28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

KLIMA: Poručíme větru, dešti?

A je to tu. Historický okamžik. V Paříži, oné Mekce „progresivních“ socialistů, byl odsouhlasen velkolepý Plán, jaký svět ještě nezažil. Dvě stě zemí na pár dní zapomnělo na mezinárodní pře a rozhodlo se konat. A Gándhí se v nebi usmál.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Rott 15.12.2015 22:40

U me dobry

Hezky napsano, na drubou stranu ja jsem s vysledkem toho cirkusu docela spokojeny, podle toho co jsem si precetl v mediich neskryte oslavujicich vse co je "cool" (samotnou dohodu jsem necetl) tak je vysledek takove placnuti do vody a tak alespon nastoupila medialni masaz "od ted bude jen lip". Zadne zavazky, zadne pokuty, 0 vymahatelnost =100% spokojenost:-).

I. Teren 15.12.2015 18:43

Velmi pekne

Zalozili si BSP a dali mnozstvo hodnotnych socialistickych zavazkov. A plnit ich budu na 120%.)

K. Janyška 15.12.2015 18:15

Neporučíme !

A fertig ... Dzp.

L. Novák 15.12.2015 18:06

Když jsem viděl ty zelené soudružky, jak plakaly

štěstím na konferenci po vyhlášení přijatých závěrů, pochopil jsem, jak hluboce se tohle klima-alarmistické šílenství a víra podobá slepé víře v cokoli - v Boha, v konečné vítězství socialismu a komunismu, v jistotu pravdy zjevené velkým vůdcem...

Darebáci jako Bursík a spol si samozřejmě už vypočítávají zisky.

M. Hoblík 15.12.2015 15:49

Gándhí se v nebi neusmál,

ten přímo musel padat smíchem na hubu! Dobře placení nicmachři pobyli v Paříži, vymysleli to, co jiní už zavrhli a radostně odjechali domů. Sklízet ovace a proplatit si cesťáky.

M. Mýval 15.12.2015 10:32

1984

Orwelův rok přišel o něco později. A komu se to nelíbí o tom si Babiš při tenisu pošpitá s Ištvánem

P. Pilík 15.12.2015 9:13

Jak to viděl Isaac Asimov koncem 60. let

"Způsob lidského života byl vždycky vystaven drastickým a víceméně nezvratným změnám, obvykle (nebo, jak jsem přesvědčen, vždycky) vyvolaným nějakým pokrokem vědy nebo techniky. Tak se život navždy změnil objevem ohně - nebo kola - nebo zemědělství - nebo metalurgie - nebo tisku. Tempo změn také neustále rostlo; protože tyto změny obvykle posilují bezpečí lidstva, které se následkem toho víc množí, což zase znamená, že je víc jedinců schopných vymyslet, zavést a rozvíjet další pokroky vědy a techniky. Kromě toho každý pokrok slouží za základ dalšího pokroku, takže účinky se kumulují. Během posledních dvou staletí začalo být tempo změn tak rychlé, že pokrok byl viditelný i v průběhu jediného lidského života. To vyvolalo tlak na schopnost jedince i celé společnosti vyrovnat se s podobnými změnami, protože vždycky převládá pocit, že by k žádným změnám docházet nemělo. Člověk je zvyklý na věci tak, jak jsou. Během posledních třiceti let se tempo změn zvýšilo natolik, že vyvolalo jakousi společenskou závrať. Zdá se, že už se nedá vůbec plánovat, protože plány zastarávají stejně rychle, jako se provádějí. Jakmile rozpoznáme nějaký problém, je třeba okamžitě jednat; a ať už začneme jednat jakkoli rychle, je pozdě; problém změnil svou podstatu a vzdálil se nám. Co je ještě horší, technologickým a vědeckým pokrokem jsme dospěli do stádia, kdy disponujeme dostatečnou silou na to, aby zničila civilizaci (kdyby byla zneužita) nebo ji pozvedla do neslýchaných výšin (pokud ji použijeme správně).

Když je v sázce tolik a situace je tak rozbouřená, co můžeme dělat? Musíme se naučit poměrně přesně předvídat a při vytváření plánů nepočítat jen s tím, co existuje nyní, ale co pravděpodobně bude existovat za pět let - nebo za deset - nebo za dvacet - prostě v době, kdy se to které řešení pravděpodobně uskuteční.

Ale jak můžeme brát změny v úvahu správně, když valná většina lidí naprosto odmítá brát změny v úvahu vůbec?"

Co by asi napsal dnes, kdyby byl ještě mezi námi?

V. Vaclavik 15.12.2015 12:40

Re: Jak to viděl Isaac Asimov koncem 60. let

Horekovani radoby regulovcika vsemiru, co jineho k tomu dodat.

J. Brunner 15.12.2015 17:28

Re: Jak to viděl Isaac Asimov koncem 60. let

Například. Nevíme co bude zítra, máme tedy raději počítat s tím co bude za týden. Skvělá regulace.

J. Šrámek 15.12.2015 9:07

Hezky napsáno,ale!

Hezký článek,ale s typickým pohledem z redakční kanceláře.Na jedné straně takové a podobné proklamace(i na ministerských úrovních) a nám občanům,budou i nadále čmoudit nejen kolosy,jako Tušimice,Ledvice atd.,ale desítky až stovky menších komínů tepláren a topenišť místního významu.Proč se nikdo nezabývá třeba tím,že města v okolí jaderných elektráren mají uhelné(!) teplárny?Proč nikdo na Ostravsku si nevezme příklad z Orlové,kde bytové družstvo již před lety namontovalo kolektory na střechy a mají teplou vodu bez teplárny?Proč naše vláda přečerpávací elektrárny,jako je VD Dalešice nevede jako obnovitelné zdroje a neplánuje.nepropaguje,přestavbu dalších,např.VD Orlík?Což by nahradilo minimálně jednu uhelnou elektrárnu,jmenovanou v úvodu!Proč asi ani ekologové takové příklady nepropagují?

Š. Hašek 15.12.2015 8:58

Pravdivý článek.

Co s tím?

Mám totiž v okolí dosti jasných příznivců "pomoci Zemi", tedy i Slunci. A mají to "promyšlené". A nehne s nimi nic.

Z. Žabička 15.12.2015 7:36

války

A mne by zajímalo, kolik CO2 se vytvoří všemi těmi vybuchlými náboji, sebevražednými odpalovači, ropnými cisternami a terminály nejen na Středním východě ale i všude jinde na světě. Nás budou buzerovat omezováním jízdy autem a sami si létají z konference na konferenci.

J. Skála 15.12.2015 6:05

Parádní článek!

Zejména děkuji za odkaz Pašeráci a Baptisté. Tento koncept se dá narazit i na jiné společenské jevy, než na regulace a daně. Synergický efekt "humanistů" a "zlodějů" je vlastně základem "uprchliské krize". Angela nám to předvádí v přímém přenosu.

J. Sinnreich 15.12.2015 2:06

Nuklearni Francie

Zajimave je , ze se cele toto uhlikove divadlo odehralo v Parizi, ve Francii. Francie ziskava asi 80% elektricke energie z atomovych elektraren. Naprosto cisty a mnohalety bezpecny provoz, s vyresenym problemem ulozist a recyklace vyhoreneho materialu. Pro fanaticke manipulatory teto konference, kteri vynalezaji vsechny mozne zdroje "ciste" energie (vetrniky, fotovoltaika, biomasa, vodik, etanol...) tento fakt, jako by neexistoval. Ono totiz odklanet cizi penize je mnohem snazsi, nez pochopit zakladni fyzikalni zakony.

B. Rybák 15.12.2015 21:50

Re: Nuklearni Francie

Souhlasím s Vámi. A jak chtějí přesvědčit např. Rusko, které už má a staví JE s množivými reaktory (s U238, tedy i s vyhořelým palivem), nebo Indii, která už připravuje JE např. s thoriem což zajistí dostatek (bezuhlíkaté) energie na tisíce let (jejich rozvoji v EU brání i ty "zelené" soudružky, o jejichž skleníkové zapálenosti tudíž velmi pochybuji)!