24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

KLIMA: Útok na široké frontě

Útok na svobody (a peněženky) občanů vedený pod „false flag“ svobody, demokracie, spravedlnosti, rovnosti či záchrany Zeměkoule, je rozprostřen na široké frontě. Médii prováděný „brainwashing“ je totální, prostor je zaplněn polopravdou i obyčejnými lžemi „postfaktické reality“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chodur 27.11.2018 0:26

Upresneni.

Soukrome pozemky jsou kontrolovane na urovni mesta, county a Statu. Lesy vlastnene statem a federalni vladou jsou kontrolovane svymi vlastniky, to jest primo statem nebo federalnimi urady. Existuji tudiz rozdily v zavislosti na lokaci. Mesta a counties mohou mit ponekud odlisne zakony ale ty jsou silne ovlivnene statni a federalni politikou. Stat ma mocenske mechanismy, ktere uplatnuje na zakonodarstvi mest a counties. Tudiz stat ma skutecne velky vliv. Federalni vlada je stale pecpana levicovou byrokracii, ktera brzdi a blokuje Trumpovy zmeny a i kdyz dochazi k postupne a omezene vymene personalu (bohuzel tezko rict do jake miry), je to pomale a nenapadne. Trump a prislusna byrokracie maji kazdy sve duvody aby o tomto procesu nemluvili a levicove media to umoznuji. Pokud si nekdo mysli ze soukrome vlastnene pozemky ma plne pod kontrolou soukromy vlastnik tak se osklive myli. Vlastnik musi splnovat vsechny patricne zakony a narizeni, jeho vlastnictvi ho pouze nuti osobne financovat dodrzovani prislusnych zakonu. Dodrzovani zakonu neni stejne v ruznych jurisdikcich, nekde je kontrola striktni a jinde muze byt laxni. Take plati jednoducha existence zalujici strany. Muze to byt osoba ktera ma proste potrebu nekomu ublizit nebo ktera byla nejakym zpusobem poskozena aktivitou obvinene strany. Inspekce spise reaguje na stiznost, nebo v pripade novostavby ovlivnuji odstraneni chranenych stromu. Pozarnici delaji obchuzky a posilaji dopisy se vzkazy s pozadavky o odstraneni hazardnich situaci. Kalifornske lesy jsou vetsinou jehlicnate a tudiz silne horlave, velka cast statu je polopoust se suchou travou a suchomilnymi rostlinami, ktera je neuveritelne horlava. Environmentalni zakony na vsech urovnich jsou podle me nejvetsi pricinou pozaru. Stat a nizsi stupne kontroly primo nutily nahradit travniky/kere narocne na spotrebu vody kolem domu suchomilnymi rostlinami a kamennou drti; hlavne penalizovanim vetsi spotreby vody a take popularizovanim takovych alternativ.

J. Kanioková 26.11.2018 22:14

V článku čtu -

Náš zrovna tak šarmantní jako nekompetentní guvernér Jerry „Moonbeam“ Brown prohlásil, že všichni popírači klimatických změn definitivně přispívají k lesním požárům v severních a jižních oblastech Kalifornie, zrovna tak jako k dalším požárům v nastávajích létech.

Ale nedávno jsem natrefila na argument, že se tam nelikvidovalo listí... tedy mě zelené téma moc nezajímá a neznám terminologii.

Ale bylo to napsáno, s dalšími argumenty, tak logicky, že tomu docela věřím. A netuším, jestli se to u nás praktikuje.

L. Novák 26.11.2018 22:23

Re: V článku čtu -

Ona např. i taková skleněná láhev pohozená někde na osluněném místě se suchou trávou apod. může při vhodné souhře okolností fungovat jako čočka koncentrující sluneční záření do malé plochy, kde dokáže zapálit podklad a způsobit požár... Oteplovači z toho odvodí vysokou četnost výskytu požárů v důsledku klimatických změn... :-D

P. Zinga 26.11.2018 16:29

, Annalena Charlotte Alma Baerbock,

Může se někdo normální jmenovat takto? Jde o spolkovou předsedkyni Zelených v SRN.

P. Rada 26.11.2018 16:57

Re: , Annalena Charlotte Alma Baerbock,

Pane Zingo - nehlede na tuto konkrétnost - může být jméno poukázkou na lékařskou (nezaujatou) anamnézu? Podle Vás zřejmě na činech či potížích nesejde - že?

"Normální" je dnes totiž také to, že "svět se zbláznil".

Já dodávám, že se "zbláznil" v důsledku zdrogování surovinovými zdroji až tak, že naprostá většina lidstva neví co se s ním děje a uznává za měřítko kvality života peníze odtržené navíc od surovin či jiného hodnotového krytí. V maloobchodě to vidět není - zkuste se ale podívat na výše státních dluhů. To je přeci anamnéza také "na zbláznění".

M. Prokop 26.11.2018 17:29

Re: , Annalena Charlotte Alma Baerbock,

Vaše anamnéza?

P. Rada 26.11.2018 19:47

Re: , Annalena Charlotte Alma Baerbock,

Pokud jde o Vás pane Prokope tak anamnésou je absence ověřitelných údajů v příspěvcích a vysoký podíl afektivně laděných.

L. Novák 26.11.2018 20:23

Re: Pavel Rada

Když otevřu komentáře a vidím tady nickname "Rada", hned mi je jasné, že zase tohoto podvodníka s odkazy a spamujícího manipulátora vypustili z léčebny pro léčení závisostí...

M. Prokop 26.11.2018 17:29

Re: , Annalena Charlotte Alma Baerbock,

Za jméno nejspíš nemůže. Za to melounství jo.

P. Rada 26.11.2018 19:57

Re: , Annalena Charlotte Alma Baerbock,

Melounství jakožto pozůstatek bolševismu který se chtěl pod zelou vlajku ekologie u nás schovat a takto přežít odsuzuji jako projev stupidity či kolektivní hlouposti.

Potřebuje ale článek k tématu ničivých požárů v Kalifornii takovouto ikonku jako své moto?

Má snad autor za to, že jen změnou politického ladění bez faktických dopadů na konzumní životní styl rozvíjející imise skleníkových plynů se dá odvrátit katastrofa do které svět už před půlstoletím vstoupil?

L. Novák 26.11.2018 20:24

Re: , Annalena Charlotte Alma Baerbock,

Běž blábolit do Greenpeace, magore!

V. Petr 26.11.2018 21:25

Ještě jednou, považujete skleníkové plyny za takové

nebezpečí, že jste pro snížení jejich emisí ochoten podpořit jadernou energetiku?

P. Rada 27.11.2018 5:21

Re: Ještě jednou .... či spíše opakuji posté.

Jadernou energetiku rozhodně podporuji ale především tu relativně efektivní (dle EROEI) při které je všem dostupným zdrojem jaderná fůze na Slunci.

Např. každý v česku takto na 1m2 může využívat 1MWh energie ročně. Kolik procent s toho přirozeného zdroje využíváte Vy a s jakou efektivitou?

Pokud po půlstoletí vývoje někdo konečně bezpečně a efektivně zvládne využívání štěpné jaderné energie v uzavřeném palivovém cyklu a takový proces bude schopen rozumě nahradit současné fosilní zdroje, budu bezpochyby velmi rád a budeli to možné jsem ochoten ho podporovat.

Nyní ale v situaci historického maxima spotřeby obecně považuji za efektivnější cestu úspor jak cestu tvorby jakýchkoliv nových zdrojů.

Nejsem tedy ochoten podporovat fantazie o tom, že už dnes někdo efektivní štěpnou technologii dokáže komerčně realizovat a nechci na technologickou nedořešenost štěpných technologií zbytečně doplácet. Tuplovaně za situace kdy se energiemi velmi často a očividně plýtvá.

L. Novák 27.11.2018 16:07

Re: Ještě jednou, považujete skleníkové plyny za takové

Tak vidíte... Je to zjevný negramota jak technický a přírodovědný, tak i ekonomický. Zbytečné diskuse se zeleným magorem.

J. Sinnreich 26.11.2018 15:54

Klimaticka zmena v Kalifornii

Sucho, vitr a lesni pozary byly v Kalifornii od nepameti a opakuji se kazdym rokem. Tragedie, jako posledni ztraty na zivotech v Paradise, vyvolava masivni priliv lidi, kteri si stavi domy v lokalitach doslova uprostred lesa. Spolu s nedostatkem vody a naprostou ignoraci lesniho hospodareni (kaceni, cisteni podrostu a kontrolovane vypalovani susin) to nutne vede ke katastrofe. Vymluvy socialistickeho guvernera Browna na klimatickou zmenu jsou mnohonasobne opakovanym nesmyslem.

P. Rada 26.11.2018 16:25

Re: Klimaticka zmena v Kalifornii

Výmluvy by se mohli týkat jednotlivého požáru, Něco jiného jsou jevy tak nezvladatelné a neobyčejně četné a to až tak, že je nutné i při dnešní technice evakulovat celá města. To tam odnepaměti rozhodně nebylo!

Výmyslem není ani měnící se proudění vzduchu nad kotinenty. Od nepaměti také existovaly v Karibiku hurikány - ale jen v poslední době Sandy (https://cs.wikipedia.org/wiki/Hurik%C3%A1n_Sandy) či naposledy Florenc. Oba tyto měli anomální dráhu. Ve svém závěru se stáčely severozápadním směrem zatíco všechny dřívější potovali nad Golfským proudem k severovýchodu.

Kalifornii postihl také dlouhodobý výkyv suchého kontinentálního vzduchového od východu. Proudění které nejprve vysušovalo porosty a posléze navodilo rychlé rozhoření požáru. Podívejte se průběžně na www. windy.com kolik kde a kam jaký vzduch fouká a další aspekty. Zde je vidět i aktuální sycení vzduchu CO s nedokonalého spalování v požárech:

https://www.windy.com/cs/-Zobrazit-p%C5%99idat-vrstvy/overlays?cosc,34.642,-118.806,6

J. Vintr 26.11.2018 17:06

Re: Klimaticka zmena v Kalifornii

Rozdíl mezi "normálním" a nezvladatelným požárem je u porostů, které tvoří většinu lesů v Kalifornii. Borovice, které tvoří většinu porostů, mají tlustou kůru, která dělá stromy hodně odolné proti ohni, takže při běžném požáru shoří jen suchý podrost a spadané větve a živé stromy hořet nezačnou. Pokud se ale oheň dostane pod tuto kůru, tak hustou pryskyřicí prosycené dřevo hoří jako napalm a prakticky nejde uhasit.

P. Rada 26.11.2018 20:12

Re: Klimaticka zmena v Kalifornii

Pane Vintr psal jsem o něčem jiném. Tak to zkusím ještě jinými slovy. Pokud by v Kalifornii foukal vlhký vítr od pobřeží směrem k Nevadské poušti - požáry pokud by vůbec vznikly by v ní končily.

Pokud dlouho i při běžných teplotách fouká suchý vítr s pouště do lesů vysuší je tak, že přestávají asimilovat až postupně začnou schnot a právě tím se stávají stravitelné ohnivému živlu. V tom smyslu souhlasím s odolností navozenou kůrou a vlhkostí pod ní.

Podobná situace stále častěji hrozí i u nás. Račte se podívat jak roste podíl uschlých stromů v lesích ČR a zkuste si projít typy vzdušného proudění které převažovaly nad našim územím poslední rok. Takovéto situace nahrávají požárům i tam, kde dříve byly vzácné nebo zvládnutelné. Naše štěstí je zatím jen v tom, že se u nás v suchém létě nevyskytují tak silné suché větry jak nyni v Kalifornii situované mezi pouští a oceánem. Na jak dlouho?

P. Zinga 26.11.2018 14:12

Jeden z mála, co přiznal chybu

https://www.breitbart.com/politics/2018/11/14/delingpole-we-really-muffed-it-scientist-admits-error-in-hyped-global-warming-study/

"Zprasili jsme to".

P. Rada 26.11.2018 14:46

Re: Jeden z mála, co přiznal chybu

Ano tu a tam někdo přizná chybu. Zinga ale paradoxně doposud ani nedementoval svůj výrok zde na NP, že záření černého tělesa závisí na jeho hmotnosti.

Právě proto se ale řada studií dělá naprosto nezávisle a vážnější výstupy pro media si soudní nechávají korigovat. Všechny teplotní světové řady přitom vypovídají o dokonce nárůstu GW. Navíc se tedy ukazuje, že změny klimatu probíhají rychleji jak si vědci ještě před desetiletími mysleli. To prostě proto, že jednak v té době nebyli schopni započítat všechny kladné zpětné vazby ale také proto, že neznali realitu budoucího chování člověka které se dnnes imisně vyvíjí spíše podle dříve nejpesimističtějších scénářů.

Ano "zprasili jsme svět". Pokud se podíváme např. na schnoucí lesy či řeky doposud na minimech celoročních průtoků, tak to má i zde své zřejmé dopady. Namátkou:

http://tn.nova.cz/clanek/sucho-nici-stromy-v-cesku-varuji-odbornici-odumiraji-cele-lesy.html

http://www.silvarium.cz/zpravy-z-oboru-lesnictvi-a-drevarstvi/nejen-smrky-schnou-duby-i-borovice-stat-da-mozna-lesnikum-miliardove-odskodne-ct24-cz

P. Zinga 26.11.2018 16:31

Re: Jeden z mála, co přiznal chybu

Já si to Rado, nepamatuji, tak mi to připomeňte, kdy a kde.

S. Kneifl 26.11.2018 19:04

Re: Jeden z mála, co přiznal chybu

No, pane Rado, o pár příspěvků níže jste chtěl "rozpouštět" vodní páru ve vzduchu, tak si radši zametejte před vlastním vědeckým prahem...

Druhý odstavec máte úplně naopak – správně má být, že zatímco růst CO2 probíhá podle nejpesimističtějších scénářů (business as usual), růst teplot zase odpovídá scénářům nejoptimističtějším.

P. Zinga 26.11.2018 14:09

Přiznám se, že jsem měl kraťoučký pocit

škodolibosti ale i okouzlení, když jsem v TV viděl hořící elektrický sloup. Fantastická podívaná...Pár dní na to zaznělo v reportáži, že i ti, co nevyhořeli, budou několik týdnů bez proudu, protože shořeli sloupy...

Panenko skákavá, nemocnější a nejpokrokovější země a elektřinu a kdo ví ještě co vedou po dřevěných sloupech! To i v Jetřichovicích, než zahrabali dráty do země, vedly tyto po železobetonových sloupech.

A některá města USA se příliš neliší změtí drátů od ulic třeba Indie.

J. Vintr 26.11.2018 14:16

Re: Přiznám se, že jsem měl kraťoučký pocit

U nás nemáme zemětřesení ...

F. Houžňák 26.11.2018 14:38

Dřevo je levné a v Americe je všude strašně daleko,

tak to dělají ze dřeva. Vedení ve městech jsou ovšem velmi půvabná. Ale předminulý týden v Kalifornii jsme viděli i sloupy betonové. Taky jsme viděli spousty větrníků, když se sjíždí od Yucca Valley k Cabazonu, a skoro všecky stály.

M. Prokop 26.11.2018 17:31

Re: Přiznám se, že jsem měl kraťoučký pocit

Dokonce i hodně domů mají dřevěných. A nepřipadá mi, že by žili v nepohodlí.

J. Lepka 26.11.2018 14:03

Specielně pro pana Radu:

Nedávno, předevčírem nebo možná o den dříve proběhla medii zprávička o nálezu kostěné brusle na Zbraslavi a učiněn vcelku logický závěr, že v době vzniku, což mělo být 15.století řeky zamrzaly na delší dobu a tudíž brusle byly logickou volbou. Přibližně z téže doby jsou popisováni z Nizozemí a severských zemí. Je zvláštní, že z těchže severských zemí, jejichž záznamy a kroniky popisují Grónsko jako zelenou zemi, kde se pěstovalo obilí, ovšem v době předcházející dobu vzniku naší brusle asi o půl tisíciletí, říká se tomu středověké klimatické optimum. Obávám se tedy, že ke klimatickému kolísání teplot na severní polokouli dochází vcelku pravidelně a bez ohledu na lidskou činnost. Chápu, pane Rado, že to nekonvenuje s vaším náboženstvím, s tím se ale budete muset smířit.

P. Rada 26.11.2018 15:09

Re: Specielně pro pana Lepku:

Pane Lepko nevím která kronika či spíše který její interpret uvádí Gronsko jako zelenou zemi ale je to tvrzení krajně povážlivé - ačkoli Vám příznačné.

Dodnes totiž vrty ledovými jádry ukazují, že naprostá většina Gronského ledovce je stará přes sto tisíc let!!! - "S tím se ale budete muset smířit".....https://cs.wikipedia.org/wiki/Gr%C3%B3nsk%C3%BD_ledovec

O tom, že klima na planetě kolísalo vždy nepochybuji - pochybuji o opakovatelnosti dnešního kladného teplotního gradientu. Ten s tak velkou strmostí nenastal minimálně milionů let...... http://climatemap.blogspot.com/2013/03/posledne-velke-oteplovanie.html

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/All_palaeotemps.png

http://www.ipcc.ch/report/graphics/images/Assessment%20Reports/AR5%20-%20WG1/Chapter%2005/Fig5-07.jpg

A. Alda 26.11.2018 13:54

Kdybych jako vlastník lesa,

platící z lesa velké daně, nesměl v lese kácet (a tedy ani neměl kde sázet to, co bych chtěl), pak bych patrně i já ten les zapálil. Kde není les, není ani státní "ochrana" lesa.

Je to podobné, jako když se u nás kdysi dávno zapalovaly "družstevní" stohy. Nebo jako když dnes člověk, kterému exekutor chce sebrat barák, si ten dům zapálí nebo vyhodí do povětří.

P. Rada 26.11.2018 16:03

Re: Kdybych jako vlastník lesa,

Pokud by jste ve svém skleníku pěstoval nezdaněně svůj les a měh vše dobře utěsněné - a zapálil ho jednou pro vždy - tomu by se asi nedalo zabránit.

Souvislost kterou přehlížíte je ale vaše součastná a imunulá sociální situace. Jako miminko jste bral od okolí prostě proto ,že jste chtěl žít.... Pak jste dorostl, zesílil, osamotnil se... a zřejmě přitom pozapoměl, že "okolí" něco dlužíte a to právě v té míře kterou i vás svého času "poddrželo". Proto že vás podrželo očekává něco podobného třeba v podobě daní.

Nekrofilní trendy ale někdy mají u lidí navrch až tak moc, že dotyčný se sebou spálí i ledacos v okolí. To už si rozumné okolí, které tolerovalo úniky danové... obvykle nemíní nechat líbit.