17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

KLIMA: Solyndra

Solyndra vůči levné čínské konkurenci není schopna obstát ani se zelenými dotacemi. A to od státu dostala v roce 2009 půl miliardy amerických dolarů. Tyto peníze už daňový poplatník neuvidí. Trapas je, že Obama firmu v roce 2010 vychvaloval, ačkoli už dva měsíce předtím byly zprávy, že firma je nesolventní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 13.10.2011 19:11

Základní předpoklad moudré světové eko-vlády se tedy nenaplnil.

Hrozí totiž, že zisky z tohoto neokoloniální ambice majícího enviromentálního byznisu se proti původním předpokladům přestěhují do Číny. Možná, že se dočkáme toho, že tento byznis , nebo přinejmenším jeho čínská verze bude v Evropě zavržena obdobně, jako byly v EU (hloupě) zavrženy geneticky modifikované plodiny. A my budeme poslušně kupovat tu jedině správnou, byť drahou, dotacemi zdegenerovanou a pro nás nepotřebnou, eko-technologii německou (dokud nezkrachuje).

B. Rybák 15.10.2011 12:07

Re: Základní předpoklad moudré světové eko-vlády se tedy nenaplnil.

Díky čínské konkurenci se sluneční údolí změnilo na slzavé údolí i v Německu.

R. Tichý 13.10.2011 12:59

Konspirace na druhou

"Kdo za firmou Solyndra stojí? Lidé, kteří věří konspiračním teoriím o spiknutí zlých naftařů klimaskeptiků, tomu asi neuvěří."

Myslím, že se od zelených začnou zývat hlasy, že ti naftaři to udělali schválně, aby poškodili dobré jméno "zelené energie"  ;o)

V. Kremlik 13.10.2011 17:00

Re: Konspirace na druhou

Tohle už vymysleli s Pachaurim. Pry klimaskeptik Bush dosadil naftare Pachauriho, aby IPCC zdiskreditoval. Cili cokoli spatneho udelaji ekologiste, za to mohu saboteri z rad klimaskeptiku.

F. Matousek 13.10.2011 9:39

to je nádhera!

zelenej ekoblbinec je predevsím úzasnej bussines.

A ten si nenechá ujít ani pan Kaiser olejovej magnát, to dá rozum.

V. Kain 13.10.2011 13:21

Re: to je nádhera!

Obama nesmí být podruhé zvolen,je to nebezpečí pro celé USA.Doufám,že se američani poučili a černocha - muslima už nikdy nezvolí.