2.3.2021 | Svátek má Anežka


Diskuse k článku

KLIMA: Příliš mnoho alarmismu najednou

V pondělí 8. 10. 2018 přinesla média (např. ČTK) dvě pozoruhodné zprávy. Jistě jen kouzlem nechtěného vyšly v tentýž den. Přímo spolu sice nesouvisejí, obě však spojuje společné téma: klimatický alarmismus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Alda 25.10.2018 10:34

Chtějí nás zabít.

O nic jiného jim nejde než o snížení počtu obyvatel planety likvidací celých národů, zejména těch indoevropských, které znají pojem svoboda.

J. Lepka 25.10.2018 10:25

Já bych rád,

aby mi paní Balcarová jiní podobně postižení mašíbli objasnili, jak by se chtěli obejít bez fosilních paliv, hlavně v zimě a v našich klimatických podmínkách. To by mě dost zajímalo. Zřejmě mají pod vlivem letošního extrémního léta pocit, že stačí něco tepla odčerpat a uložit na zimu (na jakém fyzikálním principu???) a bude vystaráno.

Pak taky stačí, aby lidé přestali dýchat a tak produkovat ten ošklivý CO2, vlastně stačí trochu zredukovat planetární zamoření lidmi, asi tak o 5 miliard a přijde to samo.

Š. Hašek 25.10.2018 10:45

Re: Já bych rád,

Paní Balcarová založila Krocan, udržovala zahrádky, zalévala, plela. Teď už ví a zná ...... svět záhonů jí nestačí ............ tak se vrhla na Zemi. Pardon, ona považuje štrasbrusele prostor za celou Zemi, včetně atmosféry nad námi. Tam to utěsníme, aby sem nic neproudilo vodjinud.

J. Lepka 25.10.2018 10:59

Re: Já bych rád,

Obávám se, že letos se jí to už povedlo, viz vývoj větrů a dešťových srážek v uplynulém více jak půlroce.

V. Petr 25.10.2018 10:19

Piráti jsou "píp"

Jinak, stačí přejít na atom a "problém" zlého CO2 je vyřešen. Pokud Německo nahrazuje jádro fosilními palivy, NELZE kecy Merkelové o "nutnosti boje proti globálnímu oteplování" brát vážně. Jeho riziko je totiž MENŠÍ, než riziko zaplavení Bavorska 14 m vysokou vlnou tsunami...

Š. Hašek 25.10.2018 10:39

Re: Piráti jsou "píp"

V "oboru" klima, resp boj s klimatem na Zemi (hezké, také se bojovalo za zrno, ocel, toaletní papír, čočku, Kubu, ....) je nyní více ideologie než odbornosti.

Stejně jako v dalších oblastech života. Lidičkám je třeba servírovat nepostradatelnost politiků. Vystrašit a ochočit. Koupit nějakým dárečkem! Úkol dne.

O Anděle Šílené škoda slov. Ale stejně mi vrtá v hlavě ....... jestli bych neměl kolem chalupy (cca 480 M Seehöhe) udělat val. Kdyby to šplouchlo, nateklo by do horkých kamen! Praskající pláty by všechno rozsekaly na cimprcampr. A žena by to musela uklízet. Přijela by zásahová jednotka ........ Kancléřka přeci muší bejt hlava študovaná ..........

K. Janyška 25.10.2018 9:09

Zkomáravolismem, kraválismem, alarmismem a všemožným

navyšováním smyslu úplně běžných věcí se to jen hemží. Samý příhěh a hrdina, ale ve skutečnosti blbec bez znalosti postaty všeho - teorie spontánního řádu. Od klimatologů a meteorologů jsem nikdy tento termín neslyšel, přižemž právě podnebí a počasí ničím jiným není... Dzp.

J. Lepka 25.10.2018 10:29

Re: Zkomáravolismem, kraválismem, alarmismem a všemožným

Teorie spontánního řádu je jen teorie, milý Janyško, ani dokazatelná ani vyvratitelná, jen fantasmagorická. Oproti tomu fyzika má staletími a mnoha důkazy ověřené zákony, bez jejichž respektování prostě nemůžeme existovat. Můžete nesouhlasit, můžete protestovat, ale to je asi všechno, co s tím můžete dělat. ( A ano, zase Jára Cimrman!)

K. Janyška 25.10.2018 14:22

Re: Zkomáravolismem, kraválismem, alarmismem a všemožným

Poslyšte, chyhrotlíne, myslíme zásadně a jen v teoriích a vždy a všude. Není nic praktičtějšího, než platná teorie. Kecy o zeleném stromu života a šedé teorii vypouštějí jen nevzdělaní troubové... Dzp.

J. Lepka 25.10.2018 15:48

Re: Zkomáravolismem, kraválismem, alarmismem a všemožným

Zřejmě jsem, na rozdíl od vás, sice chytrolín (předpokládám, že takhle jste to chtěl napsat), ale už jsem aspoň pochopil, že teorie i sebefantastičtější, potřebuje své důkazy. A řekl bych, že nejsem sám, některé miliardové projekty do ověřování fyzikálních teorií již přinášejí důkazy, CERN a jeho projekty například, zatímco vy jste se zbláznil do náboženství a odmítáte si přiznat, že v oblasti víry je to s důkazy vždy slabé.

K. Janyška 25.10.2018 21:31

Re: Zkomáravolismem, kraválismem, alarmismem a všemožným

Kompozitivní, tedy skladná, teorie stojí výhradně na důkazech. Vždyť obsahuje úplně všechno, co věda má momentálně za relevantní... Dzp.

M. Valenta 25.10.2018 9:07

Nevinné teoretizování

Maxwell, Plank, Einstain, Dirak, Nash a spol také svého času nevinně teoretizovali a dnes díky ním můžeme, mimo jiné, na internetu hlásat naše moudra.

M. Prokop 25.10.2018 9:42

Re: Nevinné teoretizování

Politicky zpsobili vývoj internetu? S vámi je větší sranda, než s AlMaGorem.

M. Valenta 25.10.2018 10:05

Re: Nevinné teoretizování

Oni ti nevinní dnešní nobelisté jsou politici?

P. Lenc 25.10.2018 10:20

Re: Nevinné teoretizování

Vy jste opravdu srandista.Ona to není politika?

J. Schwarz 25.10.2018 13:29

Re: Nevinné teoretizování

Oni ti nevinní dnešní nobelisté vyšli z předpokladu, že hrozí katastrofa v důsledku růstu koncentrace CO2 v ovzduší. Oni na to nepřišli, jen vybádali, že jestli je tomu opravdu tak pak nejúčinnějším nástrojem k odvrácení "katastrofy" bude uhlíková daň. Nic víc, nic míň. Kdyby někdo tvrdil že na vině je metan nebo aktivita Slunce, třeba by navrhli daň na dobytek, na černou barvu a matné plochy.

V. Petr 25.10.2018 10:21

Tito pánové netvrdili NESMYSLY!

A také nedávali fantasmagorické rady politikům!

J. Schwarz 25.10.2018 13:25

Re: Nevinné teoretizování

Kdyby Maxwell hrozil vymizením zemského elmag. pole budete-li třít ebonitovou tyč liščím ohonem, Einstein se děsil vzniku černé díry ve středu Země, Dirac by předvídal anihilaci veškeré hmoty a všichni dohromady by tvrdili, že zabránit katastrofě lze jen pomocí několikanásobného zvýšení daní, tak byste měl móóóžná recht. Takhle ale působíte spíš jako exot.

M. Šejna 25.10.2018 8:54

zpráva IPCC je poplašná zpráva?

Dělá si z nás autor srandu?

Pokud nesnížíme emise CO2 na nulu, pak nás další oteplení prostě čeká. To není poplašná zpráva, to je realita. Už dnes jsou teploty o 1,2°C vyšší, než v předindustriální době. Do těch 1,5°C zbývají tedy pouhé 0,3°C. Posledních 60 let se otepluje zhruba rychlosti 0,17°C za desetiletí. Takže za necelých dvacet let jsme na těch 1,5°C.

Jediné, co je potřeba neustále dokola opakovat, je skutečnost, že do 20 let není lidská civilizace schopná omezit emise skleníkových plynu na nulu. Z toho plyne, že už dnes je nutné se na výrazně teplejší klima začít připravovat a zbytečně neplýtvat financemi na marný boj proti oteplování.

P. Hlosta 25.10.2018 9:19

Re: zpráva IPCC je poplašná zpráva?

V posledním odstavci říkáte to, co tvrdil i V.Klaus st. Že je nutné se na změny klimatu připravovat, že nemá nijaký smysl bojovat s klimatem. Naše prakticky nemožné snížení CO2 na nulu nebude mít žádnou odezvu v procesech v klimatu totiž. Neznamená to ovšem(to je také Klausovo tvrzení), že není ekonomické, co je ekologické a co je ekonomické, že není ekologické. Provázanost obojího je zákonitá. Nutno mít na zřeteli při tom, že zlodějna není ekonomika a tudíž je neekologická. Krádeží je i korupce a házení klacků pod nohy ekonomickým projektům. Stejně tak aktivistické amatérské snahy, co ústí do zisku protiekonomickým subjektům.

Několik desetiletí se ročně u nás v korupci ztratilo vždy přes sto miliard Kč. Dotacemi se narušilo tržní prostředí natolik, že nelze ani dopočítat ekonomické ztráty. Celkově proto jdeme proti ekologii na planetě běsným tempem!

Š. Hašek 25.10.2018 9:30

Re: zpráva IPCC je poplašná zpráva?

Pane Šejno, zkráceno, tak bojujte!

A začněte třeba někde dál od Prahy. Na opačné straně zeměkoule, tam je práce dost. Jsem zvědav, jak rychle Vás tam zas vypakujou zpátky do brusele.

Mám "hrozně rád" ideologické školení stran klimatu na planetě Zemi. Školení od někoho, kdo si plete složení a množství atmosféry v pokoji a nad celou Zemí. A chyběl ve škole v matematice.Tím nemyslím samozřejmě Vás, jen ty politiky/političky, kteří si myslí, že uvaří klima jako nedělní oběd. Že někde přidaj, jinde odeberou a zamíchaj to. Zkráceno.

Pokud někdo "sleduje cvrkot", tak ví, že na Zemi se děly věci ...... ! A nebyla u toho ani televize ani Bursík! Těžko vysvětlovat nějaké JauJau. Ty věci děly a budou dít, já jsem s tím smířen.

M. Šejna 25.10.2018 12:56

pane Hašku,

naučte se chápat psaný text. Zkuste si přečíst znovu a pomalu, co píšu. Pokud to nepochopíte ani podruhé, požádejte někoho ve Vašem okolí, aby Vám to přežvýkal polopatě.

Já tvrdím, zkráceno, toto: emise na nulu se snížit nedají, takže oteplení o 1,5°C do dvaceti let tu bude. Nemá tedy cenu bojovat, ale je potřeba se na teplé klima připravit (adaptovat).

Š. Hašek 25.10.2018 14:20

Re: pane Hašku,

Dobrá. Máte bod, omlouvám se.

Moje reakce byla způsobena Vaším prvním odstavcem, kde tvrdíte, že se bude oteplovat a bylo to způsobeno člověkem. Zde trvám na svém. Snad mi nechcete namluvit, že ústup ledovců tady kolem nás (z Norska až na jih Rakous) způsobily ohně pračlověka. A bylo to před pouhými 10 - 14 tisíci lety.

Nějak mi něco našeptává, že na Zemi se vždycky událo něco, co nikdo z "těch machrů, co tomu právě veleli", nečekal. Nemyslím, že to bude v budoucnu jinak.

S tím - že tedy se připravit, já bych zde dodal nepanikářsky čekat - s tím souhlas. A nebude to třeba to oteplení. Klima se měnilo vždy!

J. Lepka 25.10.2018 10:32

Re: zpráva IPCC je poplašná zpráva?

Začněte u sebe, milý Šejno, a přestaňte produkovat svůj osobní CO2 ( ano, jistě, jděte příkladem a přestaňte dýchat) schválně, jak dlouho vám to vydrží.

M. Šejna 25.10.2018 13:02

Milý Lepko

Začněte u sebe a zajděte si k psychiatrovi, aby Vás vyšetřil, zda náhodou netrpíte neschopností chápat psaný text.

Já jasně píšu, že emise na nulu se snížit nedají a že nás tedy do 20-ti let čeká oteplení o 1,5°C oproti předindusriální éře. Proto tvrdím, že bojovat proti klimatu nelze a je třeba se na budoucí teplé klima připravit (adaptovat).

Chápete, nebo vám někdo stojí na vedení?

M. Ťažiar 25.10.2018 11:29

Re: zpráva IPCC je poplašná zpráva?

Kde sa berie tá istota že je co2 hlavný prepínač? 97% vedcov?

M. Šejna 25.10.2018 13:12

pane Ťažiár

istota se jmenuje fyzika. Snad jste na Slovensku něco slyšel o pojmu fyzikální zákony. Fyzikové a chemici už dávno zjistili, že veškeré plyny, jejichž molekuly tvoří víc jak dva atomy, jsou skleníkové. A skléníkové jsou o to víc, o co víc mají v molekule atomů.

Proto je skleníkový nejen tříatomový CO2, ale i tříatomová pára H2O, pětiatomový CH4 nebo tříatomový ozón O3.

R. Langer 25.10.2018 17:20

Re: pane Ťažiár

Jo, ale Země pořád NENÍ SKLENÍK.

Z. Švrček 25.10.2018 8:35

Ti alarmisté!

Oni všichni ti ekologové jsou obvykle ochotni a připraveni se na tu televizi dívat i při svíčce. K čemu elektrárny, když proud máme v zásuvkách, že?

J. Lepka 25.10.2018 10:45

Re: Ti alarmisté!

To je ovšem úplný začátek. Pak tu máme ještě další level a to jsou mírně informovaní, leč nedostatečně vzdělaní, kazatelé tzv."inteligentní sítě". Jejich vrcholným představitelem byl onen zelený ministr v Německu, původním povoláním tělocvikář, prosazující přečerpávací elektrárny na každém kopci. A protože těch kopců mají v Německu málo- dál nevím, polil jsem si břicho kávou a šel se převléknout.

Nicméně, pokud jsem něco pochopil, tak jaderky jsou fuj, tepelné el. spalující fosilní paliva jsou také fuj a musí se odstavit, spalovací motory v autech se musí nahradit elektromobily, ovšem ty se budou nabíjet z těch zásuvek. Holt v každé zásuvce budou statisíce trpaslíčků šlapat na statisících bicyklíčků a vyrábět proud. Leda by to ti mašíbli vzali za ně a na skuteř ́čných byciklech by jich stovky tisíc vyráběli elektřinu, aby jejich migrační hosté měli doma pohodlí a mohli se na telku dívat při puštěné klimošce.