9.7.2020 | Svátek má Drahoslava


KLIMA: Profesor Tol vystoupil z IPCC...

15.4.2014

... na protest proti klima-alarmismu

Klimatický panel OSN líčí příchod klimatického optima jako "riziko" a pozitivní stránky optima ignoruje. Reuters napočítala, že v textu se vyskytuje slovo "riziko" 139krát, ale slovo "příležitost" jen 8krát.

Klimatický panel OSN na konci března 2014 v Jokohamě vydal druhou část Páté zprávy IPCC, na téma dopady oteplování. Ekonom Richard J.S. Tol  (profesor na Universitě v Sussexu) ale říká, že tentokrát číše jeho trpělivosti přetekla. Ačkoli na nové zprávě IPCC pracoval, vyžádal si, aby jeho jméno bylo vymazáno. Nesouhlasí s alarmismem výsledného textu a nechce být pod ním podepsán.

Reuters napočítala, že v textu se vyskytuje slovo "riziko" 139 krát, ale slovo "příležitost" jen 8 krát. Takové nafukování negativních dopadů a zamlčování pozitivních přínosů je nepřijatelné. Je to stejná demagogie, jako kdybychom protestovali proti vymýcení hladomoru a cholery s poukazem, že blahobyt zvyšuje riziko nadváhy.

OSN se dopouští polopravd. Ve skutečnosti v dějinách vždy oteplení mělo více pozitivních než negativních dopadů - proto se teplým obdobím říká "klimatické optimum". Naopak chladná období jako "malá doba ledová" (15-19.století) přinášela problémy v zemědělství a destabilizaci společnosti (viz studie Davida Zhanga).

Prof. Richard Tol

Dezinformace se v OSN vyrábějí ve vícekolovém systému. Jde samozřejmě o peníze. Čím více lidi vyděsíte, tím více si koupí pojistek a tím více budou ochotni dotovat "výzkum rizik".

* Nejprve politici (různí Bursíci z MŽP) vyberou vědce.

* Pokud nějaký vědec odmlouvá ideologii Greenpeace, ministerstvo ho vyhodí, jako se to stalo Janu Pretelovi.

* Politicky vyselektované kádry pak vytvoří tisíci stránkovou vědeckou zprávu.

* Závěrečné Shrnutí ale nepíší vědci nýbrž politici. Na několik dnů dlouhé schůzi za zavřenými dveřmi. Nakonec schválí kdejakou pitomost, jen aby se už mohli jít vyspat a protože jim hoří termín.

* Pak jde půl tuctu funkcionářů na tiskovku, kde se omezí jen na reklamní marketingové fráze.

* Ty pak překroutí novináři do bombastických titulků, aby si zvedli prodejnost novin.

Propaganda OSN prosazuje absurdní nevědecký názor, že výkyvy počasí a změny klimatu jsou novinka a dříve tu nebývaly:

* Z tiskového prohlášení IPCC: "Klimatický panel vydal zprávu, která říká, že důsledky změny klimatu už probíhají na všech kontinentech i oceánech." Ty ale ve skutečnosti probíhají už miliardy let.

* Šéf Světové meteorologické organizace Jarraud na tiskovce (minuta 9:52): "Klima se mění. O tom už dnes není pochyb." O tom nebylo pochyb nikdy. Klima se měnilo i v pravěku.

* Jarraud: "Zbývá sice pár otazníků, ale to není výmluva, abychom nezačali konat." (11:51) Jenže je-li vliv člověka malý, pak klima ovlivnit nedovedeme.

* Pachauri (5:02): "Řada druhů, která žila v harmonii s přírodou po tisíce let najednou nedovede v dané lokalitě žít a musí migrovat." Ve skutečnosti se klima mění celé miliony let stále sem a tam. Migrace druhů je v přírodě normální.

* Pracovní skupina II má na webu video, kde ukazuje záběry požárů, povodní a sucha. A tvrdí, že když budete platit uhlíkovou daň nebo sázet stromky, povodně, sucha i bouře přestanou. Jenže povodně i bouře byly i v pravěku.

* Běžné výkyvy počasí jako sucho, bouře či povodeň jsou prohlašovány za smrtící důsledek "hříšného" způsobu života. Stejně argumentovala církev ve středověku. Proto hovoří sociologové o tzv. "klimatickém náboženství".

Video z tiskovky alarmistů

Pokud se nechcete spoléhat na politické brožurky z OSN a máte zájem o nestranné shrnutí vědeckých poznatků, lze doporučit jiný dokument:

Analýza s názvem "Climate Change Reconsidered II: Biological Impacts" byla zpracována Mezinárodním nevládním panelem pro klimatické změny (NIPCC). Na rozdíl od alarmistické politické komise OSN (tzv. IPCC) je NIPCC sponzorována neziskovými nevládními organizacemi.

- Climate Change Reconsidered II: Biological Impacts
- Shrnutí

Vychází v dubnu 2014. Jde o tisíc stran dlouhé shrnutí současného vědeckého poznání. Analýza stovek vědeckých publikací z celého světa. Závěr je jednoznačný. Oxid uhličitý není znečišťující látka. Vegetaci vyšší hladiny CO2 prospívají. Mořským organismům prospívá vyšší teplota vody.

GRAF 1: Při 2400 ppm CO2 vegetace roste asi o 170% lépe. Zatím máme jen 400 ppm CO2 (NIPCC, Shrnutí)

GRAF 2: Čím teplejší je voda, tím lepší je kalcifikace. Mořským organismům se lépe tvoří vápenaté schránky. Tento efekt je silnější než okyselování oceánů (NIPCC, Shrnutí)

V červenci se bude konat devátá klimatická konference NIPCC. Tentokrát v Las Vegas. Organizátorem je nezisková organizace Heartland Institute. Půjde ovšem o daleko menší akci než monstrózní konference OSN placené z našich daní.

http://climateconference.heartland.org/

CO2 je netoxický bezbarvý plyn. Je to hnojivo pro rostliny. Čím více oxidu uhličitého, tím lépe. Potvrzují to laboratorní pokusy. V éře dinosaurů bylo asi 6x více CO2 v atmosféře než dnes. Stromy jako Araukárie byly vysoké jako dva paneláky na sobě. Tak masivní biosféru by dnešní nízké hladiny CO2 neuživily

Reference:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2589424/UK-professor-refuses-apocalyptic-UN-climate-change-survey.html
http://www.reuters.com/article/2014/03/27/climatechange-idUSL5N0MO2CZ20140327
http://www.breitbart.com/Big-Peace/2014/03/28/UN-Global-Warming-Report-Predicts-Apocalypse

******************************************************
www.klimaskeptik.cz
Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR VÝROBY S MATURITOU - PRÁCE S PC

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 22 000 - 24 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.