26.2.2021 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

KLIMA: Příliš mnoho alarmismu najednou

V pondělí 8. 10. 2018 přinesla média (např. ČTK) dvě pozoruhodné zprávy. Jistě jen kouzlem nechtěného vyšly v tentýž den. Přímo spolu sice nesouvisejí, obě však spojuje společné téma: klimatický alarmismus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Košařová 25.10.2018 8:17

Nikdo z alarmistů přírodu nešetří

Nejhorší na tomhle alarmistickém byznisu je to, že každé opatření, které udělali v zájmu snížení uhlíkových emisí, ve skutečnosti emise zvýšilo.A ještě se tím likvidují lesy a zemědělská půda. A také se v důsledku těchto opatření víc spalují fosilní paliva. Při výrobě biosložky do nafty, se víc nafty spotřebuje, než se bionafty vyrobí.A ničí se tím půda a lesy. Sluneční kolektory - na jejich výrobu se spotřebuje víc energie, než kolik jí za svojí životnost vyrobí. Štěpkové elektrárny - zdravé stromy v lese se pokácí a rošrotují na štěpky, při spalování se přimíchává plyn, aby to hořelo, protože mokré dřevo se špatně spaluje. Produkce uhlíku se tím také nesníží. Bioplynové stanice - na polích se pěstují plodiny kvůli tomu, aby se pak spálily. Devastace půdy a silnic se do návratnosti techto zařízení vůbec nezapočítávají.

V. Braun 25.10.2018 9:30

Re: Nikdo z alarmistů přírodu nešetří

I Když jistě máte v některých případech pravdu, a třeba osobně nejsem přítelem pěstování kukuřice jen pro bioplynové stanice a pod. tak celkově pravdu nemáte. Například solární panely kiž dávno produkují daleko více energie než bylo třeba k jejich výrobě, to co tvrdíte byla pravda před dávnými lety, kdy jejich výroba nebyla zvládnutá a jejich účinnost byla menší.

Hlavně jste ovšem zapomněla na jedno opatření, které zaručeně emise snížilo, a to je zpřísňování norem na zateplení budov, a ano, i ty zatracené dotace - na zateplení veřejných budov a i pro občany formou zelené úsporám. Nic zdá se, není tak černobílé, že.

M. Prokop 25.10.2018 9:43

Re: Nikdo z alarmistů přírodu nešetří

Zateplení budov, ve kterých se pak musí více větrat.

V. Braun 25.10.2018 17:40

Re: Nikdo z alarmistů přírodu nešetří

To platí jen při výměně profukujících oken za okna těsná, zateplení fasády to nijak neovlivní. Velková energetická úspora je i tak pozitivní, jak můžu potvrdit z vlastní zkušenosti po výměně oken v bytě.

J. Lepka 25.10.2018 10:57

Re: Nikdo z alarmistů přírodu nešetří

Jenže jaksi neuvažujete, milý Braune, o nutnosti panely produkující FVE po skončení životnosti také likvidovat. Někteří z nás už vědí, že to nebude zas taková sranda že náklady patrně převýší jejich celkový zisk. Jo a ještě maličkost.pokud se Sluníčko schová za mraky, víte kam si fotovoltaické panely můžete strčit, že. Kdyby ne, Němci už vědí. V lednu to budou dva roky, kdy Německo postihla tlaková výše s masivní inverzí, nefoukalo a Slunce se přes nízkou oblačnost a vrstvu smogu nepropálilo. Výsledek? Němci rychle startovali již odstavené uhelky, v urychleném režimu startovali plynové elektrárny a dokonce zapojovali i mobilní většinou naftové nouzové generátory. prostě a jednoduše, jakákoliv elektrárna na OZE musí být 100% zálohována ze stabilních zdrojů uhelných a jaderných elektráren.

A přidám ještě perličku : Ve VB převedli jedenu velkou tepelnou elektrárnu z uhlí na dřevoštěpku, neboť podle mašíblů vyprodukovaný CO2 zase spotřebují stromy na svůj nový růst. Nepodstatný detail- dřevoštěpka se vozí z Brazílie a CO2 produkovaný dopravou se přece nezapočítává!

V. Braun 25.10.2018 18:06

Re: Nikdo z alarmistů přírodu nešetří

Tak i s likvidací panelů se musí počítat, jistě že to "sranda" nebude, ale osobně pochybuji o vašem tvrzení. Třeba zde je srovnání CO2 footprint pro různé technologie a soláry z toho nevycházejí zase tak špatně a je tam dost velká rezerva i na energetickou náročnost při likvidaci, která myslím tam započítána není.

https://www.quora.com/Whats-the-carbon-footprint-of-solar-panels-Do-they-need-more-energy-to-produce-than-what-they-would-produce-in-their-entire-life

Jinak, milý Lepko, o problémech s regulací soustavy jako absolvent oboru elektroenergetika něco málo vím a soláry nijak nepropaguji, minimálně ne v pojetí "solární park na poli", domácí panely na střechách nějaký význam mít mohou. Můj příspěvek se týkal jen tvrzení o energetické bilanci, kde daná předřečnice dle mého názoru pravdu nemá.

V. Kotas 25.10.2018 6:20

Alarmisti/kecálisti, by měli přestat lítat letadlama na

ty svoje srazy, vozit si pr, dele v luxusních autech a jít raději obnovovat Amazonský prales, sázet stromy po celém světě. A při tom se pást, když se nemá jíst maso.

Š. Hašek 25.10.2018 9:44

Re: Alarmisti/kecálisti, by měli přestat lítat letadlama na

Bohužel by to nebylo možné bez těch, co sedí u televize, na čerstvém vzduchu jsou jen cestou na tramvaj ........ a neustále vzdychají "podívaj, Máňo, co se to furt děje, teď se má prej na listopad vochlazovat".

Ti v autech, Bursíkové, by si ani neškrtli, kdyby nebylo hlouposti těch ("dole"), co "přírodu vidí jen o dovolené a vyjuká je bouřka v červenci". Taky mráz v lednu. Představte si , že ten mráz je jiný než před třinácti lety!!!!! Rekordy za dvěstě let, plná televize. Jak je stará Země???? Nenašly by se tam nějaké sakrarekordy????

Ale lidičkové vlastně byli vystrašený vždycky, je to furt stejné. Stačí jen je "správně uchopit", před volbami.

Š. Hašek 25.10.2018 4:21

Ta paní Balcarová je šílená .... Krocan.

Znám typově podobné - "i když není jisté, co vyřešíme/co to udělá (za dvěstě let), ale měli bychom se aspoň pokusit". Všichni jsou vesměs "vzdělaní v jazycích, vztazích, enviro, nejí moc maso", fyziky, chemie a matematiky se vždy báli. Diví se, že je víc mšic než bylo. Počasí znají z televize (žádné jim není recht), občas jsou venku o víkendu, znají to též z klimatizovaného automobilu, taky z prospektu cestovní kanceláře.

A chtějí měnit klima Zemi. Něco v tom smyslu, že jako pootočíme termostatem.

To není jen namyšlenost, to je bl......

J. Sinnreich 25.10.2018 0:45

Maso

Mezi spousotu navrhu, ktera vydal IPCC ( United Nations Climate Change Panel) na zachranu planety pred oteplenim je doporuceni, aby lide jedli mene masa. Nejlepe by bylo ve vyvinutych zemich (v nevyvinutych prejidani masem nehrozi) vydavat lidem "masove povolenky" pri koupi elektromobilu.

S. Kalužík 25.10.2018 0:58

Re: Maso

Jako vtip, dobrý :) Jako vážně - sorry!

J. Sinnreich 25.10.2018 1:49

Re: Maso

S tim masem to vtip neni. Jako vtip se muze zdat, ze po dlouha leta tomuto panelu predsedal sexualni uchyl, pedofil Rajendra Kumar Pachauri.

J. Sedlář 25.10.2018 1:31

Re: Maso ? Aco mléko ?

Jsem pro povolenky i na mléko. Třeba k EKO-PASIVNIM domum zdarma ?

R. Langer 25.10.2018 6:10

Re: Maso

Pokus

R. Langer 25.10.2018 6:14

Re: Maso

Kdyby se dnes v USA ještě vyskytovala milionová stáda bi*z*nů, tak by je současní Zelení "ochránci a nezasahovači" do přirozeného běhu přírody nechali všechny vystřílet. Nemám o tom nejmenší pochybnosti. Tohle jsou totiž skuteční Zelení.

R. Langer 25.10.2018 6:15

Re: Maso

Hm, cenzuruje to slovo b i z o n. :-D

M. Šejna 25.10.2018 8:56

ano, cenzuruje

to bych rád věděl, co je na tomto slově sprostého, nebo politicky nekorektiního. Ale opravdu se toto slovo nedá napsat do diskuze.

J. Jelínek 25.10.2018 9:00

Re: ano, cenzuruje

Asi si to UI plete s buznou.

J. Jelínek 25.10.2018 9:01

Re: ano, cenzuruje

A vida, buzna projde, tak nevím.

J. Lepka 25.10.2018 11:02

Re: ano, cenzuruje

Již párkrát jsem postřehl, že se autocesor chová více jak chaoticky.

L. Novák 27.10.2018 8:00

Re: ano, cenzuruje

Debilně. Nějaký osel jej tak nastavil...