23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

KLIMA: S nadšením do doby kamenné

Indoktrinace klimatickým alarmismem prostoupila i u nás mnohé až do morků kostí. Dosavadní vědecké poznatky neopravňují ke spuštění panických opatření na záchranu před globálním oteplováním, znamenající zchudnutí a ztrátu svobody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 15.10.2021 23:33

"Zdůrazňuji, že v případě zelené křivky se jedná o možný model historického průběhu koncentrací CO2 v atmosféře. Netvrdím, že přesně takový průběh určitě byl. Ale ani druhá strana nemůže vyvrátit (z naměřených antarktických dat), že takový či podobný průběh nebyl."

Tento odstavec dobře ilustruje "vědecké" argumenty autora.

V. Bok 16.10.2021 0:03

No, jsou dva různé pohledy na tentýž vývoj. Co je na něm nevědecké? Že to nesouhlasí s greténismy? V tom případě je přece nutno autora potupit, polivat, zakázat a zadupat do země, aby nám nekazl vývoj klimatu.

Mimochodem dokázáno ovšem bylo, že při cyklech oteplení a dob ledových vždy předcházel vzrůst teploty o cca tisíc let růstu CO2. To je ovšem dnešními opsatřeními na odstranění uhlíku z koloběhu zpochybňováno. Navíc, stačí zasoptit pár sopek a je vše jinak, že...nebo stačí vysadit miliardy stromů které taky jaksi vydechují ten kysličník, že .. neb také CO2 vznikající lidskou činností je jen ten, který už v koloběhu přírody někdy byl, ne ...

Prostě boj proti uhlíku, spolu s vodou hlavní součástí života na zemi, je jeden velký nesmysl. Takový Cimrmanův úkrok stranou.