A13l95e77š 94T13e65p68l28ý
Vaše teorie platí, pokud "zanedbáte" vliv oblačnosti.
Jenže bílá oblačnost výrazně zvyšuje albedo Země - a oblačností odražená energie na povrch nedopadá...
Je pozorován citelný úbytek oblačnosti - a tedy více energie dopadá na zemský povrch.
I sám panel přiznává, že se otepluje rychleji, na předpovídají slavné "modely" založené jen na CO2 a "zanedbávající" nejvýznamnější zdroj tepelné energie pro planetu - Slunce...
V93l11a28s78t76a 58M66o84k69r29ý
Ono je to spíše o tom,
že mnozí lidé zapomněli používat schopnosti předků i mozek, takže čekají co jim poradí ti v televizích.
M44a36r91c43e50l 58N38o73v75ý
Klimatická chyba
M71i63r68o39s40l22a59v 36Š28e30j18n60a
No jasně.
Stačí vyhrabat umělé tůně na poli a v lese, a hned se nám začne globálně ochlazovat.
M44i21r75o31s47l47a66v 47Š94e91j35n45a
Víte, proč dnes bude v Česku teplo?
1) protože studený severní vítr narazil v Krušných horách na větrníky a odrazil se zpět do Německa. V Čechách proto fouká vítr jižní.
2) protože fotovoltaika přitahuje teplo ze Slunce a proto se Česko otepluje. bez fotovoltaiky bychom se dnes třásli zimou.
3) protože lidstvo nemá na klima vůbec žádný vliv.
J75a85n 71M18a68t54ě29n66a
Tak konečně vím, proč dnes u nás ráno zase mrzlo. Je to tím, že nemám FV.
V38i88k96t63o35r 71S86e65m26b32e47r
Jako pragmatický fyzik musím říct, že globální oteplovači a podobná klimakterická individua mě baví svým nespoutaným humorem. Smích je jedním z nejlepších léčiv. Takže jim děkuji za údržbu mé duševní životosprávy.
https://www.youtube.com/watch?v=CGj85pVzRJs&li...
J64i60ř68í 98H25o26u22s12a
Jen směj, dokud smíš .....
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz